1. Екстракти трав проти настоянок: у чому різниця
    Здоров'я

    Екстракти трав проти настоянок: у чому різниця

    Розкрити питання береться американський виробник рослинних харчових доповнень Nature's Answer.

    Протягом тисячоліть використання рослинної сировини та вживання трав'яного чаю були популярними способами отримати якнайбільше користі від трав. Хоча сучасні процеси та методи дозволили нам максимізувати їхні цілющі властивості, багато хто постає перед дилемою при виборі між трав'яними екстрактами та настоянками. Ознайомтеся з нашим аналізом різниці між настоянкою та екстрактом і дізнайтеся, яку користь вони можуть принести вам.

    У чому різниця між екстрактами та настоянками

    Настоянки готують шляхом замочування трав у певній рідині для вилучення їхніх активних інгредієнтів. Конкретні інструкції про те, як правильно приготувати настоянку, описані в авторитетних фармацевтичних виданнях The United States Pharmacopeia та National Formulary. У цих текстах описано метод приготування настоянки з певним співвідношенням кожної рослини; хоча це співвідношення варіюється, зазвичай воно потребує еквіваленту 100-200 г сушених трав на літр рідини.


    А ось рідкі трав'яні екстракти, хоч і готуються аналогічно настоянкам, але мають суттєво вище співвідношення трави і розчинника (1 кг сухих частин рослин на один літр рідини). Це означає, що типовий рідкий екстракт набагато концентрованіший і пропонує більш високу концентрацію еквівалента трав на порцію, ніж типова рідка настоянка тієї самої рослини.

    Настоянка та екстракт: різниця у виробництві

    І настоянки, і екстракти трав готуються шляхом замочування рослин в екстрагенті. Зазвичай ним є алкоголь, який часто використовується для вивільнення компонентів трави, щоб вони стали більш біодоступними для організму. Однак багато настоянок містять дуже високий відсоток алкоголю, найчастіше 60-90%. Одна з найбільших відмінностей між настоянками та екстрактами полягає в тому, що настоянки бувають сильно розведеними через високий рівень алкоголю і зазвичай не містять високої концентрації рослинних компонентів та допоміжних фітонутрієнтів.


    У той час як багато виробників рослинних продуктів просто замочують рослинний матеріал в екстрагенті (процес, відомий як мацерація), Nature's Answer® пішов значно далі. Nature's Answer використовує унікальний додатковий процес холодної перколяції, який видобуває більше фітонутрієнтів, присутніх у рослині.


    Екстракти більш ефективні і містять менше алкоголю, ніж настоянки, але в них його все ж таки більше, ніж хотілося б багатьом із нас. Тут, у Nature's Answer, є унікальна можливість видалити весь алкоголь з наших екстрактів за допомогою унікального запатентованого методу холодної екстракції Bio-Chelation®. Потім ми додаємо лише 12-14% сертифікованого органічного спирту в наші слабоалкогольні продукти (і нічого в наші безалкогольні продукти). В результаті виходить рідкий екстракт, який у 5-10 разів концентрованіший, ніж настоянка, а це означає, що ви отримуєте користь від набагато ефективнішого рослинного продукту.


    Існує безліч причин, через які люди не бажають застосовувати трави з високим вмістом алкоголю, наприклад, неприємний смак чи чутливість до алкоголю. Алкоголь також може спричинити стрес ослабленої або недостатньо функціональної печінки у чутливих людей. І зовсім не підходить маленьким дітям.


    Формули безалкогольних екстрактів Nature's Answer замінюють спирт на натуральний рослинний гліцерин, який легко засвоюється клітинами і допомагає зв'язувати певні рослинні компоненти. Гліцерин природним чином зустрічається у всьому організмі та входить до складу клітинних мембран. Це надає гліцерину ідентичності клітин організму, що робить його чудовим носієм трав.


    І спирт, і гліцерин захищають та зберігають ефективність рослинного екстракту у пляшці. Та іноді після відкриття пляшки алкоголь може випаруватися і втратити свою ефективність як консервант. У той же час, гліцерин допомагає зберегти свіжість і ефективність властивостей трави протягом усього терміну служби продукту. Гліцерин також має додаткову перевагу: він діє як натуральний підсолоджувач, який не містить цукру, і це робить смак деяких гірких трав приємнішим при незначній реакції інсуліну.

     

    Багато компаній пропонують безалкогольні трави в гліцерині, але вони зазвичай використовують гліцерин замість спирту як вихідний екстрагуючий агент. Внаслідок такого процесу екстракції виходить кінцевий продукт, званий «гліцерит». Оскільки гліцерин не такий ефективний, як спирт, для вилучення біологічно активних компонентів, гліцерити не містять активних компонентів фітонутрієнтів такої ж кількості та якості. Тим не менш, гліцерин є чудовим інгредієнтом рослинного екстракту, який спочатку вироблявся з використанням спирту, включаючи унікальний слабоалкогольний метод екстракції трав за допомогою холодної перколяції – ексклюзив від Nature's Answer.


    Стандарти Nature's Answer виходять навіть за межі цього! Наш засновник, Френк Д'Амеліо-старший, завжди вірив у користь усіх трав і від початку наполягав на тому, щоб у своїх екстрактах охопити весь спектр рослин. Кожна з них має унікальний хімічний зразок, який можна ідентифікувати, тому Френк розробив процес та методи випробувань для наукової ідентифікації цих маркерів та підтвердження ідентичності рослини. У Nature's Answer ми називаємо цей процес Advanced Botanical Fingerprint Technology®. У цьому унікальному процесі задіяно найсучасніше лабораторне обладнання, яке ми використовуємо для ідентифікації рослин, що надходять, а також наших готових екстрактів і упакованих продуктів, щоб гарантувати, що ви отримаєте кращий доступний продукт.


    Це лише один з багатьох кроків, які ми робимо, щоб гарантувати вам отримання повного спектру і всіх переваги природних фітонутрієнтів безпосередньо з трав, що містяться в кожному рослинному екстракті компанії Nature's Answer. Так, як задумано природою.

    Купуйте рослинні екстракти від Nature's Answer

    Зацікавлені у рослинних екстрактах? Купуйте нашу категорію трав'яних екстрактів. Від БАДів для покращення пам'яті до засобів для нормалізації тиску та настрою – у нас є будь-який екстракт для вас!

  2. Мікроелементи: форми, роль, баланс та засвоєння
    Мікроелементи

    Мікроелементи: форми, роль, баланс та засвоєння

    На сьогодні відкрито 92 елементи та ще 22 теоретичні або спостережувані. Крім того, існують сотні ізотопів елементів, будь-який з яких може відігравати ще не відкриту роль у здоров'ї людини. Елементи (мінерали) виявляли у земній корі, в океанах та атмосфері. Вони потрібні нашому організму для того, щоби жити. При вивченні впливу мінералів на здоров'я людини стає все більш очевидним, що підтримання їх балансу в кожній тканині, рідині, клітині та органі людського тіла є ключем до підтримки здоров'я.

    Завдяки геофізичним силам змішування земної кори з водою може забезпечити нас практично всіма мінералами, необхідними нашому організму для підтримки здоров'я. Це пояснює, чому відомі дієтологи Р. Л. Пайк та М. Л. Браун заявили в книзі «Харчування: комплексний підхід»: «Вода сумісна з більшою кількістю речовин, ніж будь-який відомий розчинник. І тому це ідеальне середовище для транспортування поживних речовин у клітини та для протікання хімічних реакцій клітинного метаболізму».

    На сьогодні у морській воді ідентифіковано 66 елементів. А в результаті геотермальних і випарних процесів кілька внутрішніх морів, таких як Велике Солоне озеро в штаті Юта, містять багато з тих же мінералів, що і море. Ці природні джерела елементів можуть стати багатим джерелом мінералів, що відповідають фізіологічним потребам людини.

    Цікаво, що відомий захисник довкілля Рейчел Карсон визнала важливість захисту океану та цих крихких внутрішніх морів. У книзі «Море навколо нас» вона писала: «Риби, земноводні та рептилії, теплокровні птахи та ссавці – кожен з нас несе у своїх венах солоний потік, у якому елементи існують у тих самих пропорціях, що й у морській воді. Це наша спадщина з того дня, коли далекий пращур, перейшовши від одноклітинної до багатоклітинної стадії, вперше розвинув систему кровообігу, в якій рідиною була просто морська вода. Так само наші загартовані вапном скелети є спадщиною багатих на кальцій океанів кембрійського періоду. Навіть протоплазма, яка тече всередині кожної клітини нашого тіла, має хімічну структуру, зафіксовану в живій матерії тієї самої пори».

    Мінерали та здоров'я людини

    Майже у кожному підручнику хімії можна знайти періодичну таблицю елементів. У ній відображено конкретні фізичні характеристики кожного відомого елемента. Їх наукове вивчення показало, що багато з них просто необхідні для життя на цій планеті.

    З виникненням дефіциту мінералів у людини пов'язаний ряд факторів: їх дефіцит у ґрунті, воді та рослинах; мінеральний дисбаланс; обробка води або ґрунту; недостатнє харчування.

    Існує значна кількість доказів того, що мінерали самі по собі та у правильному балансі між собою виконують важливі біохімічні та поживні функції.

    Щоб зрозуміти концепцію «біохімічної індивідуальності», нам необхідно відмовитися від помилкового припущення, що кожна людина сприймає та засвоює мінерали однаково. Засвоєння залежить від багатьох різних факторів, не останніми з яких є:

    • вік,
    • адекватність вироблення шлункової кислоти,
    • збалансована флора кишківника,
    • відсутність кишкових захворювань та паразитів,
    • споживання харчової клітковини.

    «Яким би не був поживний потенціал їжі, її внесок мізерний, якщо вона не засвоюється. Якщо поживні речовини не пройшли через клітини слизової оболонки кишківника і не потрапили в систему кровообігу – вважайте, що ви їх взагалі не їли. Поживні речовини, що стали доступними внаслідок абсорбції, мають транспортуватися через систему кровообігу у водне мікросередовище клітин. Там вони служать своїй кінцевій меті: участі в метаболічній діяльності клітин, від якої залежить життя всього організму». (Р. Л. Пайк та М. Л. Браун, «Харчування: комплексний підхід»)

    Нижче наведено вісім мінералів, які мають бути іонними, щоб легко всмоктуватися в організм за допомогою перенесення в тонкому кишківнику:
    хром, мідь, залізо, магній, селен, цинк, марганець, молібден.

    Ці мінерали стають іонними після того, як їх форми, пов'язані з їжею органічно або неорганічно, зазнають впливу соляної кислоти в шлунку. Соляна кислота допомагає вивільнити ці мінерали в іонні (заряджені).

    Старіння збільшує ризик атрофії шлунка – стану, який зазвичай пов'язаний зі зниженням секреції соляної кислоти в ньому. У міру зниження рівня вироблення соляної кислоти здатність організму засвоювати ці мінерали з їх харчової форми знижується. Ця нездатність адекватно засвоювати ці мінерали може бути однією з причин вікової дегенерації. Саме тому необхідно приділяти пильну увагу формі, якої набуває мінерал, оскільки: що менше він залежить від соляної кислоти при всмоктуванні, то більша ймовірність того, що він зможе бути використаний організмом.

    Як буде обговорюватися пізніше, три з восьми перелічених мінералів можуть абсорбуватися в деяких складних формах, не перетворюючись попередньо на заряджені іони. Однак усі ці мінерали засвоюються краще, коли вони перебувають в іонній формі. Погіршити засвоєння організмом важливих мінералів можуть:

    • атрофія шлунка,
    • ахлоргідрія (відсутність шлункової кислоти),
    • гіпохлоргідрія (недостатність шлункової кислоти).

    Ахлоргідрію виявляють у віці п'яти чи шести років. Однак гіпохлоргідрію частіше спостерігають після 35. Третина дорослих у віці 60 років має деякий ступінь атрофії шлунка, включаючи гіпохлоргідрію. Пошук джерела іонних мінералів явно принесе користь таким людям.

    Одним із восьми мінералів є цинк. Він міститься у всіх рідинах, тканинах, клітинах та органах людського тіла. Недостатнє споживання цього важливого мінералу може вплинути на будь-який з понад 200 ферментів в організмі, наприклад, на лужну фосфатазу. У пацієнтів з нервовою булімією (переїданням) або нервовою анорексією (самонавіяним голодуванням) дефіцит цинку може безпосередньо впливати на когнітивні та перцептивні процеси, які допомагають підтримувати ці підступні розлади харчової поведінки. Нещодавно було доведено, що існує зворотний взаємозв'язок між патологічним ожирінням та дефіцитом цинку, тобто: що більше людина страждає від ожиріння, то нижчий її рівень цинку. Це говорить про важливу роль цинку в усьому спектрі розладів харчової поведінки – від ожиріння до нервової анорексії. Аналогічним прикладом може бути мінерал магній, який задіяний у понад трьохстах ферментних реакціях в організмі, багато з яких безпосередньо пов'язані зі здоров'ям серцево-судинної системи.

    Непоживні (токсичні) елементи

    Надмірні рівні токсичних елементів, таких як свинець, кадмій, ртуть і алюміній, можуть чинити руйнівний вплив на баланс мікроелементів у клітинах організму, як видно з таблиці.

    Органи та тканини, на які впливає токсичний рівень мінералів

    Алюміній (Al)

    Шлунок, кістки, мозок

    Миш'як (Аs)

    Клітини (клітинний метаболізм)

    Кадмій (Cd)

    Кора нирок, серце, судини головного мозку, апетит і нюховий центр мозку, кожен відомий процес розвитку раку

    Свинець (Pb)

    Кістки, печінка, нирки, підшлункова залоза, серце, мозок, нервова система

    Ртуть (Hg)

    Нервова система, центри апетиту та болю головного мозку, імунна система, клітинні мембрани

    Відомо, що кадмій, забруднювач повітря, присутній у сигаретному димі, та вихлопних газах, викликає гіпертонію, аномальне зростання клітин та імунні порушення. Кадмій діє як класичний агент стресу. Він також пов'язаний із труднощами у навчанні. На відміну від свинцю, період напіврозпаду якого у тканинах людини короткий (30-100 днів), період напіврозпаду кадмію становить від 10 до 30 років. Хоча відомо, що вільний кадмій дуже токсичний, виявили, що він значно збільшує токсичність інших агентів. Кадмій має унікальну здатність утворювати дуже тісний зв'язок з хлоридами, такими як хлорований пестицид ліндан. Коли обидві ці речовини об'єднані, рівень ліндану в тканинах подвоюється за рахунок зміни метаболізму в печінці. Кадмій накопичується у найбільш злоякісних клітинах; при аномаліях передміхурової залози існує лінійна кореляція між ступенем злоякісності та вмістом кадмію. Позитивним моментом є те, що при пероральному прийманні всмоктується мало кадмію. Які поживні речовини захищають від кадмію та інших токсичних елементів, зазначено у наступній таблиці.

    Поживні речовини, що захищають від впливу токсичних елементів

    Токсичний елемент

    Захисний нутрієнт

    Алюміній (Al)

    Можливо, магній

    Миш'як (Аs)

    Селен, йод, кальцій, цинк, вітамін С, сірчані амінокислоти (в часнику, яйцях та бобах)

    Кадмій (Cd)

    Цинк, кальцій, вітамін С, сірчані амінокислоти

    Свинець (Pb)

    Цинк, залізо, кальцій, вітамін С, вітамін Е, сірчані амінокислоти

    Ртуть (Hg)

    Селен, вітамін C, пектин, сірчані амінокислоти

    Крім всіх цих очевидних проблем, є два важливі фактори: 1) захворювання і 2) взаємодія ліків та поживних речовин. Фізичні захворювання можуть підвищити потребу у багатьох мікроелементах. Потреба в деяких мінералах, таких, як цинк, збільшується при психологічному стресі. Взаємодія ліків та поживних речовин також може призвести до дефіциту та дисбалансу мінералів на клітинному рівні. Наприклад, на всмоктування заліза з кишківника можуть впливати антациди та тетрациклін. Магній та цинк прискорено розтрачуються від пероральних діуретиків, нефротоксичних препаратів, пеніциламіну та антацидів, що містять гідроксид алюмінію.

    Нещодавні дослідження виявили, що мінерали можуть відігравати значну роль у боротьбі з різними дегенеративними захворюваннями та процесами. Вони можуть запобігти або зменшити шкоду від забруднювачів навколишнього середовища, підвищити здатність до роботи та навчання. Вони також можуть захистити організм від дії токсичних мінералів, як видно з останньої таблиці.

    Нові дослідження сыдчать, що численні мінерали, які перебувають у правильному балансі один з одним, можуть виконувати важливі біохімічні функції, і особливо цінні при проблемах зі здоров'ям, пов'язаних із віком.

    Враховуючи ці дані, нам слід бачити у щоденному споживанні поживних речовин подвійну користь: по-перше, запобігання дефіциту мінералів; і, по-друге, оптимізація профілактичних властивостей цих поживних речовин. Слід гадати, що можна знизити кількість хронічних захворювань шляхом дотриання оптимальних рівнів щоденного споживання поживних речовин. Надзвичайно важливо, щоб організм був збалансовано забезпечений усіма мінералами (елементами), які можуть принести потенційну користь для підтримки чи відновлення здоров'я.

    Користь деяких мікроелементів для здоров'я можна підсумувати в таблиці, наведеній нижче. Ці мінерали можуть бути корисними, якщо вони перебувають у балансі з іншими елементами, з якими вони взаємодіють.

    Приклади користі мікроелементів для здоров'я

    Кальцій

    Необхідний для розвитку кісток та зубів, для підтримки їх здоров'я. Допомагає у згортанні крові, скороченні м'язів і передачі нервових імпульсів. Допомагає знизити ризик остеопорозу.

    Хром

    Допомагає у метаболізмі глюкози та регулює рівень цукру в крові.

    Кобальт

    Сприяє утворенню червоних кров'яних тілець.

    Мідь

    Нормалізація утворення еритроцитів. Утворення сполучної тканини. Діє як каталізатор для зберігання та вивільнення заліза, допомагаючи формувати гемоглобін. Сприяє функціонуванню центральної нервової системи.

    Йод

    Потрібен гормонам щитоподібної залози для підтримки обміну речовин.

    Залізо

    Мінерал необхідний для формування та функціонування еритроцитів. Потреба зростає у жінок дітородного віку. Важливий для роботи мозку.

    Магній

    Активує понад 100 ферментів та допомагає функціонуванню нервів та м'язів.

    Молібден

    Сприяє нормальному росту й розвитку.

    Фосфор

    Працює з кальцієм для розвитку та підтримки міцності кісток та зубів. Покращує засвоєння інших поживних речовин.

    Калій

    Регулює серцебиття, підтримує баланс рідин та допомагає м'язам скорочуватися.

    Селен

    Незамінний компонент ключового антиоксидантного ферменту, необхідного для нормального росту й розвитку.

    Сірка

    Мінерал необхідний для м'язового білка та волосся.

    Цинк

    Незамінна складова понад 200 ферментів, що беруть участь у травленні, обміні речовин, загоєнні ран.

    Встановлення оптимального рівня споживання поживних речовин має важливі наслідки. Нещодавній аналіз даних про споживання нутрієнтів та БАДів у Сполучених Штатах показує, що переважна більшість людей як у багатих країнах, так і в тих, що розвиваються, не досягають навіть 50% мінімального рекомендованого раціону поживних речовин. Когось це відкриття збентежить, особливо якщо враховувати, що рекомендовані норми поживних речовин відіграють роль у запобіганні хронічним захворюванням.

    Також корисно знати, що розуміння важливості мікроелементів для здоров'я людини прийшло недавно. Усього п'ятнадцять років тому у всіх підручниках говорилося, що мікроелемент бор не є незамінним для всіх ссавців, включаючи людину. Але сьогодні вже відомо, що він настільки важливий для здоров'я, що науковці готуються звернутися до урядів із проханням визнати бор необхідним для здоров'я мінералом.

    Не менш важливим є співвідношення мікроелементів. Наприклад, якщо ви порівняєте рівень нутрієнтів у людському та коров'ячому молоці, ви побачите значні відмінності між ними. Фактично склади материнського молока у всіх тварин різні. Це говорить про те, що природа розрізняє потреби кожної тварини на цій планеті.

    НЕОРГАНІЧНІ ТА ОРГАНІЧНІ МІНЕРАЛИ

    Іноді деякі компанії-виробники БАДів заявляють, що їхні препарати кращі за інші, оскільки замість неорганічних мінералів містять «органічно пов'язані». Подібні заяви можуть заплутати і тому заслуговують на обговорення.

    У галузі фізіології рослин добре відомо, що мінеральні речовини надходять до коріння рослин в іонній формі. Коли мінерал намагається проникнути всередину кореня у неіонній формі (органічного комплексу), цей комплекс спочатку розщеплюється до іонної форми ще зовні кореня. Звідти мінерал в іонному стані переноситься вгору до листя та інших частин рослини, які його потребують. Це важливо для здатності будь-якої рослини вижити і нормально рости.

    Що таке іон

    Це атом чи група атомів, що несе електричний заряд. Існує два типи іонів: позитивно заряджені (катіони) та негативно заряджені (аніони). Приклади катіонів в організмі – це магній, натрій, калій, кальцій та водень. Аніонами є бікарбонат, хлорид та фосфат.

    Тоді що таке електроліт

    Речовини, що утворюють іони, називають електролітами. Кальцій, магній, хлорид, бікарбонати, калій, натрій та водень є прикладами електролітів.

    Які функції виконують електроліти в організмі

    Деякі приклади того, що аніони та катіони роблять в організмі

    Аніони (-)

    Вплив на організм

    Бікарбонат

    Нормалізує шлункову кислоту; підтримує кислотність

    Хлорид

    Компонент шлункової кислоти; підтримує кислотність

    Фосфат

    Підтримувати кислотність

    Катіони (+)

    Вплив на організм

    Кальцій

    Допомагає нервам передавати імпульси

    Магній

    Активація ферментів (ензимів)

    Калій

    Нервова провідність

    Натрій

    Підтримує водний баланс

    Водень

    Компонент шлункової кислоти

    З наведених прикладів стає зрозуміло, що підтримання балансу катіонів та аніонів в організмі має велике значення для нашого здоров'я. Наприклад, кислотність крові залежить від рівня катіонів водню. Щоб кров не стала занадто кислою, катіони водню нейтралізуються аніонами бікарбонату. Якщо стан рідини всередині якоїсь клітини стане надто кислим, фосфатні аніони всередині клітин нейтралізують катіони, щоб відновити баланс. Таким чином, ми бачимо, як природне неорганічне джерело магнію, таке як хлорид магнію, може нести як катіон, так і аніон, життєво важливі для підтримки електричного балансу в рідинах та клітинах організму.

    Щоб організм міг нормально функціонувати, рівень кожного іона має бути у балансі в дуже вузькому діапазоні; будь-яке суттєве відхилення може призвести до появи симптомів.

    Багато мікроелементів краще засвоюються, якщо вони перебувають в іонній формі. З'ясувалося, що магній з у складі органічних солей однаково засвоюється і з зелених листових овочів («органічний магній»), і з хлориду магнію («неорганічний магній»). Ці та багато інших відкриття ставлять під сумнів версію, що «органічні» мінерали чимось перевершують «неорганічні».

    Було проведено багато досліджень зі всмоктування мінералів у людей. Професори Розенберг і Соломонс із Массачусетського технологічного інституту (MIT) стверджують: «Мінерали в раціоні часто пов'язані з білками, або іншим чином вживлені в матрицю харчових продуктів. Тому процеси жування, розчинення та перетравлювання є важливими підготовчими етапами до абсорбції. Більш того, після завершення вищезгаданих відновлювальних процесів мінерали зазвичай з'являються у стравоході у вигляді заряджених іонів, наприклад Fe**, PO4–, SeO3– тощо».

    Іншими словами, форма мінералу в харчових продуктах або БАДах не така важлива, як те, щоб він був в іонній формі на момент всмоктування в стравоході. Домінуючим фактором є те, що мінерал повинен бути звільнений від будь-якої матриці, в якій він міститься, і досягти такої іонної форми, що його можна буде поглинути у кишківнику. Розенберг і Соломонс стверджують, що для засвоєння більшості мінералів необхідно підкислити вміст шлунка, щоб звільнити мінерали з харчової матриці. Вони також зазначають, що надмірне підлужування вмісту тонкого кишківника може знизити розчинність деяких мінералів у кишківнику, тим самим зменшуючи їхнє всмоктування.

    Це не означає, що немає деяких мінералів, таких як залізо або кобальт, які всмоктуються з продуктів харчування – складних органічних сполук. Залізо у формі гемоглобіну та міоглобіну у червоному м'ясі більш біодоступне, ніж неорганічне залізо.

    Взаємодія та баланс мікроелементів

    Підтримка оптимального співвідношення поживних речовин важлива для профілактики, пом'якшення та лікування численних захворювань. Так, у нещодавньому огляді про зв'язок мікроелементів та гіпертонії автори дійшли таких висновків: «Очевидно, що поживні речовини впливають на регуляцію артеріального тиску. І якщо споживання одного нутрієнту відчутно змінюється, створюється новий режим харчування. Поживні речовини зустрічаються у раціоні групами і, отже, можуть діяти синергічно, змінюючи фізіологічні параметри, такі як тиск крові». (Ройссер, М. Е., Маккаррон, Д. А., Nutr Rev., 1994: 52; 367-375)

    Простіше кажучи, мікроелементи мають існувати в рівновазі в рідинах, клітинах та тканинах організму, щоб сприяти здоров'ю людини.

    Короткий підсумок

    Мікроелементи існують не власними силами, а у взаємозв'язку один з одним. Надлишок одного мікроелементу може призвести до дисбалансу інших, що загрожує виникненням захворювання. Більшість мікроелементів мають бути в іонній формі, щоб добре всмоктуватися в кишківнику. Інші фактори, такі як дієта, концентрація мікроелементів у воді, взаємодія ліків та поживних речовин і т.д., відіграють роль у підтримці балансу мікроелементів в організмі.

  3. Мінерали: чому саме іонні
    Мікроелементи

    Мінерали: чому саме іонні

    Компанія Trace Minerals принесла нам принципово інший тип мікроелеметів. Що це і чим вони відрізняються від звичних - у викладі самої компанії.

    Мінерали, Всесвіт і ми

    За великим рахунком, що ми називаємо мінералами? Мінерали — це не що інше, як елементи — ті, що становлять періодичну таблицю в шкільному підручнику хімії: хром, магній, залізо, цинк тощо. Це елементи, що становлять весь всесвіт, цю Землю і все на ній, включаючи нас.

    Наше тіло – це справді шедевр, створений з цих елементів. Таким чином, важливо постійно поповнювати свій організм елементами, які він витрачає щодня.

    У вашому організмі щохвилини відбуваються хімічні та електричні процеси. Вони можуть функціонувати правильно тільки в тому разі, якщо у вашу систему постійно надходить підживлення з цих мінералів, до того ж у правильних пропорціях. Залізо – для вашої крові, сірка – для м'язів, кальцій – для кісток. Крім цього, сукупність багатьох інших елементів у збалансованих мікрокількостях допомагають забезпечити правильне функціонування всього вашого тіла.

    Що таке іони

    Іон – це мінерал (або ж елемент), здатний мати позитивний чи негативний заряд. На молекулярному рівні це означає, що елемент має або забагато, або замало електронів. Цей нестабільний іонний стан дає елементу властивість легко зв'язуватися з водою, що дозволяє організму легше засвоювати його. У цьому стані елемент має певні позитивні чи негативні електричні характеристики, які й викликають динамічну рівновагу. Потім організм може сприяти змінам, щоб доставити поживні речовини в ті області, які їх потребують.

    Що таке мікроелементи

    Ви можете збирати срібні монети, носити платинову каблучку або мати золоту пломбу. Скоріш за все, ви пили чай, налитий з алюмінієвого чайника, їли печиво з фігцрної залізної коробки або подорожували на літаку з титану. Та чи знаєте ви, що ці та багато інших елементів у невеликих, збалансованих кількостях мають вирішальне значення для вашого здоров'я? Хоча мікроелементи вже не такі численні в продуктах, які ви їсте, вони рясно присутні в правильних пропорціях у багатих на мінерали водах океанів і морів Землі.

    Загляньмо всередину Землі

    Споконвіку споживання свіжого насіння й зерен, фруктів та овочів – вирощених на багатому поживними речовинами ґрунті – було для наших тіл основним джерелом всього спектру іонних мінералів.

    Та, на жаль, у сучасному світі багаті поживними речовинами ґрунти зустрічаються дедалі рідше. Століття засівань та агресивні сучасні методи ведення сільського господарства вивели багато земних мінералів на поверхню, звідки вони були змиті.

    Синтезовані добрива зазвичай вносяться на поля, у яких мінералів просто не залишилося. Але ж штучні добрива забезпечують лише ту кількість мінеральних речовин, якої достатньо тільки для виживання рослин. А безліч мікроелементів, необхідних для життя людини, просто не поповнюються.

    Куди поділися усі ті мінерали

    Багато мікроелементів, які колись були в достатку в грунті, було змито в океани. В океанах вони присутні у своїх правильних пропорціях — тих самих головних пропорціях, які є в організмі здорової людини.

    У деяких вцілілих внутрішніх морях, таких як Велике Солоне озеро, що на заході Північної Америки, ці важливі елементи присутні у висококонцентрованих, тож цілющих пропорціях. Ця корисна, ретельно збалансована пропорція мінералів (мікроелементів), що містяться у морській воді, корисна для організму людини.

    Сьогодні ці життєдайні морські води містять усі мінерали , необхідні підтримки життя людини. Найголовніше, що ці елементи – іонні і вони перебувають в ідеальному балансі, тобто ідеально підходять для поглинання клітинами вашого тіла.

    Важливість іонних мінералів

    За оцінками експертів, навіть у такій розвиненій країні, якою є США, 90 відсотків населення страждає на дефіцит або дисбаланс мінералів. Кожну секунду кожного дня ваше тіло використовує іонні мінерали та мікроелементи для проведення та генерації мільярдів крихітних електричних імпульсів. Без цих імпульсів жоден м'яз, включаючи серцеві, не зміг би функціонувати. Ваш мозок не функціонуватиме, і клітини не зможуть використовувати осмос, щоб збалансувати тиск води та поглинати поживні речовини. Щоб забезпечити надзодження іонних мінералів та електролітів, необхідних вашому організму, вибирайте лише іонні мінеральні БАДи, або ті, що містять іонні мінерали.

    Тривожна тенденція: мінеральний дисбаланс

    Оскільки для підтримки здоров'я вашому організму потрібно майже дві третини всіх відомих елементів, підтримка їх балансу є складним, але неймовірно важливим завданням.

    Існує 92 відомих елементи, 22 передбачуваних та сотні їх ізотопних варіацій. Не дивно, що вчені тільки зараз починають виявляти вплив та взаємозв'язок мінералів у наших системах, наприклад, як мінерали допомагають підтримувати здоровий баланс та які несприятливі наслідки створює мінеральний дисбаланс.

    Якщо у вас він теж присутній – чи то через часті фізичні вправи, стрес чи шкідливу дієту (що складається з рафінованих, бідних мінералами продуктів) – ваше тіло марно намагатиметься виправити ситуацію, що зазвичай призводить до потягу до їжі, м'язових судом і загальної втоми.

    Ключова роль поглинання

    Всмоктування мінералів переважно відбувається у тонкому кишківнику. Коли речовини з їжі проходять через кишківник, мінерали передаються в кров через його стінки через ворсинки. Це може статися лише в тому разі, якщо мінерали перебувають в іонній формі. Хоча шлункова кислота допомагає іонізувати мінерали в продуктах, мінеральні БАДи мають містити вже іонізовані мінерали природним шляхом, щоб вони могли повністю засвоюватися.

    «Мікромінерали існують не саамы собою, а у взаємозв'язку один з одним. Завелика кількість одного мікроелементу може призвести до дисбалансу інших» - Олександр Г. Шаус, доктор філософії.

    Секрет життя внутрішнього моря

    Велике Солоне озеро на заході Північної Америки – найстаріше у світі внутрішнє море. Після закінчення останнього великого льодовикового періоду Велике Солоне озеро збирало та концентрувало мінерали та мікроелементи з навколишніх Скелястих гір упродовж десятків тисяч років. В результаті цього ми отримали воду, багату на поживні речовини, яка містить понад 72 іонні мінерали й мікроелементи. Їх концентрація у 8-10 разів вища, ніж у звичайній морській воді — точно як у здорових людських рідинах. Саме з цього джерела Trace Minerals Research збирає мікроелементи, які входять до складу кожного продукту цієї компанії.

    Що робити?

    Ви можете почати із надходження достатньої кількості мінералів у своєму раціоні. Їжте органічно вирощені фрукти та овочі, цільнозерновий хліб та збагачені крупи. Крім того, приймайте полівітаміни чи мінеральні БАДи. Це вправний початок, але навіть ці заходи, скоріш за все, змусять ваше тіло потребувати повного спектру пропорційних, доступних іонних мінералів.

    Чим це може допомогти

    Понад 35 років компанія Trace Minerals Research займається боротьбою з дефіцитом і дисбалансом мінералів у сучасному суспільстві, які тільки зростають. Збираючи корисні для здоров'я іонні мінерали, на які багате Велике Солоне озеро, і роблячи їх доступними для широкого загалу, ми прагнемо стати незмінним джерелом мінералів, необхідних для підтримки належного здоров'я.

    Сьогодні Trace Minerals Research пропонує понад 100 різних продуктів, що сприяють зміцненню здоров'я, які містять ConcenTrace® – набір найкращих на Планеті іонних мінералів із вод Великого Солоного озера. Протягом багатьох років тисячі людей, яким бракувало необхідних мікроелементів у своєму раціоні, відчули різницю у своєму здоров'ї та добробуті, заповнюючи ці життєво важливі поживні речовини. Можливо, настав час зробити це і вам.

    Кожен продукт містить ConcenTrace®

    Ми гарантуємо, що до кожного продукту Trace Minerals Research входять такі елементи (перелічено в порядку зменшення):

    Магній, хлорид, калій, сульфат, натрій, бор, бромід, кальцій, карбонат, кремній, азот, селен, фосфор, йод, хром, залізо, марганець, титан, рубідій, кобальт, мідь, сурма, молібден, стронцій, цинк, нікель, вольфрам, скандій, олово, лантан, ітрій, срібло, галій, цирконій, ванадій, берилій, теллур, вісмут, гафній, тербій, європій, гадоліній, самарій, церій, цезій, золото, диспрозій ітербій, неодим, празеодим, ніобій, тантал, торій, талій, реній… та інші мінерали, виявлені у морській воді.

  4. Коли найкраще приймати омега-3
    Харчування Здоров'я

    Коли найкраще приймати омега-3

    Немає кращого часу доби для приймання дієтичних доповнень з риб'ячого жиру. Однак наявні дані свідчать про те, що людина засвоює жирні кислоти омега-3 більш ефективно, якщо приймає їх з їжею, яка містить дієтичні жири. Про це йдеться у дослідженні науковців зі дослідницької лабораторії Midwest Biomedical Research, що в штаті Іллінойс.

    Риб'ячий жир є основним джерелом жирних кислот омега-3, які мають низку корисних і цілющих властивостей для здоров'я людини. У цій статті ми пояснимо, коли слід приймати риб'ячий жир, як його приймати, в яких дозах, а також висвітимо корисні для здоров'я властивості та можливі побічні ефекти.

    В який час найкраще приймати омега-3

    Не буде якоїсь особливої користі від вживання риб'ячого жиру у певний час доби. Однак рекомендується приймати капсули омега-3 з їжею, що містить дієтичні жири. Дослідження, проведене у 2019 році, показало, що приймання концентрату омега-3 з жирною їжею збільшує біодоступність речовини, полегшуючи засвоєння її організмом. Понад те, попереднє дослідження 2015 року показало, що вживання кислот омега-3 зі знежиреною їжею знижує всмоктування їх.

    Як приймати

    Найкраще приймати капсули з риб'ячим жиром під час їжі, запиваючи їх водою. Якщо людина зазвичай не їсть багато жирів за сніданком, вона може почекати до обіду або вечері, перш ніж приймати препарат. Дехто зазнають побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту при вживанні риб'ячого жиру. У такому разі може виявитися корисним розділити риб'ячий жир на дві дози і приймати їх у різний час дня.

    Дозування

    Дослідники виявили, що важко визначити оптимальну кількість жирних кислот омега-3, яку необхідно отримувати на день. Американська кардіологічна асоціація рекомендує дорослим приймати від 500 до 1000 міліграмів омега-3 на день. Однак інші країни та організації рекомендують інші дози.

    Управління харчових доповнень (ODS) зауважило, що хоча для деяких типів омега-3 не існує офіційної рекомендованої дози, альфа-ліноленова кислота (АЛК) є винятком. У цій таблиці показано рекомендовані щоденні дози залежно від віку та статі:

    Вік

    Споживання АЛК у грамах (г)

    До 12 місяців

    0,5

    1-3 роки

    0,7

    4-8 років

    0,9

    Чоловіки віком від 9 до 13 років

    1.2

    Жінки віком 9–13 років

    1.0

    Чоловіки від 14 років та старші

    1,6

    Жінки від 14 років та старші

    1.1

    Під час вагітності

    1,4

    Під час грудного вигодовування

    1.3

    Кількість АЛК у добавках омега-3 може залежати від типу препарату і виробника. Прочитайте етикетку продукту, щоб визначити скільки речовини міститься в ньому.

    Вплив на здоров'я

    Жирні кислоти омега-3 можуть позитивно впливати на здоров'я людини різними способами. Дослідження його переваг продовжуються, але є свідчення того, що вони здатні:

    • знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, деменції та інших порушень когнітивних функцій;
    • покращити здоров'я малюків і трохи збільшити вагу при народженні;
    • знизити ризик вікової макулярної дегенерації, що призводить до втрати зору;
    • захистити здоров'я серця та знизити рівень тригліцеридів;
    • зменшити симптоми ревматоїдного артриту.

    Однак багато досліджень про користь омега-3 для здоров'я зосереджено на отриманні цих жирних кислот з риби та морепродуктів, а не з капсул з риб'ячим жиром. Якщо людина думає про вживання риб'ячого жиру задля поліпшення стану здоров'я, їй слід спочатку поговорити з лікарем.

    Далі наведено конкретні стани, за яких підвищене споживання омега-3 може принести користь.

    Серцево-судинні захворювання

    Згідно з оглядом 2015 року, є деякі докази того, що споживання жирних кислот омега-3 може допомогти в запобанні або взяти під контроль серцевосудинні захворювання. Жирні кислоти омега-3 можуть допомогти знизити рівень тригліцеридів у крові та знизити ризик смерті через серцево-судинну аномалію.

    Жирні кислоти омега-3 також можуть мати антиаритмічну дію, тобто допомагають серцю людини битися рівно. Вплив жирних кислот на аритмію може значно знизити ризик фатальних шлуночкових аритмій.

    Однак пізніші дослідження показують, що вживання омега-3 не дає гарантії запобігання несприятливим наслідкам серцево-судинних захворювань. Є також деякі докази того, що приймання статинів одночасно з БАДами жирних кислот омега-3 може знизити їхню захисну дію на серцево-судинні захворювання.

    Науковцям ще належить провести додаткові дослідження кислот омега-3 та зв'язки їх із профілактикою або лікуванням серцево-судинних захворювань.

    Запалення

    Деякі дослідження показали, що високе споживання омега-3 може зменшити ризик смертності від запаленнєвих захворювань.

    Деякі також виявили, що жирні кислоти корисні для людей з хворобою Крона та виразковим колітом, двома типами запалень кишківника. Однак немає клінічно значущих доказів того, чи допомагають жирні кислоти омега-3 запобігти рецидивам у людей із цими захворюваннями.

    Рак товстої кишки

    Декілька досліджень in vitro показують, що жирні кислоти омега-3 впливають на стовбурові клітини колоректального раку (CCSC). Клітини CCSC мають тривалий період життя і можуть самооновлюватися, що призводить до пухлин товстої кишки. CCSC може призвести до рецидиву раку та стійкості до хіміотерапії. Жирні кислоти омега-3 можуть зупинити розростання CCSC та знизити їхню стійкість до хіміотерапії.

    Рак простати

    Жирні кислоти омега-3 можуть мати кілька позитивних ефектів щодо онкологічних проблем простати, хоча дослідження з цього приводу є неоднозначними. Деякі з них показали, що вживання риби або жирних кислот омега-3 знижує ризик розвитку раку простати, у тому числі агресивних форм. У той же час інші дослідження показують, що від їх вживання немає явної користі для запобігання раку простати.

    Побічні ефекти

    Побічні ефекти БАДів із риб'ячим жиром зазвичай легкі. Вони включають:

    • неприємний присмак;
    • неприємний запах з рота;
    • біль у голові;
    • печію;
    • нудоту;
    • діарею;
    • піт із неприємним запахом.

    Крім того, БАДи омега-3 можуть негативно взаємодіяти з ліками, що впливають на згортання крові.

    Людям слід зв'язатися зі своїм лікарем, щоб переконатися, що їм безпечно приймати ці БАДи.

    Короткий підсумок

    1. Деякі дані свідчать про те, що приймання БАдів омега-3 з жирною їжею може підвищити їхнє всмоктування в кишківнику. В результаті є сенс приймати риб'ячий жир на обід чи вечерю. Однак для цього немає правильного або неправильного часу.
    2. Завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж розпочинати приймання нового БАДу.
    3. Якщо у людини виникають побічні ефекти, то їй може бути корисно розділити дозу на дві частини.
  5. Які форми магнію ми сприймаємо найкраще
    Мікроелементи

    Які форми магнію ми сприймаємо найкраще

    Магній — це макроелемент, що є незамінним і неоціненним для організму людини. Він бере участь в майже чотирьох сотнях його функцій, зокрема, керує нервовим і м'язовим відділами. У наших тілах міститься колосальна маса магнію порівняно з іншими мікро- і макроелементами: близько 30 грамів. Крім того, що без магнію не обходяться найважливіші процеси в організмі, це ще й один з найважливіших електролітів. Саме з цих причин він присутній ледь не в кожному вітамінно-мінеральному комплексі. Магній також тримає під контролем запалення та рівень цукру в крові, допомагає метаболічним процесам, формує ДНК, забезпечує нас енергією, а наші кістки – міцністю.

    Добова доза магнію

    Медики наполягають: щодня організм чоловіка має отримувати понад чотириста міліграмів магнію. Жіночий організм потребує його дещо менше: понад трьохсот. Мова йде про мінімальний поріг – організм з готовністю прийме і розподілить понад 1 грам мінералу. Це, як вже було зазначено, чи не найбільша кількість з-поміж усіх інших нутрієнтів. З нашого столу ми не отримаємо всієї цієї маси. З дієтою в організм надійде не більше чверті від добової норми. Але ці продукти мають бути присутніми в вашому раціоні. Спробуємо навести максимально повний список.

    Продукти й страви, багаті магнієм

    • Шпинат, рукола, селера та інша листова зелень;
    • Домашнє червоне м'ясо;
    • Гарбузове та соняшникове насіння;
    • Кунжут;
    • Ягоди та сухофрукти;
    • Жирна морська риба та морепродукти;
    • Ячмінні страви;
    • Листя буряка (варене).

    Більшість нутріциологів наполягають, що домашня зелень, домашнє м’ясо та риба виловлена в океані, а не басейні рибної ферми – запорука того, що в цих продуктах міститиметься якнайбільше магнію та інших поживних речовин. Тварини і риба з комерційних ферм зростають на ненатуральній, неякісній їжі. А рослинні продукти – фрукти й овочі – виростають на виснажених ґрунтах, здобрених хімічними добривами. Така їжа не лише бідна на нутрієнти, але й може завдати шкоди організму.

    Найбільш певне і безперебійне забезпечення організму магнієм можливе лише завдяки дієтичним доповненням (БАДам) за умови регулярного вживання.

    Існує з десяток форм, у яких магній пропонується нам, споживачам. Деяких варто уникати, це оксид (гідроксид), карбонат і сульфат. Втім, лікар може призначити вам якраз один із цих видів – тоді вам слід придбати саме його. А в числі рекомендованих – три найкорисніші і найлегші у засвоєнні форми.  

    Три корисні форми магнію 

    Гліцинат

    Ця форма поєднала в собі магній і одну з найвідоміших амінокислот – гліцин. За великим рахунком, гліцинатні форми різних речовин краще засвоюються і становлять найменший ризик розладів системи травлення. Гліцинат магнію випускають в капсулах і таблетках. Але багато хто купує гліцинат магнію (втім, як і інших нутрієнтыв) у вигляді порошку. Аби отримати свою денну норму, його можна додавати у страви та напої і практично не помічати приймання мінералу. Тоді як чотири капсули чи п’ять таблеток можуть становити психологічний бар’єр, та й ковтати їх – зовсім не задоволення. Порошок магнію, розчинений у воді справляє ще й додатковий ефект: краще розповсюджує воду по органах завдяки своїм електролітичним властивостям.

    Гліцинат – це єдина форма магнію, здатна настільки ефективно покращувати нервову систему. Дослідники виявили, що приймання 300 мг гліцинату магнію кілька разів на день виводить людину з депресії, стану тривожності, а також покращує пам'ять. Механізм такого впливу усе ще вивчається, наразі в нас є лише гіпотези. Одна з них полягає в тому, що люди з браком магнію в організмі схильні до проблем з психікою. Дослідження показали, що симптоми дефіциту магнію (депресія, апатія, сильні судоми та конвульсії, слабкість і втома) швидше дають нам сигнал про потребу зарядитися магнієм, тоді як аналізи все ще не показують зниження рівня магнію в організмі.

    Приходимо до висновку, що гліцинат магнію – це найкраща форма мінералу для заспокійливого ефекту перед сном, або для хорошого настрою упродовж дня. Крім того, гліцинат бореться з запаленнями, тримаючи їх під контролем.

    Цитрат магнію

    Ця форма теж добре сприймається організмом, має високий процент всмоктування, допомагає при болях у м'язах і голові, сприяє боротьбі з закрепами (для цього ефекту слід вживати його у формі порошку). 

    Цитрат магнію найбільш відомий як інструмент проти мігрені. Проте, досліджуючи його, науковці виявили, що для запобігання деяким її видам слід вживати завеликі дози. Тому варто все ж поговорити з лікарем, якщо ви вирішите вживати потрійні дози цитрату магнію. Адже ви, напевно, чули, що магній в організмі є антагоністом будь-якого іншого електроліту – кальцію, калію, натрію тощо. Всі вони мають бути кількісно збалансовані між собою. І надмір вживання магнію може порушити цей баланс, придушивши інший електроліт. Саме тому ви часто зустрічаєте магній у поєднанні з кальцієм в одному препараті – для збереження цього балансу. 

    Ще одну немало важливу дію справляє цитрат магнію на жіночий організм: він полегшує симптоми ПМС. Вже не одне дослідження довело факт невеликого пом'якшення цих симптомів після приймання цитрату магнію. Рівні магнію і кальцію нестабільні за всі, умовно, 28 днів менструального циклу. Перед самим початком місячних рівень магнію суттєво знижується, жінка відчуває це падінням настрою і появою слабкості, кволості. Тож додаткова пігулка магнію допоможе відновити її стан.

    Треонат магнію

    Молекула треонату має найкращі показники проникнення крізь бар'єри мозку до самого гіпокампу, відповідального за пам'яті, навчання, концентрацію та інші когнітивні процесах. Саме треонат магнію поліпшить функціонування мозку, тоді як інші форми не завжди можуть здолати його гематоенцефалічний бар'єр.

    Магній бере участь у виробленні кислоти АТФ, яка продукує клітинну енергію. 20% усієї АТФ витрачає мозок. Тому при дефіциті магнію в людини затьмарюється мозок, виникає галоп думок у голові і з'явиться проблема з ГАМК – гальмівним нейромедіатором: він дає нам відчуття спокою, пом'якшує тривожність зберігає нас розслабленими. Тож при дефіциті магнію і ГАМК у вас можуть виникнути безпричинні тривожність, занепокоєння тощо. Саме тому магнію треонат корисний при мозковій втомі та надмірному збудженні, особливо вночі, коли ви марно намагаєтеся заснути. При дефіциті магнію можуть початися проблеми з неврологією. І саме тому в людей, які страждають на хворобу Паркінсона, Альцгеймера і навіть розсіяний склероз, майже завжди виявляють дефіцит магнію.

    Ще одна властивість – треонат запобігає застряганню кальцію в клітинах мозку, не кажучи вже про нирки і суглоби. Подібно до вітаміну K2, він допомагає регулювати кальцій і запобігає його накопиченню в артеріях і суглобах, відправляючи його в кістки, які його так потребують.

  6. Путівник з вітамінів: від лікаря – для підлітків
    Вітаміни Харчування Краса

    Путівник з вітамінів: від лікаря – для підлітків

    У підлітковому віці дуже важливо, щоб організм, що росте і змінюється, отримував усі необхідні для цього поживні речовини. Недостатнє надходження нутрієнтів з їжею може стати на заваді нормальному, здоровому розвитку.

    Якщо ви молоді і прагнете забезпечити організм необхідними йому ресурсами – ця інформація для вас. Якщо ви знаєте підлітка, якому могла б допомогти ця інформація, розповсюдьте її. Ці прості дані допоможуть зробити юному обдаруванню перший крок на шляху здорового, різноманітного та збалансованого харчування.

    Як уникнути авітамінозу

    Основні правила включають:

    • Дотримуйтесь дієти «п'ять разів на день», тобто їжте багато різних фруктів та овочів між сніданком, обідом та вечерею.
    • Вживайте цільнозернові продукти з високим вмістом клітковини.
    • Вибирайте здорові джерела білка, такі як бобові, яйця, риба та нежирне м'ясо.
    • Регулярно споживайте небагато нежирних молочних продуктів.
    • Слід пити багато води.
    • Прагніть до скорочення споживання насичених жирів, солі та цукру.

    Дотримання таких правил гарантує, що ви отримуєте всі потрібні поживні речовини. Ви також можете допомогти всій сім'ї отримати з раціону те, що їм потрібно. Чому б не використовувати наведені вище правила, щоб скласти сімейний план харчування або здоровий обід, який можна взяти з собою в коледж, на роботу, чи в дитячий садок.

     

    Підліткам потрібні ті ж вітаміни та мінерали, що й усім іншим. Але є кілька особливо важливих речовин, які необхідно мати у своєму раціоні, поки ви ростете і проходите період статевого дозрівання, включаючи залізо, кальцій та вітамін D.

    Залізо

    Одним із найважливіших мінералів для дівчаток-підлітків є залізо, особливо під час менструацій. Наявність менструації означає, що у вас регулярно втрачається деяка кількість крові, а отже, з нею і залізо. У більшості молодих жінок це буде щомісяця, якщо ви не приймаєте протизаплідні засоби, що змінюють місячний цикл. Недостатня кількість заліза в раціоні та/або рясні менструації можуть призвести до залізодефіцитної анемії, яка може спричинити втому, нестачу енергії та задишку. Надалі це негативно вплине на травлення та імунну систему. Залізо міститься у багатьох продуктах, включаючи червоне м'ясо, печінку, боби, горіхи, томатний сік та сухофрукти.

    Йод

    Підліткам йод необхідний для підтримки здоров'я мозку і, отже, кращої успішності. Недостатність йоду у молодому організмі може призвести до розладів навчання. Відповідно, його надходження в організм у належних дозах підвищить успішність та гарантує високі оцінки на іспитах – як випускних, так і вступних. Добова норма йоду, необхідна юному організму, становить 120 мкг у віці до 13 років і 150 мкг – від 14 років і більше. Для цього достатньо з'їдати невелику гірку морської капусти або інших харчових водоростей. Якщо така страва – не до смаку, або не має можливості купувати її щодня – можна приймати капсули йоду в кількості 1 шт раз на два дні.

    Кальцій

    Кальцій життєво важливий для здорового розвитку кісток та зубів. У підлітковому віці вам необхідно переконатися, що ви отримуєте достатньо кальцію, щоб продовжувати нормально рости та розвиватися. Недостатнє споживання кальцію в дитинстві може спричинити рахіт, тому це важливий вітамін, який необхідно мати у своєму раціоні.

    Кальцій міститься в молоці, сирі, йогуртах та інших молочних продуктах, а також у зелених листових овочах та рибі, в горіхах та соняшниковому насінні. Якщо ви дотримуєтеся веганської дієти, можливо, вам варто подумати про те, як збільшити споживання кальцію або приймати БАДи з кальцієм.

    Вітамін D

    Вітамін D унікальний, оскільки це важлива поживна речовина, яку наш організм може виробляти під впливом ультрафіолету (тобто сонячного світла). Але за даними від науковців України, близько 85% наших школярів недоотримують вітамін D, такий необхідний для організму, що росте.

    Він міститься в таких харчових продуктах, як жирна риба (лосось, скумбрія та сардини), сир та молоко, яєчні жовтки.

    Нам потрібен вітамін D, тому що він допомагає регулювати кількість кальцію та фосфатів у нашому організмі – вони життєво важливі для здоров'я кісток, зубів, м'язів та сполучної тканини. У підлітків брак вітаміну D може перешкодити нормальному фізичному розвитку.

    Влітку ви зможете отримати весь необхідний вітамін D, проводячи час на сонці. Восени та взимку вам слід подумати про те, щоб їсти більше продуктів, багатих на вітамін D, і щодня приймати БАДи з вітаміном D, що містять як мінімум 400 МО речовини.

    Скільки вітаміну D потрібно підлітку

    Офіційна медицина рекомендує всім дітям і дорослим старше чотирьох років приймати по 10 мікрограмів (400 МО) вітаміну D щодня восени та взимку. Можливо, вам доведеться приймати вітамін D цілий рік, якщо влітку ви проводите більшу частину часу в приміщенні або закриваєте шкіру, коли ви знаходитесь поза домом.

    Чи можна підліткам приймати БАДи

    Будь-хто з тих, хто щосили намагається дотримуватися здорової, різноманітної та збалансованої дієти, може отримати користь від прийому дієтичних доповнень. Практично всі виробники мають у своєму асортименті лінійку товарів для дітей та підлітків. Особливо поширені харчові доповнення з залізом, кальцієм та вітаміном D. Це навіть необхідно, якщо ви відчуваєте, що вам не вистачає цих незамінних вітамінів та мінералів. Перш ніж ви або ваш підліток почнете приймати нові добавки, рекомендується проконсультуватися з вашим терапевтом або фармацевтом.

    Що робити при авітамінозі

    Якщо ви вважаєте, що у вас дефіцит вітамінів або мікроелементів (мінералів), рекомендується поговорити з вашим лікарем. Поки ви чекаєте на зустріч з медичним працівником, ви також можете прочитати наш блог, щоб дізнатися більше про симптоми.

    У разі дефіциту заліза ваш лікар може прописати вам спеціальні таблетки або капсули з тим вмістом заліза, який вам необхідний.

    Загалом, якщо ви замислюєтеся про приймання БАДів, порадьтеся зі своїм терапевтом. Він зможе сказати вам, яку дозу вам безпечно приймати, а також дати кілька корисних рекомендацій щодо вашої дієти та, при необхідності, направити вас до зареєстрованого дієтолога.

    Що, крім нутрієнтів, зміцнює організм підлітка

    Крім здорового харчування та приймання необхідних дієтичних доповнень, підліткам важливо регулярно займатися фізичними вправами. Ви можете допомогти підліткам знайти заняття, які їм подобаються, переглядаючи місцеві групи чи шкільні клуби. Це чудовий спосіб покращити загальний стан здоров'я та самопочуття, а також зустріти нових друзів.

    Такі заняття, як біг, командні види спорту, плавання та танці, також допоможуть підтримувати здорову вагу та відмінну, привабливу фізичну форму.

  7. Справжні причини втрати волосся
    Здоров'я Краса

    Справжні причини втрати волосся

    Коли в організмі щось розлагодилось, цикли росту волосся порушуються, і в результаті цього волосся випадає швидше і вже не відростає, як раніше. Втрата волосся з віком – цілком нормальне явище, тому що з роками ми виробляємо все менше стовбурових клітин, необхідних для формування волосся. Однак, якщо ви помітили, що випадання волосся відбувається протягом короткого періоду часу – кількох місяців – то, схоже, всередині організму відбуваються насторожливі процеси. Волосяні фолікули мають дуже чутливі цикли росту, на які легко впливають порушення в роботі організму. Ми збираємося повідати вам вісім головних причин випадання волосся як у жінок, так і в чоловіків. Але також ми відкриємо для вас деякі способи відвернути цю проблему за допомогою здорового раціону і натуральних засобів.

    1. Гормональний дисбаланс

    Перша та найвідоміша причина — це переважання в організмі андрогенних гормонів, які називають ДГТ. Це призводить до того, що у чоловіків з'являються залисини, у тому числі на потилиці. У жінок в цьому випадку волосся рідшає по всій голові. Гормон ДГТ зв'язується з волосяним фолікулом і змушує його скорочуватися, що придушує його і блокує зростання нового волосся.

    2. Дефіцит цинку

    Мінерал цинк допомагає вашому організму блокувати фермент, що перетворює тестостерон на ДГТ. Якщо в організм не надходить необхідної норми цинку з їжею, або якщо ваш шлунок не засвоює його належним чином, це може бути причиною випадання волосся. Ви можете виправити ситуацію, щодня приймаючи 25 міліграмів бісгліцинату цинку разом з 1 міліграмом міді. Мідь працює в балансі з цинком, а також допомагає запобігти появі сивини.

    3. Поганий кровообіг

    Якщо через недостатній рух крові до шкіри голови не надходить достатньо кисню та поживних речовин, результатом може стати випадання волосся. Це часто трапляється з тими, хто має надмірну вагу, страждає на діабет, резистентність до інсуліну або споживає багато рафінованих вуглеводів та алкоголю. Оксид азоту допомагає розширити кровоносні судини і поліпшити кровообіг у шкірі голови, щоб волосся стало густішим і здоровішим. Ви можете підвищити рівень оксиду азоту, ввівши в раціон кавуновий сік і селеру, займаючись спортом і приймаючи L-аргінін. Підвищення рівня оксиду азоту також допомагає запобігти гормональному дисбалансу, який зазвичай викликає випадання волосся.

    4. Проблеми із травленням

    Щоб виростити здорове волосся, ваш організм використовує різні амінокислоти, мінерали та вітаміни, такі як біотин, мідь, цинк та лізин. Для засвоєння цього будматеріалу потрібна сильна та здорова система травлення. Але якщо ви страждаєте від здуття живота, газів, розладів шлунка, рефлюксу, печії або запалення у товстій кишці – ви, схоже, не засвоюєте більшої частини цих вітамінів і мінералів, що призводить до випадання волосся. Для вирішення проблеми можна задіяти такі засоби, як яблучний оцет (ложка на склянку води), гідрохлорид бетаїну, капсули ферментів травлення та капустяний сік.

    5. Мікробний дисбаланс на шкірі голови

    Malassezia. Так називається вид мікроскопічних грибів, які присутні на шкірі голови і живляться жирами, які вона виробляє. Однак іноді ці мікроби можуть вийти з рівноваги через використання засобів для волосся, які містять агресивні хімічні речовини. Це може викликати надмірне розростання цих грибів, які потім виробляють подразники, що викликають запалення волосяного фолікула, лупу, свербіж та лущення шкіри. Це запалення може блокувати нормальне зростання волосся з фолікула, викликаючи випадання.

    6. Сильний стрес

    Багато людей втрачають волосся також і через високий рівень кортизолу, гормону стресу. Це може бути викликано сильним або ж тривалим психічним емоційним стресом. Серед другорядних факторів – приймання стероїдних препаратів, менопауза, тяжкі захворювання або недостатній сон. Кортизол порушує нормальний цикл росту волосся, переводячи фолікули у фазу бездіяльності, і волосся зрештою випадає.

    7. Дірявий кишківник

    Це офіційна назва поширеного синдрому. Він пов'язаний з пошкодженням стінок кишківника, що призводить до потрапляння токсинів у кров. Це викликає запалення у всьому організмі і може призвести до того, що ваша імунна система почне атакувати волосяні фолікули. Цей стан можна вилікувати, вживаючи L-глютамін, капустяний сік, пробіотики та уникаючи продуктів, що викликають подразнення, таких як глютен, зернові та молочні продукти.

    8. Проблеми із щитоподібною залозою

    Якщо ваше волосся раптово стало рідшати рівномірно по всій шкірі голови, це може вказувати на тироїдні проблеми. Рекомендується здати аналіз крові, щоб визначити проблеми щитоподібної залози та разом з лікарем визначити оптимальний курс її усунення.

    Як зупинити випадання волосся і зробити його густішим

    Тепер, коли ви розумієте, що викликає випадання волосся, розгляньмо сім природних способів зберегти волосся і зробити його густішим.

    1. Збагачена нутрієнтами дієта. Регулярно споживайте продукти, багаті на цинк, йод і селен. Включіть у раціон яловичу печінку, гарбузове насіння, молюсків, устриць, бразильські горіхи, морські водорості та морську сіль. Ці мінерали допомагають збалансувати гормони, підтримують синтез білка та поділ клітин у волосяному фолікулі.
    2. Розмаринова олія. Тричі на тиждень вечорами масажуйте шкіру голови з олією розмарину впродовж 10-15 хвилин і залиште на ніч, а вранці промийте волосся м'яким шампунем. Олія розмарину вбирається в шкіру голови та в коріння волосся і природним чином блокує редуктазу та ДГТ – гормон, який зазвичай викликає випадання волосся. Також можна використовувати свіжий розмарин у кулінарії та в напоях.
    3. Кровообіг. Поліпшіть кровообіг шкіри голови, підвищивши рівень оксиду азоту. Для цього їжте ягоди (вітамін C), отримуйте нітрати з руколи, буряків та селери, пийте зелений чай і їжте зелену м'якоть кавуна. Займайтеся принаймні двічі на тиждень кардіотренуванням, щоб ще більше покращити кровообіг.
    4. Білок. Оскільки ваше волосся складається з білка, дайте вашому організму сировину, необхідну для створення нових здорових пасм, включаючи лізин, метіонін, цистеїн, аргінін і тирозин. Найкращими природними джерелами цих амінокислот є яйця, яловича печінка, молюски, червоне м'ясо та сир.
    5. Догляд за волоссям. Придбайте насадку для душу, яка містить фільтр для затримки фтору з водопровідної води. У деяких людей фтор може послабити щитоподібну залозу та викликати випадання волосся. Перейдіть на шампунь і кондиціонер без сульфатів, оскільки вони руйнують кератин у волоссі.
    6. Травлення. Зміцніть свій шлунок і його здатність засвоювати поживні речовини, вживаючи ферментовані продукти, такі як квашена капуста, кімчі, кефір і солоні огірки. Вони допомагають засвоювати більше мінералів та амінокислот, щоб поповнити запаси стовбурових клітин у дермальному сосочку біля кореня волосяного фолікула.
    7. Доповніть раціон нутрієнтами. Приймайте дієтичні доповнення раціону, які допоможуть скоротити фазу випадання волосся та прискорити фазу їх росту. Це такі нутрієнти як вітамін D3, олія печінки тріски, бісгліцинат цинку, L-аргінін та харчові дріжджі.
  8. Колаген: найважливіше, що слід знати
    Харчування Здоров'я Краса

    Колаген: найважливіше, що слід знати

    Колаген — це, за великим рахунком, різновид білка, з якого складається близько третини нашого тіла. Назва походить від грецького слова "кола", що означає "клей", оскільки він скріплює, наприклад, суглоби, шкіру та сполучні тканини. У сьогоднішній статті ми розглянемо 16 фактів про функції та користь колагену, а також назвемо харчові джерела, які допоможуть вам збільшити його кількість у своєму організмі.

    1. Здоров'я шкіри

    Продукти та страви, багаті на колаген, такі як кістковий бульйон, допомагають формувати в шкірі еластин та інші сполучні тканини. Вони покликані запобігти провисанню шкіри та зберігають її пружною та гладкою з віком. Адже з роками ми схильні втрачати колаген, тому приймаючи його як дієтичні доповнення, або вживаючи певні харчові продукти, ми безперечно запобігаємо млявості шкіри та утворенню зморшок.

    2. Здоров'я суглобів

    Колаген – це основний структурний білок в організмі, з якого складаються суглоби, хрящі, сухожилля, зв'язки та сполучні тканини. Було доведено, що щоденне вживання цього продукту швидко зменшує біль у суглобах, зміцнює хрящі та зменшує запалення в організмі.

    3. Продуктивність сну

    Багато дорослих страждають від проблем зі сном через те, що їм раптом стає дуже гаряче вночі. Колаген містить амінокислоту гліцин, що допомагає підтримувати ідеальну прохолодну температуру тіла. Це допомагає швидше заснути і вгамувати обтяжливі думки.

    4. Здоров'я мозку

    Споживання продуктів, багатих на колаген, таких як кістковий бульйон або желатин, допомагає захистити мозок від хвороб Альцгеймера, Паркінсона та інших нейродегенеративних захворювань. Присутній у них особливий колаген запобігає відкладенню амілоїду в нейронах, утворюючи захисний бар'єр.

    5. Ріст м'язів

    Якщо ви намагаєтеся наростити м'язову масу і регулярно займаєтеся спортом, споживання продуктів-джерел колагену може сприяти швидшому росту м'язів та відновленню після тренувань. Амінокислоти, що містяться в колагені, постачають сировину для побудови м'язової тканини, особливо колаген типу 1 та типу 2.

    6. Ріст волосся

    Організму властиво використовувати амінокислоти з колагену для побудови одного з найміцніших типів білків – білок волосся, який називають кератином. Він сприяє росту сильного та здорового волосся за рахунок зміцнення шкірної тканини, що оточує як волосяний фолікул, так і корінь.

    7. Здоров'я печінки

    Однією з найбільш значних переваг колагену є його дивовижний вплив на печінку. Гліцин та амінокислота, присутні в колагені, допомагають виробляти жовч. Ця рідина дозволяє вашому організму розщеплювати жир і засвоювати більше жиророзчинних вітамінів та інших поживних речовин із їжі.

    8. Детоксикація

    В наш час ми зазнаємо впливу багатьох видів токсинів з навколишнього середовища, а також пестицидів, алкоголю та інших речовин, які завдають шкоди організму. Колаген допомагає очистити печінку та вивести з організму ці шкідливі хімічні речовини. Це сприяє покращенню рівня цукру в крові, гормонального балансу та загального самопочуття.

    9. Гормональний баланс

    У великого відсотка дорослих спостерігається високий рівень естрогену, що призводить до збільшення ваги та гормонального дисбалансу. Колаген допомагає модулювати рівень естрогену в організмі, особливо у жінок.

    10. Здоров'я кишківника

    Продукти, багаті на колаген, такі як бульйон з кісток великої рогатої худоби, використовувалися протягом тисячоліть для підтримки травлення, оскільки вони зміцнюють слизову оболонку кишківника. Амінокислоти колагену беруть участь у побудові стінок кишківника та товстої кишки. Це допомагає боротися із синдромом дірявого кишківника, виразковим колітом, синдромом подразненого кишківника та хворобою Крона.

    11. Імунітет

    Підтримуючи здоров'я кишківника, колаген допомагає вирощувати корисні бактерії, які називають пробіотиками. Вони становлять 70% імунної системи та сприяють засвоєнню більшої кількості поживних речовин із продуктів, які ви споживаєте. Це робить вас більш стійким до інфекцій та вікових захворювань.

    12. Целюліт

    Ця неприємність часто зустрічається на стегнах та сідницях як у жінок, так і у чоловіків. Це відбувається, коли сполучні тканини руйнуються, внаслідок чого шкіра втрачає природний пружний тонус. Препарати з колагеном та кістковий бульйон зменшують целюліт і відновлюють пружність шкіри, особливо у поєднанні з вправами для ніг, такими як присідання.

    13. Здоров'я нігтів

    Якщо ви страждаєте на ламкість нігтів, вам слід подумати про те, щоб включити в свій раціон більше колагену. Оскільки це структурний білок, він стимулює ріст більш сильних та здорових нігтів, які з меншою ймовірністю ламаються та розшаровуються. Вони також стануть рівнішими, блискучими та здоровими.

    14. Тиск крові

    Стінки кровоносних судин та артерій складаються з колагену, який з віком руйнується. Споживання колагену допомагає зменшити їх запалення та покращити кровообіг. Це стабілізовує кров'яний тиск та допомагає захиститися від серцевих захворювань. Вам також знадобиться багато вітаміну C та антиоксидантів із овочів для підтримки нормального кровотоку.

    15. Джерела колагену

    Щоб допомогти вашому організму виробляти більше колагену, слід вживати продукти, які допомагають забезпечити його сирими амінокислотами, необхідними для вироблення колагену. До них належать кістковий бульйон, курятина, молюски, яловичина, гриби, масло та желатин. Якщо ви прагнете за допомогою колагену підвищити пружність та покращити загальний стан шкіри – ознайомтеся з нашою статтею Колаген для підтяжки шкіри: видобуваємо з їжі.

    16. Добавки

    Ви можете приймати колаген у порошкоподібній формі або у капсулах. Дехто наполегливо рекомендує порошкоподібну форму з органічних тканин тваринного походження (кістки, шкіра, хрящі), оскільки це найкорисніші джерела колагену. Порошок можна додавати в рецепти багатьох страв, включаючи супи, картоплю фрі та страви з локшини. Ви також можете просто пити його як чай, або змішати з міцною кавою.

     

    Отже, колаген є надзвичайно важливим білком, зокрема при зціленні та захисті людського організму від наслідків старіння. Історично люди завжди вживали кістковий бульйон у поживних рагу, що забезпечувало організм такими необхідними йому колагеном та амінокислотами. Вживання кісткового бульйону та тваринних білків відіграло ключову роль в еволюції людини, особливо у розвитку та зміцненні людських рук.

  9. Перша п'ятірка вітамінів проти еректильної дисфункції
    Здоров'я

    Перша п'ятірка вітамінів проти еректильної дисфункції

    Еректильна дисфункція – це проблема, яка виникає в тілі чоловіка через погану циркуляцію крові. Це спричиняє втрату лібідо, імпотенцію, зниження рівня тестостерону, а також може призвести до депресії. Еректильна дисфункція також є однією з ранніх ознак серцево-судинних захворювань, тому до неї слід ставитися серйозно. У цій статті ми ознайомимо вас із першими п'ятьма нутрієнтами у списку тих засобів, які допоможуть вирішити цю проблему у чоловіків методом усунення її головних чинників.

    L-аргінін

    На першому місці найкращих засобів для підвищення кровообігу та подолання еректильної дисфункції. Достатньо приймати 1000 мг (1 г) L-аргініну три рази на день. Ваше тіло використовує цю речовину для виробництва оксиду азоту – молекули, яка розслаблює м'язи кровоносних судин та артерій. По суті, речовина допомагає кровоносним судинам розширюватися і звужуватися, щоб кров могла вільно текти від серця до інших частин тіла. Покращуючи кровотік, аргінін природно знижує високий тиск, допомагає захиститися від серцевих захворювань і може підвищити рівень гормону тестостерону. Крім капсул, ви можете отримувати аргінін, вживаючи в їжу фісташки, лосось та яловичу печінку.

    Цинк

    У міру того, як чоловіки стають старшими, рівень тестостерону знижується, що може спричинити такі неприємності, як поганий настрій, втрата м'язової маси, втрата лібідо та еректильна дисфункція. Вже після 30 років ваш рівень тестостерону знижується на 1% за рік, якщо у вас поганий кровотік. Приймаючи щодня 25 мг гліцинату або піколінату цинку, можна підтримувати високий рівень тестостерону, а також запобігти його перетворенню на естроген. Цинк також допомагає від появи залисин та від збільшення простати, оскільки він врівноважує гормони. Найкращими природними джерелами цинку є устриці, гарбузове насіння і яловича печінка.

    Вітамін С

    Основною причиною еректильної дисфункції зазвичай є ушкодження ендотелію – внутрішніх шарів артерій. Алкоголь, вироби з борошна та цукор з часом викликають у них окисне ушкодження, після чого вони стають жорсткими. Це викликає проблеми із кровотоком, наслідком яких будуть еректильна дисфункція, астма, високий тиск тощо. Але природний комплекс вітаміну C допомагає відновити внутрішні стінки артерій та підвищити рівень оксиду азоту. Найпотужніша природна форма вітаміну С – це квашена капуста. А також – порошок шипшини: дві чайні ложки розмішують у склянці води та приймають щодня. Уникайте аскорбінової кислоти, оскільки в ній лише 5% повного комплексу вітаміну С.

    Корінь маки

    Мака відома як перуанська віагра, оскільки вона багата на фітонутрієнти, які підтримують гормональний баланс і можуть підвищити рівень тестостерону. Приймайте 2-3 чайні ложки порошку органічної маки щодня як коктейлю, щоб доповнити свій раціон. Це здоровіша і менш ризикована альтернатива віагрі, оскільки вона має менше побічних ефектів. Як адаптоген, мака також допомагає вашому організму адаптуватися до стресу і не гірше за міцний сон знижує рівень кортизолу – гормону стресу, який згубно впливає на лібідо.

    Пікногенол

    Це натуральна сполука, яку видобувають із кори сосен на заході Франції. Її добре вивчали понад 50 років як засіб для покращення кровообігу по всьому тілу, особливо в нижній частині тулуба. Три капсули пікногенолу (тобто 150 мг на день) – це ефективний спосіб підвищити лібідо і здолати з еректильну дисфункцію. Дослідження показують, що цей засіб справді дуже добре працює у поєднанні з нашим першим засобом – L-аргініном. Пікногенол природно допомагає протистояти пошкодженням артерій, викликаним діабетом і високим рівнем цукру в крові, а також може запобігти утворенню небезпечних тромбів і блокуванню кровообігу.

     

    Спробуйте приймати одне або два з описаних харчових доповнень протягом двох тижнів і ви помітите, як покращується кровообіг і зникає еректильна дисфункція. Якщо у вас надмірна вага, якщо ви їсте занадто багато нездорової або смаженої їжі, вам також необхідно скоригувати свій раціон, оскільки вони часто є основними причинами еректильної дисфункції.

    Дієта при еректильній дисфункції

    Отже, як бонус – шостий засіб боротьби з цією проблемою – харчові продукти. Спробуйте додати до свого раціону суміш наступних органічних продуктів, щоб поліпшити кровообіг, підвищити рівень тестостерону, знизити стрес і допомогти здолати еректильну дисфункцію.

    1. По-перше, у нас є кавун, який містить цитрулін, здатний підвищити рівень оксиду азоту, розширюючи кровоносні судини та посилюючи потік крові для сильнішої ерекції. Якщо ви дотримуєтеся низьковуглеводної дієти, рекомендується їсти лише біло-зелену частину, ту, що ближча до шкірки.
    2. Яловича печінка. Якщо у вас низька концентрація клітин крові або анемія – можливо, ваші кінцівки не отримують достатньої кількості кисню. Вживання яловичої печінки містить гемове залізо та вітамін B12, які допомагають насичувати тканини киснем.
    3. Селера містить нітрати, які також використовуються для утворення оксиду азоту та поліпшення кровообігу.
    4. Часник містить сполуки сірки, які впливають на певні гени, здатні запускати вироблення оксиду азоту в організмі.
    5. Також рекомендують додавати в салат гарбузове насіння, адже присутні в них цинк і магній підвищують рівень тестостерону і знижують високий кров'яний тиск.
    6. Дикий лосось містить незамінні поліненасичені жирні кислоти омега-3, які є будівельним матеріалом для статевих гормонів – як у жінок, так і у чоловіків.

    Можливі причини еректильної дисфункції

    • Як ми вже казали, чоловікам потрібно якнайбільше оксиду азоту, щоб розширити кровоносні судини. Без цього практично неможливо покращити приплив крові до статевого органу, і, як наслідок, через це може виникнути еректильна дисфункція (ЕД).
    • Коли ви їсте забагато рафінованого цукру та нездорової їжі, у вас підвищується рівень інсуліну, який ушкоджує внутрішні стінки кровоносних судин, знижуючи рівень оксиду азоту та запобігаючи попаданню крові в пеніс.
    • Використання наркотиків також може знизити ваше лібідо та тестостерон, оскільки вони блокують холестерин, який є будівельним блоком тестостерону.
    • Пошкодження нервів через високий рівень цукру в крові, діабет або травми хребта іноді можуть викликати проблеми з ерекцією.
    • Високий рівень кортизолу через тривалий психічний стрес може звузити кровоносні судини.
    • Загальна відсутність впевненості у собі чи падіння самооцінки може бути психологічною причиною ЕД і проблем із продуктивністю.
    • Їжа із зернових культур містить фітинову кислоту, яка може блокувати цинк і, отже, знижувати рівень тестостерону. Тож, якщо ви їсте багато зернових, це також може бути вашою проблемою.

    Як боротися з еректильною дисфункцією

    Тепер, коли ви знаєте про причини ЕД та деякі дієтичні доповнення, які ви можете приймати, давайте підсумуємо зміни, які варто зробити в житті, щоб цілковито здолати цю проблему.

    • Вправи. Збільште приплив крові до статевих органів, виконуючи регулярніші фізичні вправи. Можуть допомогти повільні легкі прогулянки протягом однієї години в ті дні, коли ви не тренуєтеся, а також інтенсивні вправи в інші дні.
    • Рясне пиття. Випивайте щонайменше один літр води на день, щоб розріджувати кров і покращувати її приплив до статевого органу.
    • Підвищте рівень оксиду азоту. Допоможіть розширити кровоносні судини завдяки підвищенню рівня оксиду азоту. Для цього ви можете приймати БАДи, про які ми говорили, такі як L-аргінін, пікногенол і маку, а також є продукти, багаті на нітрати, такі як селера, шпинат, рукола, петрушка і капуста.
    • Виключіть зернові та цукор із раціону хоча б на два тижні, щоб ви змогли помітити, як у вас піднімається настрій, підвищується рівень тестостерону та покращується лібідо.
    • Отримуйте цинк: ви можете їсти гарбузове насіння, устриці, молюски або приймати гліцинат цинку, щоб підвищити рівень тестостерону і поліпшити фертильність.
    • Додайте порошок маку у свій ранковий напій, щоб збалансувати гормони, знизити стрес та підвищити рівень тестостерону.
    • Знайдіть способи здолати стрес: більше спіть, використовуйте адаптогенні трави, дихальні вправи та дивіться легкі, наприклад комедійні фільми.
    • Ви також можете подумати про те, щоб підняти свою самооцінку, беручи участь у місцевих громадських заходах та програмах, аби покращити свої навички роботи з людьми та підвищити впевненість у собі.
  10. 12 ознак гормонального дисбалансу у жінки
    Здоров'я

    12 ознак гормонального дисбалансу у жінки

    Гормони – це хімічні посланці, які контролюють роботу клітин та органів у вашому організмі. Та, на жаль, багато жінок страждають від гормонального дисбалансу, який часто викликає такі зміни в організмі, як ПМС, стурбованість, біль у стегнах і ногах, потяг до нездорової їжі, сухість шкіри, стоншування волосся та багато інших. Ваше тіло виробляє понад 50 різних гормонів, що виділяються різними залозами. Це те, що ми називаємо ендокринною системою. Ці залози дуже чутливі, і відхилення в їх роботі можуть призвести до того, що у вас буде забагато або замало певних гормонів. Відхилення трапляються через сильний стрес, нездорову їжу, через токсини, ліки та протизаплідні таблетки. 

    Ми розглянемо 12 найпоширеніших ознак гормонального дисбалансу у жінок, щоб ви могли вчасно помітити його. Але ми не залишимо вас наодинці з цим! Далі буде перелік причин і шляхів виходу зі становища.

    1. Припливи

    Це одна з найпоширеніших ознак. Якщо ви відчуваєте інтенсивну хвилю тепла на обличчі, на шиї та грудях, це, скоріш за все, приплив. Він часто супроводжується почервонінням шкіри та прискореним серцебиттям. Припливи викликані падінням рівня естрогену, що може вплинути на щитоподібну залозу та гіпоталамус. Вони дуже поширені серед жінок, які приймають протизаплідні таблетки або перебувають у періоді менопаузи.

    2. Хаос думок

    Якщо ви постійно багато думаєте і ваш розум занадто активний, особливо вночі, що заважає вам спати – це поширена ознака того, що надниркові залози виділяють в кров занадто багато кортизолу, гормону стресу. Високий рівень кортизолу зазвичай викликаний психічним стресом та надмірною стимуляцією організму кофеїном, фізичними вправами або впливом зайвої кількості синього світла від екранів.

    3. Атрофічний вагініт

    Ще одна ознака – сухість піхви та втрата лібідо, особливо після настання менопаузи. Це може бути викликано низьким рівнем естрогену або навіть тестостерону, оскільки обидва ці гормони мають бути в ідеальному балансі для підтримки здоров'я статевих органів.

    4. Потяг до солодкого

    Якщо після їжі вам хочеться чогось солодкого, то, схоже, що у вас в організмі забагато інсуліну і є резистентність до нього. Цей гормональний дисбаланс виникає через вживання зайвих рафінованих вуглеводів і цукрів протягом багатьох років, що робить ваші клітини стійкими до інсуліну, тому підшлункова залоза виробляє його дедалі більше. Згодом у деяких людей це може перерости в діабет 2 типу.

    5. Випадання волосся та прищі

    Це ознаки високого рівня андрогенів чи низького рівня естрогену. Цей гормональний дисбаланс також супроводжується жирною шкірою та втратою колагену. Ви можете збалансувати ці гормони, вживаючи більше хрестоцвітих овочів (всі види капусти, редис) та корисних жирів (яловичина, риба).

    6. Нерегулярні менструації

    Місячні мають іти за регулярним циклом. У середньому – кожні 28 днів, але період може варіюватися від 21 до 40 днів. Проте, якщо ваші цикли стають нерегулярними, починаючись і зупиняючись випадковим чином, це класична ознака розбалансованості гормону естрогену.

    7. Болісні груди

    Домінування естрогену може призвести до набухання та хворобливості грудей, особливо безпосередньо перед менструальним циклом. Це класичний симптом гормонального дисбалансу. У вас можуть виникнути сильні виділення, якщо у вас занадто багато естрогену.

    8. Порідшання брів

    Це класична ознака низької активності щитоподібної залози. Низький рівень її гормонів також може викликати почуття депресії, сухість шкіри, запор та збільшення ваги. Зниження активності «щитоповидки» зазвичай спричинене проблемами з печінкою чи жовчним міхуром, або високим рівнем естрогену. Всі гормони пов'язані один з одним, тому дисбаланс може мати хвильовий ефект по всьому тілу.

    9. Варикоз

    Якщо у вас стають видимими фіолетові гілки вен, які починають випирати на ногах, скоріш за все, у вас є варикозне розширення. Зазвичай, це проблема з печінкою, яка викликає високий рівень естрогену, що також погіршує тонус вен. Жінки, які відчувають це, часто мають збільшення об’єму області стегон, а також можуть відчувати тупі болі в цій галузі.

    10. Волосся на обличчі

    Жінки, у яких починає з'являтися волосся на обличчі, можуть страждати на синдром полікістозних яєчників — стан, викликаний високим рівнем чоловічих гормонів. Голос також стає глибшим, а на обличчі з'являються чоловічі риси. Високий рівень андрогенів зазвичай викликаний резистентністю до інсуліну, вживанням великої кількості рафінованого цукру та недостатністю овочів.

    11. Нові шкірні плями та бородавки

    Дослідження показали: якщо починають рости скупчення нових шкірних відкладень, це, ймовірно, спричинено накопиченням анаболічних гормонів, таких як естроген або інсулін. Клітини шкіри розмножуються дуже швидко, і ці шкірні мітки можуть утворюватися будь-де на тілі.

    12. Часті інфекції

    Зазвичай кортизол покликаний зменшувати запалення в легенях і зміцнювати імунну систему, коли він працює правильно. Але низький рівень кортизолу або стійкість до кортизолу можуть призвести до того, що організм більш схильний до інфекцій, спричинених респіраторними вірусами, через що ви застуджуєтеся частіше двох разів на рік.

     

    Якщо у вас є кілька цих ознак і симптомів, і ви хочете точно знати, чи немає гормонального дисбалансу, для жінок доступні набори для аналізу крові, який можна провести вдома.

    Причини гормонального дисбалансу у жінок

    • Безумовно, найпоширенішою причиною є вживання великої кількості цукру в рафінованих продуктах. Це може спричинити проблеми з рівнем цукру в крові, які впливають на підшлункову та інші залози, викликаючи гормональні зміни.
    • Психічний стрес і сильні емоції можуть вплинути на всю вашу ендокринну та нервову систему, вивівши їх із рівноваги.
    • Зайва вага. Коли ваші жирові клітини заповнені, вони можуть виробляти більше естрогену та викликати запалення. Ваші залози потребують поживних речовин для правильної роботи. І якщо ви не їсте здорову їжу, то залози можуть перестати виробляти потрібний рівень гормонів.
    • Відсутність хоча б 7-8 годин глибокого відновлювального сну також вплине на вироблення мелатоніну та на хімічні процеси в мозку, що ушкоджує гіпофіз.
    • Якщо у вашому організмі накопичуються токсини через куріння, вживання алкоголю, ізолятів соєвого білка, вейпінгу або великої кількості токсичних олій, все це може діяти як ендокринні руйнівники, виводячи ваші гормони з рівноваги.

    Як жінці збалансувати гормони

    1. Їжте багаті мікроелементами продукти, такі як морські водорості, харчові дріжджі, капуста, молюски, авокадо, гарбузове насіння, горіхи. Вони багаті на такі мікроелементи, як йод, селен і хром, що підтримують роботу залоз.
    2. Підтримайте печінку у балансуванні гормонів, вживаючи такі органічні фрукти та овочі, як лимони, малина, броколі, квашена капуста, рукола, мангольд, часник, артишок, редька та листові овочі.
    3. Скоротіть кількість рафінованих вуглеводів, які ви їсте, таких як цукор, зернові, борошняне тощо.
    4. Приймайте щодня 10 000 міжнародних одиниць вітаміну D3 та 100 мікрограмів вітаміну K2 у формі MK-7. Це дозування допомагає знизити запалення у щитоподібній та підшлунковій залозах, у яєчниках тощо, щоб вони могли виробляти правильну кількість гормонів.
    5. З'їдайте сніданок, обід та вечерю протягом шести годин. У ті 18 годин, що залишилися, дайте тілу відпочивати і перетравлювати їжу. Цей метод називається уривчастим (інтервальним) голодуванням і допомагає збалансувати рівень цукру в крові, дозволяючи залозам зцілитися та відновитися.
    6. Збалансуйте свої гормони стресу, здійснюючи тривалі прогулянки на свіжому повітрі у місцях, де багато дерев. Свіже повітря, легкі фізичні вправи та ефірні олії, що виділяються з верхівок дерев, допоможуть відключити напруженість у тілі, і вона вже не зможе вивести ваші гормони з рівноваги.
  11. 12 ознак гормонального дисбалансу у чоловіка
    Здоров'я

    12 ознак гормонального дисбалансу у чоловіка

    Ми не лише опишемо симптоми, які сигналізують про цю проблему, а й розглянемо, як її можна виправити.

    1. Горб на шиї

    Жировий прошарок, що виступає на задній частині шиї, може бути ознакою того, що в організмі забагато кортизолу, гормону стресу. Тривалий стрес і кортизол змушують напружувати плечі та горбитися. Це призводить до того, що хребет вигинається, а тіло утворює так званий буйволів горб, щоб захистити його. Проблеми можна позбутися, виконуючи вправи на розтяжку і зменшивши стрес.

    2. Гінекомастія

    Чоловічий організм виробляє тестостерон, який допомагає зберегти м'язи та зміцнити тіло. Однак при низькому рівні тестостерону або високому рівні естрогену може початися формування жіночої тканини молочної залози. Тоді тканина під соском стає твердішою, а груди починають провисати. Вживання алкоголю, нездорової їжі та дефіцит цинку найчастіше є причиною такого гормонального дисбалансу.

    3. Локальне випадіння волосся

    До 80% чоловіків на якомусь етапі свого життя стикаються з облисінням, коли лінія росту волосся відступає назад або починає рідшати на маківці голови. Випадіння волосся спричинене високим рівнем гормону ДГТ у крові та вживанням рафінованих вуглеводів. Щоденне приймання цинку та відмова від рафінованих вуглеводів можуть допомогти збалансувати цей гормон та запобігти подальшому випаданню волосся.

    4. Високий кров'яний тиск

    Гіпертензія також є ознакою гормонального дисбалансу і зазвичай спричинена високим рівнем кортизолу або ангіотензину. Це гормони, які звужують кровоносні судини, змушуючи серце працювати сильніше. Зниження стресу, відмова від алкоголю, приймання калію та магнію, а також чаю з гібіскусу та меліси — все це може допомогти природним чином збалансувати ці гормони та швидко повернути в норму тиск крові.

    5. Знижене лібідо

    Якщо у чоловіка еректильна дисфункція або у послабилось лібідо – цілком імовірно, що впав рівень тестостерону. Це відбувається, коли ми стаємо старшими, але ситуація може посилюватися хронічним стресом, алкоголем, вживанням соєвих продуктів, цукру та рафінованих вуглеводів. Адже всі вони можуть підвищити рівень естрогену та знизити рівень тестостерону. Гліцинат цинку, порошок макарути або споживання устриць допоможуть повернути лібідо в норму.

    6. Пробудження серед ночі

    Якщо ви часто прокидаєтеся між 2-3 годиною ночі, і виявляєте, що ваш розум застряг у режимі вирішення проблем, у вас високий рівень кортизолу, гормону стресу. Його можна зменшити, приймаючи вітамін B1, ашваганду, медитуючи і лягаючи спати раніше, щоб допомогти скинути циркадний ритм, тобто біологічний годинник.

    7. Часте сечовипускання

    Немає потреби ходити в туалет більше двох разів за ніч, якщо ви не випили багато води перед сном. Якщо сечовий міхур не випорожнюється повністю, доводиться часто ходити в туалет або ви страждаєте від підтікання сечі – можливо, у вас збільшення простати, яке дуже часто зустрічається у людей старше 50 років, але може виникнути у будь-якому віці. Цей стан зазвичай спричинений накопиченням анаболічних гормонів, таких як ДГТ, естроген та інсулін. Періодичне голодування та низьковуглеводна дієта, а також щоденне споживання гарбузового насіння або гарбузової олії можуть допомогти зменшити простату.

    8. Скупчення шкірних міток

    Якщо на вашому тілі, особливо навколо складок, утворюється нове скупчення шкірних міток, можливо, у вас занадто багато інсуліну через високий рівень цукру в крові. Це дуже поширена ознака переддіабету. При дієті з низьким вмістом вуглеводів тканини шкіри з часом починають природно відпадати, коли рівень інсуліну повертається до норми.

    9. Худі сідниці та стегна

    Якщо у чоловіка починає рости великий круглий живіт, але сідниці та стегна зменшуються, ця проблема також спричинена високим рівнем кортизолу, гормону стресу, або це може бути побічним ефектом тривалого прийому стероїдних препаратів. Додатковий кортизол у крові перетворює м'язи на цукор, а потім тіло перетворює його на жир у печінці. Знову ж таки, рівень кортизолу можна знизити, зменшивши рівень стресу, використовуючи адаптогенні трави та підвищуючи рівень вітаміну D.

    10. Випуклі покручені вени

    Фіолетові, сині, опуклі або скручені вени, що з'являються під поверхнею шкіри, називаються варикозним розширенням. Це відбувається коли вени стають дуже слабкими, а клапани втрачають тонус і перестають працювати належним чином, тому кров починає повертатися у вену. Зазвичай так відбувається внаслідок підвищення рівня естрадіолу – однієї з форм естрогену – через надмірну вагу або ожиріння печінки. Може знадобитися операція для лікування деяких варикозних вен, але можна не допустити погіршення становища, якщо використовувати добавки з кінського каштану для покращення кровообігу та знизити рівень естрогену, який їх спричиняє.

    11. Потяг до цукру

    Якщо ви добре поїли, але потім відчуваєте потяг до чогось солодкого, схоже, що у вас з'явилася резистентність до інсуліну, при якому глюкоза не надходить у ваші клітини належним чином. Це змушує вас хотіти солодкого, щоб доставити паливо у ваші клітини. Інсулінорезистентність може врешті призвести до переддіабету та діабету, якщо ви продовжите регулярно їсти солодке. Інтервальне голодування, низьковуглеводна дієта та вживання хрому можуть допомогти звернути назад резистентність до інсуліну.

    12. Припливи

    Ознакою низького рівня тестостерону є припливи – коли шкіра на обличчі та шиї стає гарячою та почервонілою. Зазвичай це спричинено захворюванням печінки, через яке тестостерон блокується так званим глобуліном, що зв'язує статеві гормони. Їжте більше хрестоцвітих овочів, приймайте холін і цинк, щоб очистити печінку, дотримуючись при цьому низьковуглеводної дієти і періодично голодуючи.

    Як відновити баланс чоловічих гормонів

    Є кілька простих правил життя, щоб природним чином збалансувати чоловічі гормони.

    • Допомагайте своїй печінці виводити з організму хімічні речовини, що руйнують гормони, щодня споживаючи більше органічних овочів сімейства хрестоцвітих, таких рукола, редиска, броколі, брюссельська капуста, цвітна тощо. Ці овочі постачають фітонутрієнти, які допомагають вашій печінці збалансувати ваші гормони.
    • Приймайте щодня гліцинат або піколінат цинку, щоб підтримувати високий рівень тестостерону. Цинк безпосередньо підтримує залози, стимулюючи вироблення вільного тестостерону та запобігаючи його замкненню в печінці.
    • Вам також слід подумати про схуднення. Жирові клітини виробляють естроген, тож що більше надмірної ваги, то сильніше падає рівень тестостерону, і ви починаєте втрачати м'язову масу і набирати більше жиру. Дотримання плану періодичного голодування та відмова від рафінованих вуглеводів, борошняного, нездорової їжі та алкоголю автоматично спричинять втрату ваги.
    • Короткі інтенсивні тренування, що супроводжуються відновленням, допомагають підвищити рівень тестостерону та гормону росту. Це допоможе вам наростити більше м'язів та зберегти існуючі м'язи.
    • У ті дні, коли ви не виконуєте інтенсивні вправи, робіть повільні прогулянки на свіжому повітрі без мобільного телефону та інших пристроїв. Постарайтеся побути наодинці з природою, подихайте свіжим повітрям і наповніть свій організм киснем. Ефірні олії, що виділяються рослинами в повітря, допомагають заспокоїти надниркові залози, знизити рівень кортизолу і зменшити навантаження на організм і нервову систему.
    • Їжте червоне м'ясо. Воно містить цинк, амінокислоти та лінолеву кислоту, які допомагають підтримувати ідеальний гормональний баланс у чоловіків. Однак переконайтеся, що ви вибираєте високоякісну яловичину трав'яної відгодівлі, а не звичайну.
    • Менше молочного. Багато чоловіків чутливі до пролактину та інших гормонів, що містяться в молоці, сирі, вершках тощо. Він може посилити збільшення простати та викликати подальший гормональний дисбаланс. Тому спробуйте відмовитися від молочних продуктів на тиждень і зверніть увагу, чи ви помітите якісь зміни у своєму тілі та самопочутті.
    • Спати більше. З віком чоловікам стає тяжче виспатися через високий рівень кортизолу, спричиненого стресом. Лягайте спати на годину раніше, вимкнувши всі види світла, відкрийте вікно, щоб впустити свіже повітря і постарайтеся спати довше. Сон життєво важливий для відновлення залоз головного мозку, таких як гіпофіз та гіпоталамус, та допомагає збалансувати всі гормони в організмі.
    • Ви також можете допомогти гормональному балансу, зменшивши запалення в організмі. Олія антарктичного криля – чудовий спосіб досягнення цієї мети, як і вживання омега-3 з дикого лосося, сардин, скумбрії та печінки тріски.
  12. Чому Омега-3 – це незамінна речовина
    Харчування Здоров'я

    Чому Омега-3 – це незамінна речовина

    Жирні кислоти омега-3 є винятково важливими поживними речовинами, які необхідні для здоров'я людини. Багатьом людям не вистачає цих речовин, що призводить до запалень та інших проблем зі здоров'ям. Організм не може виробляти омега-3 самостійно, і саме з цієї причини ці кислоти називаються незамінними. Нам доводиться отримувати їх тільки з продуктів або з харчових БАДів.

     

    Але чим же вони такі важливі? Ми беремо на себе відповідальність стверджувати, що з цієї статті ви дізнаєтеся про всю користь жирних кислот омега-3 для здоров'я, про те, як вони працюють в організмі, і як ви можете отримати їх більше з їжі.

    1. Здоров'я мозку

    DHA, одна з кислот омега-3, використовується як сировина для побудови структури мозку та його клітин. Було доведено, що включення більшої кількості цього продукту до раціону покращує рівень концентрації, прояснює думки та знижує ризик вікової деменції.

    2. Депресія

    Якщо ви страждаєте на хронічну депресію або інші розлади настрою, то щоденне вживання омега-3 здатне допомогти. Дослідження показують, що жирні кислоти омега-3 допомагають покращити хімію мозку та здоров'я нервів, регулюючи серотонін та інші нейротрансмітери у ньому.

    3. Стрес

    Дослідники довели, що приймання риб'ячого жиру як джерела омега-3 зменшує проблеми, пов'язані зі стресом і тривожністю. EPA, друга із трьох основних кислот омега-3, допомагає мозку регулювати реакцію на стрес, створюючи відчуття спокою. Вона покращує здоров'я надниркових залоз, знижуючи рівень кортизолу – гормону стресу.

    4. Здоров'я серця

    Добре відомо, що вживання більшої кількості омега-3 допомагає зміцнити серце та судини. Зменшується запалення в артеріях та кровоносних судинах, забезпечується нормальний потік крові до серця та від нього. Це допомагає серцю перекачувати багату на кисень кров по всьому тілу і тримати кров'яний тиск під контролем.

    5. Здоров'я очей

    Три основні типи жирних кислот омега-3 називаються DHA, EPA та ALA. Усі три підтримують здоров'я очей, особливо у дітей, що ростуть. Але й у похилому віці регулярне вживання омега-3 знижує ризик дегенерації жовтої плями, проблем із зором та катаракти. Також було доведено, що кислоти омега-3 допомагають зволожити очі людям із синдромом сухих очей.

    6. Здоров'я суглобів

    Багато людей регулярно приймають риб'ячий жир для полегшення болю в суглобах та артриту. Жири омега-3 мають протизапальну дію і можуть зменшити набряки тканин та суглобів. Регулярне вживання БАДів з риб'ячим жиром також може захистити суглоби та зменшити їх жорсткість за рахунок збільшення кровотоку по всьому тілу.

    7. Запалення

    Багато людей страждають на хронічне запалення, яке пов'язане з ожирінням, діабетом, депресією, хворобами серця та синдромом подразненого кишківника. Споживання протизапальних продуктів, багатих на жирні кислоти омега-3, таких як риб'ячий жир, лосось і сардини, може допомогти в лікуванні цих проблем. Ці жири також допомагають організму засвоювати поживні речовини з корисних овочів, таких як капуста або броколі.

    8. Імунітет

    Якщо ви часто хворієте на застуду або грип, то вживання якісних БАДів з вмістом омега-3 – необхідний. Ці речовини підтримують ваш імунітет у його боротьбі зі шкідливими вірусами, бактеріями та іншими патогенами з навколишнього середовища. DHA допомагає підвищити активність лейкоцитів, захищаючи організм від загарбників.

    9. Здоров'я шкіри

    Шкіра – найбільший орган людського тіла, і їй необхідно багато омега-3 для створення міцних клітинних стінок. Омега-3 допомагають зволожувати шкіру і запобігати почервонінню, сухості або свербінню шкіри, як, наприклад, при дерматиті. Також вони захищають шкіру від сонячних променів та зменшують запалення, борючись із прищами та вуграми.

    10. Вагітність

    Омега-3 необхідні для раннього зростання та розвитку, а також підтримують здоров'я матері під час вагітності. Дослідження показують, що матері, які приймають БАДи з омега-3, покращують інтелект своїх дітей та здоров'я їхніх очей. Вагітність – це тяжке навантаження для організму, тому в цей час необхідно споживати багаті на поживні речовини продукти, такі як риба, спіймана в дикій природі.

    11. Діабет

    Якщо ви страждаєте на діабет, переддіабет або ожиріння, регулярно вживайте олію печінки тріски. Омега-3, що містяться в ньому, зменшують запалення в клітинах організму і допомагають їм засвоювати інсулін і цукор. Вони ефективно знижують резистентність до інсуліну і допомагає звернути назад діабет 2 типу.

    12. Зниження ваги

    Тим, хто намагається позбавитися зайвих кілограмів, слід додати до свого раціону жирні кислоти омега-3. Риб'ячий жир, зокрема, може допомогти прискорити втрату ваги, дозволяючи вашому організму використати власні жирові запаси для отримання енергії. Омега-3 підтримують здоров'я підшлункової залози при виробленні інсуліну та допомагають спалювати жир. Вживання в їжу продуктів, багатих на омега-3, таких як дикий лосось і анчоуси, добре допомагає людям схуднути.

    13. Здоров'я печінки

    Багато людей страждають на жирову хворобу печінки, особливо ті, у кого надмірна вага в області живота. Було доведено, що БАДи з риб'ячим жиром покращують функцію печінки та допомагають їй природно видаляти жир з печінки.

    14. Функція легень

    Тим, хто страждає на астму, бронхіт, задишку, ХОЗЛ та інші проблеми дихання, слід вживати продукти, багаті жирними кислотами омега-3. Вони зменшують запалення у тканинах легень та горла, а також допомагають насичувати організм киснем для полегшення дихання.

    15. Менструальний біль

    Якщо ви жінка, яка страждає на тяжкі менструації і менструальні болі вищі середнього рівня, вам може знадобитися більше омега-3. Вони допомагають природним чином полегшити біль, а також допомагають крові текти більш вільно. Ми також рекомендуємо приймати вітамін B12 і споживати більше овочів сімейства хрестоцвітих, щоб збалансувати жіночі гормони.

    16. Здоров'я кісток

    Жирні кислоти омега-3 покращують міцність кісток, збільшуючи кількість кальцію, що зберігається в них. Це знижує ризик остеопорозу та переломів кісток з віком. Ми також рекомендуємо вживати продукти, багаті на вітамін D і вітамін K2 для подальшого зміцнення кісток.

    17. Загоєння ран

    Науковці довели, що риб'ячий жир можна наносити місцево на порізи та рани, щоб прискорити процес загоєння. Омега-3 та вітамін А, які містяться в ньому, допомагають дуже швидко відновити структуру шкіри та зменшити запалення.

    18. Зростання волосся

    Підтримуючи здоров'я залоз у чоловіків та жінок, омега-3 можуть знизити ризик випадання волосся з віком. Омега-3 підтримують здоров'я печінки, яка регулює вироблення статевих гормонів, таких як естроген та тестостерон, що, у свою чергу, захищає волосся. Дослідження довели, що кислоти омега-3 можуть прискорювати ріст волосся.

    19. СДУГ

    Сьогодні все більше дітей страждають на синдром дефіциту уваги та гіперактивності. Омега-3 дуже важливі для здоров'я мозку і тому допомагають дітям з СДУГ. БАДи з риб'ячим жиром можуть покращити поведінкові проблеми у дітей, включаючи гіперактивність, брак уважності, агресію та імпульсивність.

    20. Типи

    DHA та EPA містяться в основному в продуктах тваринного походження, таких як жирна риба та яловича печінка. Третій тип, ALA, міститься в основному в рослинах, таких як насіння льону та волоські горіхи. Організму належить перетворити ALA на DHA та EPA, проте це непросто. Тому важливо отримувати омега-3 тваринного походження, наприклад, з молюсків. Якщо ви вегетаріанець або веган, вам, можливо, доведеться приймати добавки з морськими водоростями.

     

    Як бачите, регулярне вживання жирних кислот омега-3 дає безліч переваг. Кращими харчовими джерелами є риб'ячий жир, лосось, виловлений у дикій природі, сардини, олія криля, анчоуси, насіння льону та волоські горіхи. Жирні кислоти омега-3 є жиророзчинними поживними речовинами, а це означає, що вам знадобиться сильна система травлення, щоб їх засвоювати. Якщо ви страждаєте на кислотний рефлюкс, печію або вам видалили жовчний міхур, то вашому шлунку буде важко перетравлювати омега-3. Щоб подолати це, рекомендується вживати столову ложку сирого оцту яблучного в склянці води перед їжею. Це допоможе зміцнити шлунок у засвоєнні жиророзчинних поживних речовин. Якщо вам видалили жовчний міхур, вам потрібно щодня приймати препарат з бичачою жовчю, щоб допомогти печінці розщеплювати жир.

Back to Top