Які таблетки допоможуть швидко заснути
Кожен, хто стикався з безсонням, знає, наскільки це болісний стан. Коли хочеш заснути, але не можеш. Що робити в такій ситуації? Які таблетки допоможуть швидко заснути? І як взагалі боротися з безсонням?
Сон — це природний фізіологічний стан організму, протилежний неспанню. Уві сні змінюється рівень мозкової діяльності та знижується реакція на навколишній світ. Поки ми спимо, організм відпочиває і відновлює сили та енергію. Крім того, під час сну організм ремонтує пошкоджені клітини, покращує стан серцево-судинної та імунної систем, а також виводить із мозку токсичні відходи. Після повноцінного сну людина прокидається бадьорою та енергійною, готовою до активної діяльності.
Таким чином, сон вкрай важливий для здоров'я. Але що робити, якщо сон порушений, і ти не можеш заснути?
Щоб швидко заснути, можна прийняти препарат від безсоння у вигляді таблетки або капсули. Існують різні Вітаміни для сну, а також комплексні препарати, які допоможуть швидко заснути.
І один з ефективних препаратів для цієї мети — мелатонін.
Мелатонін — це «гормон сну», який природним чином синтезується в організмі. Він регулює циркадні ритми організму, тобто добові (24-годинні) цикли сну і неспання, а також вживання їжі. Тому препарати мелатоніну ефективні для боротьби з порушеннями сну.
Ви знали, що найбільше мелатоніну виробляється в період з 22:00 до 1:00? Причому найважливіший для максимального вироблення мелатоніну період — з 22:00 до 23:00. Тож не засиджуйтеся ночами за комп'ютером або смартфоном, інакше ви не отримаєте потрібний рівень мелатоніну і ризикуєте в майбутньому заробити безсоння та інші неприємні захворювання..
Від рівня мелатоніну залежить якість і тривалість вашого сну. А що міцніший і якісніший сон, то довше ви зможете зберегти своє здоров'я, сповільнити старіння й уникнути серцево-судинних та онкологічних захворювань..
Що сприяє синтезу мелатоніну
Виробленню мелатоніну в організмі людини сприяють такі вітаміни й мінерали: вітаміни групи B, триптофан, кальцій, магній. Тому багатьом допомагає прийом магнію ввечері, за кілька годин до сну.
Крім того, щоб мелатонін синтезувався в організмі природним шляхом, необхідні такі умови.
- Темрява вночі під час сну
- Легка їжа ввечері
- Заспокоєння перед сном
Отже, постарайтеся створити в кімнаті повну темряву. Щільно зашторте вікна, щоб у вашу спальню не проникало вуличне світло, і вимкніть телевізор, комп'ютер і всі інші гаджети. Якщо ж вам доводиться спати в умовах неповної темряви, придбайте собі спеціальну маску на очі для сну.
За вечерею не варто переїдати, а також їсти занадто гарячу та гостру їжу. Така їжа може призвести до перезбудження організму, внаслідок чого вам буде важко заснути.
Перед сном потрібно заспокоїтися. Не слід дивитися трилер чи фільм жахів, щоб не створювати зайве навантаження на нервову систему. Одним допомагає читання спокійної чи навіть нудної книжки. А інші вмикають у плеєрі аудіокнигу, яку диктор читає повільно й розмірено, не дратівливим голосом. І ось уже очі швидко злипаються, і приходить бажаний сон.
Мелатонін у продуктах харчування
Підвищити рівень гормону мелатоніну в організмі можна також за допомогою харчування. Для цього постарайтеся ввести у свій повсякденний раціон продукти, в яких багато мелатоніну. Це:
- Вівсянка
- Кукурудза
- Рис
- Помідори
- Горіхи (волоські, кедрові, мигдаль, фундук)
- Гарбузове насіння
- Молоко
- Риба (лосось, тунець)
- Яйця
- Твердий сир
- Мед
- Фрукти (виноград, полуниця, вишня, банани, гранати)
- Овочі (морква, редис, помідори, броколі, брюссельська капуста, імбир)
Тепер розумієте, чому рекомендують перед сном випивати склянку молока з медом? Як бачите, в цьому є сенс, оскільки і молоко, і мед входять до списку продуктів, багатих на мелатонін.
Відгуки на мелатонін
Люди, які приймали мелатонін, у своїх відгуках пишуть, що він діє як м'яке снодійне. Після прийому настає приємне відчуття релаксації, а потім приходить міцний спокійний сон, без тривог і хвилювань. Також відзначають, що вранці встають зі свіжою головою, а не з головним болем, як іноді буває після прийому снодійних. У відгуках також кажуть, що після вживання мелатоніну засинають дуже швидко, приблизно за 15 хвилин, сплять дуже міцно, бачать кольорові сни і не прокидаються по кілька разів за ніч.
Проблеми зі сном у літніх людей
На жаль, з віком вироблення мелатоніну в організмі зменшується. Не секрет, що літні люди дуже часто скаржаться на безсоння. Але ж повноцінний сон необхідний людині в будь-якому віці, щоб почуватися бадьорою, активною і здоровою.
Тому літнім людям часто рекомендують таблетки мелатоніну, щоб підвищити в організмі рівень цього гормону і вирішити проблеми зі сном. Важливо також, що капсули або таблетки мелатоніну можна купити без рецепта.
Інші таблетки від безсоння без рецепта
Крім мелатоніну, існують також інші засоби від безсоння, які можна купити без рецепта, у формі таблеток, капсул і крапель.
Комплекс для Спокійного Сну, SerenVin, Erbenobili, 50 мл краплі — це комплексний препарат у вигляді рідини від італійської компанії Erbenobili, до складу якого входять виключно рослинні компоненти. Препарат допоможе Вам побороти безсоння, а також проблеми з нервовою системою.
Комплекс для Здорового Сну, Stress Shield, Country Life, 60 вегетаріанських капсул — допомагає заспокоїти нерви і відновити цикл сну.
Комплекс для Нормалізації Сну, NightRest, Source Naturals, 50 таблеток — це унікальне поєднання натуральних інгредієнтів, серед яких вітаміни, мінерали, трави, таурин і нейротрансмітер GABA, що мають розслаблювальний і заспокійливий ефект. Екстракти меліси і ромашки заспокійливо діють на нервову систему, таурин і GABA підтримують функції мозку і прибирають відчуття тривоги.
Обирайте таблетки, капсули або краплі від безсоння, які допоможуть вам швидко заснути!
Автор: Наталія Руденко