Відобразити як Таблиця Список

шт. 1-20 з 62

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

шт. 1-20 з 62

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення

Властивості цинку

Цинк — це метал, незамінний для людського організму мікроелемент. Самостійно організм не може виробляти цинк, тому його можна отримувати тільки з продуктів харчування або шляхом прийому добавок — препаратів цинку.

 

Цинк виходить з організму разом з потом, тому його дефіцит є досить поширеною проблемою. Дефіцит цинку має згубний вплив на організм, тому що від цього мікроелемента залежить безліч процесів.

 

Добова потреба дорослої людини в цинку перевищує 10 мг. Досягти цієї цифри нескладно, тому що цинком багаті м'ясо, риба, морепродукти. Але з огляду на той факт, що цей метал виходить з організму разом з потом, потрібно постійно поповнювати запаси цинку.

 

Функції цинку

Цинк входить до складу сотень гормонів і ферментів в тілі людини. Головна його функція полягає в регуляції ферментів. Ферменти, в свою чергу, регулюють практично всі функції організму.

 

Імунна система, здатність організму чинити опір дії вільних радикалів, травлення і навіть вироблення тестостерону, що особливо важливо для чоловіків, залежать від правильної роботи ферментів.

 

Крім цього, до функцій цинку в організмі можна додати:

 • стабілізує і покращує роботу нервової системи, а також позитивно впливає на пам'ять, увагу, настрій і сон
 • зміцнює імунну систему, підвищуючи опірність організму до вірусів; стимулює вироблення антитіл
 • має антиоксидантну властивість і захищає організм від процесу окислення, викликаного поширенням вільних радикалів в організмі
 • важливий для росту волосся і нігтів, хорошого стану шкіри
 • незамінний при статевому дозріванні, підготовці до вагітності, а також безпосередньому виношуванні дитини
 • бере участь в синтезі рибосом РНК і ДНК
 • нормалізує рівень цукру в крові, а також бере участь в синтезі крові
 • відповідальний за вироблення статевих гормонів у жінок (естроген) і чоловіків (тестостерон), стимулює активність сперматозоїдів

 

Таким чином, цинк — це дійсно необхідний метал практично для всіх функцій організму. Не варто забувати, що засвоєння цинку підвищується за рахунок вітаміну В6 і вітаміну А. Кальцій, фолієва кислота, олово і деякі інші мікроелементи і добавки перешкоджають засвоєнню цинку.

 

 Добова норма споживання цинку

Як було сказано вище, щодня дорослій людині потрібно споживати не менше 10 мг цинку. Але і не більше 25 мг. Надлишок цинку в організмі також може мати неприємні наслідки і принести деякі проблеми зі здоров'ям.

 

Проте, з огляду на той факт, що ми втрачаємо велику частину цинку з потом, надлишок цього мікроелемента зустрічається рідко.

 

Добову норму цинку можна задовольняти за допомогою продуктів харчування. Крім жирного м'яса, риби і устриць, які вважаються рекордсменами за вмістом цинку, цей мікроелемент можна знайти і в вегетаріанських продуктах.

 

Серед них:

 1. фрукти (сливи, яблука і груші)
 2. овочах (морква, шпинат, буряк, картопля)
 3. молочних продуктах (молоко, сир, сир)
 4. крупах, всіх зернових і бобових

 

З віком потреба в цинку, як і в будь-якому іншому мікроелементі, підвищується, тому на ці продукти варто робити особливий акцент. Також можна почати прийом добавок цинку.

 

Ознаки дефіциту цинку

Оскільки цинк є дуже важливим мінералом, його дефіцит проявляється різко. В першу чергу, страждають ті органи і функції життєдіяльності, за які відповідає цинк.

 

Таким чином, до найперших ознак можна віднести:

 • розлади пам'яті, сну, концентрації
 • млявість або навпаки гіперактивність
 • часті хвороби і складна реабілітація після них
 • проблеми в роботі репродуктивної функції у чоловіків і жінок; низьке вироблення гормонів або гормональний збій; втрата чоловічого лібідо, неможливість зачаття у жінок
 • сухість і випадання волосся, розшарування нігтів, тонка нігтьова пластина, ламкість
 • анемія
 • крайні розлади нервової системи аж до депресії
 • втрата нюху, смакових рецепторів, проблеми із зором в будь-якому віці

 

Найчастіше дефіцит цинку супроводжується банальним браком вітамінів й водночас з цим посилюється. Це може бути викликано поганою харчовою поведінкою, згубними звичками, хронічними захворюваннями та ін.

Щоб заповнити дефіцит цинку, необхідно правильно харчуватися, підтримувати правильний баланс всіх вітамінів і мікроелементів в організмі, а також почати прийом харчових добавок.

 

 

Добавки цинку: які бувають і як вибрати

На ринку харчових і біологічно активних добавок (БАДів) можна зустріти безліч препаратів цинку.Також великий вибір таких добавок можна знайти в аптеці.

 

Добавки цинку можна розділити на три категорії:

 • монокомпонентні: складаються тільки з цинку і прописуються в разі дефіциту конкретного мікроелемента; як і будь-які інші мінерали, цинк у складі повинен бути хелатним або в формі глюконату (а не сульфату)
 • полікомпонентні: найпопулярніші комбінації складаються з цинку, кальцію і магнію. Також можна зустріти комплекси ОптіЦінк (з додаванням міді), цинк карнозин (з пептином), цинк глюконат для кращого засвоєння
 • в складі вітамінно-мінеральних комплексів: нерідко можна зустріти хороші дозування цинку в складі мультивітамінів або мультимінеральних комплексів. Прийом таких комплексів для багатьох може виявитися вкрай корисним за рахунок повного задоволення потреби організму у всіх мікроелементах

 

Так чи інакше, прийом таких добавок повинен бути систематичним — курсом. Самовільно припиняти прийом препаратів не варто, тому що так не буде досягнута головна мета.

 

Від яких захворювань допомагає цинк?

Крім прямого призначення і тих функцій, які цинк виконує в організмі людини, цей метал також активно використовують в терапії «чоловічих» захворювань: аденома простати, безпліддя, низьке вироблення гормонів і низька активність сперматозоїдів, запалення передміхурової залози.

 

Цинк в цілому вкрай хороший в боротьбі з запальними процесами. У поєднанні з карнозином і пептином цинк позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, а також знімає запалення слизової оболонки шлунка.

 

Таким чином, добавки цинку можна використовувати при гастриті й інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

 

Добавки цинку для прийому курсом прописують також при ревматизмі й інших захворюваннях опорно-рухового апарату. У такі препарати до цинку часто додають амінокислоту метіонін.

 

Де купити цинк в Києві і Україні?

На сайті інтернет магазину Світ Вітамінів Vita World Ви знайдете широкий асортимент харчових добавок цинку від кращих виробників США, Канади та Європи.

 

Ми є офіційними дистриб'юторами цих брендів в Україні, а тому гарантуємо найвигідніші ціни і оригінальну якість вітамінів.

 

Крім препаратів цинку, на нашому сайті можна купити мультивітаміни для дітей та  дорослих, чоловічі та жіночі вітаміни, рослинні екстракти та природні добавки, спортивне харчування, монопрепарати на основі мінералів, вітамінів і мікроелементів.

 

Ми пропонуємо найкращий сервіс, швидку і безкоштовну доставку по Україні і Києву за один день. Наші представництва розташовані в 30 містах України, де Ви можете вибрати кур'єрську доставку. Також доступне самовивезення або доставка поштою.

 

Світ Вітамінів Vita World — це найкращий інтернет магазин товарів для здоров'я!

 

Back to Top