1. Гіпергідратація: не пийте воду через силу
    Здоров'я Мікроелементи

    Гіпергідратація: не пийте воду через силу

    Так, усім нам потрібно пити достатньо часто, щоб уникати зневоднення. Але чи потрібно пити задля досягнення заданої кількості літрів? Чи носили наші пращури бурдюки з водою і весь час пили з них? Ні. Але ми схильні думати, що нам треба пити воду впродовж усього дня. Нам кажуть, що необхідно випивати 2-3 літри води на день, тому що наше тіло здебільшого складається з води. Так, нам потрібна вода, але проти того, щоб пити "через силу", свідчать деякі вагомі факти.

    Спрага й організм

    Що насправді спрага робить із організмом? Вона запускає гормон під назвою окситоцин. Це дуже потужний гормон, що знижує стрес. Так, він має здатність знижувати рівень кортизолу. І якщо ви ніколи не відчуваєте спраги, тому що п'єте весь день, ви не зможете активувати вироблення окситоцину. Окситоцин викликає дуже хороші почуття, він допомагає уникнути стресу. Можливо, ви чули, що коли мати та немовля зближуються, у них злітає вгору рівень окситоцину. Крім того, коли ви спілкуєтеся зі своїми домашніми тваринами, у вас може підвищуватись окситоцин. Виявлено, що пожертвування та допомога іншим можуть підвищити рівень окситоцину, як і соціальна взаємодія.

     

    Але є й інші речі, які варто враховувати і просто розуміти. Так, спрага підвищує рівень окситоцину, але те саме викликають тепло і потовиділення. Тоді виходить, що надмірна гідратація не допоможе вам із окситоцином.

    Не треба пити за розкладом

    Отже, у цій статті йдеться не про зменшення кількості води. А про зменшення частоти пиття води. Пам'ятайте, що споживання великої кількості води перед їжею розводить концентрованість соляної кислоти. Це може погіршити ваше травлення. Але якщо ви хочете пити – пийте, головне – не пити, коли не хочеться. І пам'ятайте, що ваш стрес спадає, якщо ви не п'єте занадто часто.

    Гіпергідратація – організм, розпещений водою

    Ще одна важлива річ із цього приводу: коли ви п'єте багато води, ви втрачаєте натрій. Є стан, званий гіпонатріємія, при якому у людини в організмі – низький рівень натрію. І одна з причин цього полягає в тому, що надлишок води може призвести до збільшення електролітів, викликаючи у вас відчуття слабкості та втоми. Недостатність натрію через зайву воду може спричинити стрес симпатичної нервової системи. Це підвищує рівень адреналіну та знижує активності парасимпатичної системи.

     

    Ось деякі симптоми того, що у вас надлишок води в організмі:

    1. Відчуття втоми.
    2. Часте сечовипускання.
    3. Безбарвна урина.
    4. Судоми м'язів.
    5. Набряклість губ, обличчя та ніг.
    6. Головний біль через вимитий водою натрій.

     

    Очікування приходу відчуття спраги та вживання достатньої кількості мікроелементу натрію дійсно допоможе вам впоратися зі стресом. Пам'ятайте: що більше активуються надниркові залози, то більше натрію вам знадобиться. А коли ваші надниркові залози виснажуються, ви починаєте втрачати альдостерон. Це ще один гормон, який допомагає утримувати сіль. І тому вам потрібно більше солі. Ми завжди закликали остерігатися отримання солі від чіпсів та солоних закусок. Просто додайте більше морської солі в їжу. А також усвідомте, що сіль теж допомагає зволожувати організм, не лише вода. Вам потрібна комбінація того й іншого. Якщо у вашому тілі забагато води і немає солі, це рівнозначно зневодненню. А саме внутрішньоклітинного зневоднення. Тому сіль дуже важлива. Крім того, коли в організмі мало солі, у вас можуть виникнути резистентність до інсуліну, судоми в ногах і навіть біль у животі. Тому варто звертати увагу не лише на відчуття спраги, а й на потяг до солі. Не ігноруйте їх. А якщо вас турбує надлишок солі через ваш кров'яний тиск, просто збільште споживання калію.

    Скільки води витрачає тіло

    Отже, не варто пити без потреби, вам не приносить здоров'я часте пиття. Пийте воду рідше, але дочекавшись появи спраги, випийте її багато.

     

    Ми втрачаємо воду навіть при диханні. Ви втрачаєте від 10 до 20 мілілітрів води щогодини, нічого не тренуючи, просто перебуваючи у стані спокою. Коли ви дихаєте, ви втрачаєте за добу від 240 до 480 мл, тобто від чверті до півлітра рідини при розміреному диханні. А коли ви додаєте до цього вправи, ви збільшуєте витрати води приблизно в 4 рази, залежно від того, скільки вправ ви робите.

     

    Ви витрачаєте воду, коли дихаєте, коли потієте, коли мочитеся, коли у вас діарея, коли у вас блювота. Але є ще одна річ, про яку ви, мабуть, ніколи не замислювалися. Коли відносна вологість повітря низька, вона витягує рідину з нашого тіла. Сухе повітря витягує воду з нашого тіла, що дуже цікаво.

    Інший сторонній ефект частого пиття

    Є ще один несприятливий момент щодо частого пиття води. Він полягає у пластикових пляшках. У середньому протягом року людина споживає 16000 часток мікропластику з питної води, випитої з такої тари. Щоразу, коли ви закручуєте пластикову кришку цієї пляшки, ви випускаєте близько 500 частинок мікропластику. А коли температура підвищується та знижується, це змушує пляшку викидати у воду додаткові часточки пластику. В одному з нових досліджень науковці виявили, що 93% усіх протестованих пластикових пляшок виділяли у воду мікропластик. Це, як не сумно, нищівна більшість.

  2. Індекс маси тіла – не показовий
    Здоров'я Краса

    Індекс маси тіла – не показовий

    Нещодавно не пов’язані між собою дослідники, зокрема доктор медичних наук Роберт Шмерлінг з Гарварда, почали висвітлювати думку про те, що використання ІМТ (індексу маси тіла) як показника ваги чи здоров'я – не достатньо точний, викликає сумніви і не є об'єктивним.

     

    Це індекс, який допомагає людині визначити, має вона недостатню вагу, нормальну, надмірну вагу, чи ожиріння. Багато хто сприймає показник ІМТ помилково, що призводить до розчарувань, а також відмови від подальшої роботи над своєю фігурою та над своїм здоров'ям. Людина починає вважати, що її вправи та її вітамінний комплекс для схуднення не приносять ефекту.

     

    Одна з найбільших проблем з індексом маси тіла полягає в тому, що він не каже вам, скільки у вас жиру в порівнянні з м'язами. Це дуже важливий фактор, і відсутність даних щодо нього є прикрою вадою. Він також не може дати вам чіткого уявлення про те, що відбувається з обміном речовин у вашому організмі і загальним здоров'ям.

     

    Але ж існують альтернативні популярні методи вимірювань:

    • BMR (Basal Metabolic Rate) – "основний рівень метаболізму": вимірює, наскільки швидко ви спалюєте калорії.
    • TDEE (Total Daily Energy Expenditure) – "загальна щоденна витрата енергії": вимірює кількість "спалюваної" енергії.
    • Кето-калькулятор: вимірює BMR та TDEE і може сказати вам, скільки калорій і скільки макронутрієнтів вам потрібно споживати щодня, виходячи з вашого BMR та TDEE.

     

    Часто люди розглядають те, скільки ваги вони втрачають за тиждень, як показник того, наскільки здоровий їхній обмін речовин. Однак це неправильний підхід. Головний принцип, який вам слід сповідувати: будьте здоровим, щоб схуднути, а не худніть, щоб стати здоровим. У процесі тренувань і одужання ви наберете м'язову масу, яку ваги покажуть у кілограмах – адже це не свідчить не про те, що ваше здоров'я погіршилося, а зовсім навпаки!

     

    Крім того: так як м'язи важчі за жир, то протягом декількох тижнів ви, можливо, не втрачатимете кілограми, але ваш одяг як і раніше відчуватиметься все більш і більш вільним.

     

    Замість тесту індексу маси тіла ви можете пройти безліч інших корисних тестів, які допоможуть оцінити загальний стан вашого здоров'я.

     

    Одним з най кращих методів оцінки загального стану здоров'я є метаболомний тест (або "метаболомний аналіз"). Він здатен відстежувати ваші метаболічні шляхи в режимі реального часу. Він може надати цінні дані, які допоможуть професіоналам зрозуміти, що буде з вашим тілом та вашим здоров'ям у майбутньому, і ви зможете вжити тих чи інших заходів вже зараз. Можливо, вам потрібні лише пробіотики для нормалізації травлення. Можливо, потрібний вітамінний комплекс, який знизить рівень цукру в крові. Або елементарний рослинно-мінеральний препарат, який вирішить відразу кілька проблем, включаючи допомогу в спалюванні жиру. Спробуйте, можливо, ваш варіант – популярний комплекс для схуднення "Pesokal" від професіоналів компанії Erbenobili. У ньому присутні рослинні екстракти, мінерали магній, калій, хром, а також вітамін B6 та альфа-ліпоєва кислота.

  3. Приголомшлива універсальність Ашваганди
    Здоров'я

    Приголомшлива універсальність Ашваганди

    Ви готові дізнатися більше про цю дивовижну рослину? Дізнатися про дозування, у яких випадках вживати, кому її не слід вживати, про певні запобіжні заходи та про її корисні властивості, про які ви, ймовірно, ніколи раніше не чули.

     

    Назва цієї рослини прийшла з мови хінді і складається з двох понять: «Ашва» (кінь) та «Гандха » (запах). Але нам цікаво не так це, як дивовижна кількість її лікувальних якостей.

    Яка користь від Ашваганди

    Рекомендації виробника, нанесені на етикетки БАДів, що свідчать про те, у яких випадках вживати екстракт кореня ашваганди, мають форму короткого списку: ослаблений імунітет, розлади нервової системи, неврози, збої менструального циклу, проблеми з репродуктивною системою у чоловіків та жінок. Насправді ж спектр дії цього дивовижного зілля значно ширший.

     

    1. Знижує стрес та занепокоєння.
    2. Сприяє втраті ваги.
    3. Знижує резистентність до інсуліну.
    4. Сприяє якісному, продуктивному сну.
    5. Покращує когнітивну функцію.
    6. Покращує витривалість та силу під час тренувань.
    7. Зменшує запалення.
    8. Стимулює щитоподібну залозу.
    9. Зміцнює імунну систему.
    10. Підтримує здоровий рівень тестостерону.
    11. Втамовує біль.
    12. Зменшує м'язові спазми.
    13. Зменшує затримку рідини.
    14. Збільшує кількість теплових білків.

     

    Трохи подробиць.

    1

    Так, найглибший ефект, який ця трава чинить на людей, полягає в тому, що якщо ви нервуєте, вам вона буде найкращим засобом. Ашваганда є адаптогеном. Що таке адаптоген? Це безпечна речовина, що допомагає адаптуватися до стресових станів. Адаптогени допомагають протистояти стресу, краще переносити та справлятися з ним, а також допомагають повернути організм у нормальний стан. Мабуть, цей засіб дійсно допоможе за будь-яких проблем, пов'язаних з вегетативною нервовою системою. А, як ми знаємо, вона складається із двох відділів: симпатична нервова система адаптує організм до стресу, а парасимпатична допомагає людині відновитись після стресу.

     

    Очевидно, ця трава допомагає вирішити обидві частини цієї головоломки, і оскільки ми говоримо про стрес, існує два основних механізми, які організм використовує для боротьби з ним. Один із них — через шлях гіпоталамус-гіпофіз-надниркові залози. І це переважно пов'язано з гормональними аспектами стресу, зокрема з кортизолом, який виділяється зовнішньою частиною надниркових залоз, званою корою. У той час як інший механізм, який також контролюється гіпоталамусом, в основному пов'язаний із внутрішньою частиною надниркових залоз, званою мозковою речовиною, і, зокрема, з адреналіном. Отже, у нас є кортизол та адреналін. Адреналін – нейромедіатор, кортизол – гормон. Обидві ці системи пов'язані зі стресом, і ашваганда може допомогти обом механізмам.

    2

    Отже, відомо, що ашваганда значно знижує рівень кортизолу (що дуже круто), а це потенційно допоможе схуднути і…

    3

    покращити резистентність до інсуліну, оскільки занадто багато кортизолу може спричинити інсулінорезистентність. Це може створити всілякі проблеми: від метаболічного синдрому, який впливає на ваші ліпіди, до таких проблем як підвищення рівня цукру в крові, ожиріння печінки і стан переддіабету.

    4

    Крім того, кортизол бере участь у безсонні, спричиненому стресом, не кажучи вже про те, що адреналін також бере участь, тому ця трава може допомогти вам краще спати, особливо якщо причина цієї проблеми зі сном виникла через стрес.

    5

    А оскільки відбувається зниження рівня кортизолу, ви відчуєте себе спокійнішим, у вас буде менше занепокоєння, у вас покращиться робота мозку, стане менше "туману" в голові і в цілому покращаться когнітивні функції.

    6

    Відомо, що ашваганда покращує витривалість під час тренувань.

    7

    Це чудовий засіб проти запалень.

    8

    Також відомо, що він допомагає стимулювати щитоподібну залозу, тому справді корисний в ситуаціях гіпотиреоїдного типу, але не в тому випадку, якщо у вас гіпертиреоз, про який ми ще згадаємо.

    9

    А оскільки ашваганда допомагає регулювати рівень кортизолу, це допоможе вашій імунній системі. Все, що пов'язано з порушенням регулювання кортизолу, впливає на вашу імунну систему.

    10

    Також відомо, що ашваганда покращує вироблення чоловічих гормонів, особливо тестостерону, який може покращити статевий потяг, кількість та рухливість сперматозоїдів, тому вона сприяє покращенню чоловічої фертильності.

    11

    Ашваганда також рятує при болях: зокрема, вона допомагає людям із болями в попереку.

    12

    Цей відмінний натуральний засіб зменшує спазми, особливо м'язові спазми.

    13

    Вона також є засобом для вирішення проблеми затримки рідини.

    14

    На клітинному рівні ашваганда може допомогти збільшити кількість так званих білків теплового шоку, що беруть участь у герметичному ефекті, який здебільшого пов'язаний з отриманням переваг від помірного періодичного стресу, який змушує організм адаптуватися та ставати сильнішим.

     

    Отже, це справді цікаві ефекти, які можуть виникнути, коли ви вживаєте Ашваганду.

    Дозування Ашваганди

    Давайте заглибимося у те, що стосується доз, рекомендованих на основі розрізнених контрольних досліджень. Отже, ефективною та безпечною буде будь-яка доза в межах від 250 до 500 міліграмів двічі на день. Якщо ви зробите настоянку у співвідношенні 1:5, її рекомендується вживати в кількостях від 2 до 4 мілілітрів, тобто приблизно 40-80 крапель тричі на день. Багатьом людям подобаються настоянки, і здається, вони непогано працюють, але якщо ви належите до тих, хто не переносить алкоголь, вам цілком підійдуть капсули з ашвагандою.

    Кому слід уникати Ашваганди

    Тепер – про те, коли не слід її вживати:

    • якщо у вас алергія на пасльонові – це імунна відповідь на алкалоїди – сполуки у пасльонових рослинах. До пасльонових належать картопля, помідори, перець, червоний перець, баклажани та паприка;
    • ашваганда багата на залізо, тому, якщо у вас є генетична проблема накопичення заліза, ашваганда вам не підійде; ашваганда корисна, якщо у когось дефіцит заліза, але вам протипоказано її вживати, якщо у вас надлишок заліза в організмі;
    • як згадувалося раніше, ашваганда корисна при гіпотиреозі, але не при гіпертиреозі. Тому, якщо ваша щитоподібна залоза працює занадто активно, як за хвороби Грейвса – не вживайте ашваганду;
    • Вона також посилює ефект барбітуратів та гормону щитоподібної залози, тому, якщо ви вживаєте ці два препарати, можливо, ви не повинні вживати ашваганду.

    Ашваганда і вагітність

    В Індії вагітні жінки вживають ашваганду вже давно. Її використовували як тонік і навіть додавали до молока. Проте клінічних досліджень безпеки, присвячених вживання цього рослинного засобу вагітними жінками, не проводилося. Є деякі дослідження на тваринах, які показують, що вживання навіть великих кількостей не мали поганого ефекту, але досліджень на людях не проводилося.

  4. Кислоти Омега-3 – ви не ту вживали!
    Здоров'я

    Кислоти Омега-3 – ви не ту вживали!

    Скоріш за все, ви замислювалися, чому про цю речовину говорять у множині: «поліненасичені жирні кислоти». І, напевно, ви лише загально уявляєте, чим вони такі важливі для нашого організму. Однак попереду на вас чекає не тільки коротке освітлення цих двох пунктів, але й приголомшлива інформація про те, що не кожен препарат може вам допомогти.

    Головне призначення Омеги-3

    Отже, це не певна сполука, а група хімічних речовин, з яких складаються мембрани наших клітин. Ці речовини безпосередньо впливають на стійкість мембран, а отже і самих клітин, до зовнішніх впливів. Що більше жирних кислот із класу Омега-3 входить у склад мембрани, то менше вона і, звичайно ж, сама клітина, вразливі перед зовнішніми впливами. Саме завдяки цій речовині суттєво знижується ризик розвитку таких найнебезпечніших захворювань як інфаркт та інсульт. Ми обов'язково повинні мати в своєму раціоні достатньо їжі, багатої на кислоти Омега-3, тому що кращого способу регулярного, щоденного надходження цих речовин ще не винайшли. Чому так важливо отримувати їх ззовні? Тому що наш організм не здатен самостійно виробляти поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК).

    Скільки існує кислот Омега-3

    У природі їх існує понад десяток. Але для нашого організму найважливішими є три кислоти:

    1. АЛК – альфа-ліноленова кислота (ALA).
    2. ЕПК – ейкозапентаєнова кислота (EPA).
    3. ДГК – докозагексаєнова кислота (DPA).

    Ми не випадково привели ще й англійську абревіатуру: адже на БАДах Омега-3 іноземного походження фігурують саме ці літери. І така, начебто, незначна інформація має ключове значення, але ми розкриємо трохи нижче.

    "Яка кислота Омега-3 мені потрібна?"

    Всупереч поширеній думці, ПНЖК присутні не тільки в тваринній їжі. У продуктах рослинного походження міститься лише перша, альфа-ліноленова кислота, з якої організм людини здатний синтезувати дві інші кислоти. На першому місці за вмістом АЛК розташувалося насіння льону. А вже за ним йдуть звичайні волоські горіхи. Одна ложка насіння льону або 4-5 волоських горіхів забезпечують добову потребу організму в Омезі-3.

     

    З тваринної їжі багатими на ПНЖК є морепродукти. На першому місці – жирна морська риба. Важливо знати, що це має бути риба, виловлена в північних морях, а не вирощена на рибних фермах. Вигодована штучно риба містить дуже мало жирних кислот, або не містить зовсім. У рибі та в риб'ячому жирі немає АЛК (альфа-ліноленової кислоти), зате присутні ейкозапентаєнова і докозагексаєнова кислоти. Відповідно, БАДи, з яких переважно виробляється більшість препаратів Омега-3, будуть містити саме ці дві кислоти – ЕПК та ДГК.

     

    Донедавна навіть серед практикуючих медиків панували переконання: що більша доза кислот Омега-3, то міцнішими будуть клітини нашого організму, тим надійніше ми будемо захищені від ризиків серцево-судинних захворювань.

     

    Але що входить до найнебезпечніших ризиків виникнення інфарктів та інсультів? Перша п'ятірка має такий вигляд:

    1. Діабет.
    2. Підвищений рівень холестерину.
    3. Підвищений артеріальний тиск (гіпертензія).
    4. Нікотин та алкоголь.
    5. Хронічні, і навіть тривалі стреси.

     

    І хоча високі дози препаратів, що містять Омега-3, все ще здатні зміцнити наш імунітет, для серця і для судин підійдуть далеко не всі вони. Для зміцнення серцево-судинної системи та для запобігання ризику інфаркту-інсульту не підходить АЛК, або навіть ДГК, як вважалося раніше. Останні дослідження виявили, що в цьому випадку людському організму потрібна тільки одна – ейкозапентаєнова кислота (ЕПК)!

     

    Саме вона здатна проникнути в мембрану клітини та зміцнити її у протистоянні зазначеним вище п'яти факторам ризику виникнення інфаркту та інсульту.

     

    У той же час ДГК (докозагексаєнова кислота) не тільки не сприяє цьому опору, але і зводить нанівець властивість ЕПК проникати в клітину для її зміцнення.

     

    Якщо здорова людина, яка принаймні не вважається сердечником, вживатиме всі жирні кислоти Омега-3, вона, безумовно, зміцнить свій організм і, зокрема, імунітет. Але для людей, які хочуть захиститися від інфаркту та інсульту за допомогою ПНЖК, потрібна лише ейкозапентаєнова кислота (ЕПК)!

    Що робити без ЕПК

    На даний момент усі БАДи Омега-3 містять ЕПК лише разом із ДГК, питання лише в пропорціях. Тобто препарату, що містить виключно ейкозапентаєнову кислоту, поки що не існує.

     

    В такому разі – як захистити серце від згаданої «злісної п'ятірки»? По-перше, добова доза кислот Омега-3 нам все одно потрібна! Ми в будь-якому разі потребуємо цих речовин. А по-друге, для того, щоб нівелювати небезпеку факторів ризику, нам слід… позбутися цих факторів! Відмовтеся від нікотину та зловживання алкоголем. Не споживайте багато солодкого та жирного, щоб знизити в крові рівень цукру та рівень холестерину. Введіть у свій розпорядок дня вправи та фізичні навантаження. І, нарешті, навчіться керувати стресом, виходити з нього.

  5. Як відновити ріст волосся
    Здоров'я Краса

    Як відновити ріст волосся

    Вам, напевно, вже доводилося чути, що не можна знову відростити волосся, якщо ви втрачаєте його з віком, якщо волосся стає тоншим або якщо у вас алопеція? Коли вже сталося так, що ви цікавилися цим питанням і отримували подібні відповіді, то цей матеріал – для вас.

     

    Нам дуже хотілося б сказати, що існує чарівна пігулка, яку можна просто вжити, щоб відростити волосся, але це відбувається не так. Та, щоб скористатися шансом, потрібно засвоїти кілька аспектів. Вони стосуються вашого харчування (дієти), тих нутрієнтів, які потрібні вашому організму в цьому конкретному випадку, і тих речовин, які відповідають за ріст і за зупинку втрати волосся.

    Що відповідає за збереження та якість волосся

    То що таке волосся? Волосся – це білок, протеїн, це різновид колагену. Чи допоможе нам те, що ми просто почнемо їсти більше білка, ось у чому питання. Білок – це набір амінокислот, які є будівельними блоками білків. І серед усіх амінокислот є одна особливо важлива. Вона називається лізин. Лізин, як може виявитися, має величезний вплив на те, чи росте у вас волосся. Це одна з найважливіших амінокислот, і вона може впливати на волосся по-різному. Та в першу чергу лізин робить ваше волосся дуже сильним і еластичним.

    Харчові джерела амінокислоти лізину

    Ми приходимо до розуміння, що нам варто знати, як отримати лізин із їжі. У яких продуктах, у якому білку багато лізину? Це будуть точно не рослинні чи зернові білки. Обидва є дуже поганими джерелами лізину. Як ви вже здогадалися, одним із найкращих джерел є червоне м'ясо. На другому місці – яйця. І це справді актуально пам'ятати в наш час, коли багато людей радять вам не вживати червоного м'яса: «Це погано для тебе. Це погано для довкілля». Це не так. Домашня яловичина та домашні яйця дуже корисні як для вашого тіла, так і для довкілля.

     

    Отже, нам потрібен якісний білок. Щось, натуральне, що містить велику кількість лізину. Скільки білка ви споживаєте? Вам не обов'язково поглинати його у великій кількості. Якщо ви споживаєте якісний білок, вам його не знадобиться багато. Якщо ви вживаєте білок низької якості, наприклад, білки рослинного походження, вам знадобиться з'їдати великі об’єми такої їжі. І разом із величезними порціями рослинних страв їжі надходить багато сторонніх речовин, особливо таких, як фітати, які можуть блокувати інші фактори та нутрієнти. Мінімальна кількість, яку можна було б назвати достатньою – це в середньому від 250 до 350 г білка двічі на день. Це може бути червоне м'ясо, домашні яйця та інші види якісного білка.

     

    Ще одна цікава річ про лізин: він допомагає засвоювати залізо. І в багатьох людей з випаданням волосся лікарі виявляють низький рівень заліза в організмі. Але цей мікроелемент необхідний і для вироблення гемоглобіну. Він знаходиться у вашій крові та забезпечує шкіру голови необхідним киснем. І одним із основних симптомів анемії є випадання волосся… Тепер ми розуміємо, чому дуже важливо забезпечити шкіру голови достатньою кількістю заліза – щоб волосяні фолікули могли ним живитися. Лізин допоможе вам засвоїти його. Не дивно, що їжа з високим вмістом лізину також багата і залізом. Коли ми подумаємо про залізо, ми уявімо саме червоне м'ясо. А в білому м'ясі, наприклад, у курятині, його значно менше. У ньому є трохи, але у щедрих кількостях залізо міститься у червоному м'ясі (яловичині), а також у субпродуктах.

     

    Ми ще не закриваємо тему лізину, тому що є одна найважливіша річ, яку варто знати про нього. Коли ви переживаєте стрес, потреба організму в лізині різко зростає. Тож якщо ви переживаєте сильний стрес, що часто супроводжується втратою волосся, знайте, що вам потрібно терміново збільшити споживання білка.

    Що ще викликає втрату волосся

    Є один першорядний фактор, що впливає на засвоєння лізину, який надходить з їжею. Це порушення всмоктування через будь-яке запалення в кишківнику. Запалення часто є причиною того, що ви не можете засвоювати амінокислоти, а також вітаміни та мінерали. Якщо людина звикла перебивати апетит булочками, печивом і бутербродами, вона зрештою отримає те чи інше, серйозне або не дуже запалення кишківника через глютен та інші не дуже корисні речовини. І тоді людина більше не зможе засвоювати амінокислоти та інші нутрієнти. Цей фактор фігурує в першій десятці причин, через які ми втрачаємо волосся.

     

    Тож ваша дієта має дуже, дуже високе значення. Підтвердженням може бути зафіксований факт, що у багатьох людей, які перейшли на м'ясоїдну дієту, зупиняється випадання волосся. Не всім потрібна м'ясна дієта. Ідеально, якщо в ній є овочі, і тваринні білки. Але тим людям, які мають запалення кишківника, слід перейти на їжу тваринного походження хоча б на кілька місяців, тому що певні властивості червоного м'яса виліковують кишківник.

    Зв'язок здорового кишківника та густого волосся

    Існує дійсно цікавий зв'язок між системою травлення та волоссям. Уявіть, що ваше волосся – це густа лугова трава. Але всі рослини мають коріння. І ваша травна система – це і є коріння, що сховалося у ґрунті. Цей уявний експеримент допоможе нам засвоїти ще одну тему: роль дружніх бактерій у кишківнику.

     

    Ваші кишкові мікроби, відкриємо секрет, виробляють амінокислоти. Вони також виробляють певні білки. А якщо відбудеться порушення мікрофлори кишківника, це автоматично викличе зміну флори на шкірі голови, не кажучи вже про лупу та інші захворювання шкіри.

     

    Тому деякі люди, починаючи вживати пробіотик після тривалого курсу антибіотика, починають помічати, що їхнє волосся починає повертатися і стає густішим. До речі, якщо у людини на поверхні шкіри є ріст грибків або подібних паразитів, виправляти це можна через кишківник. Слід почати вживати якнайбільше пробіотиків або ферментованих продуктів, таких як квашена капуста, кімчі, кефір тощо.

    Вплив ДГТ на ріст волосся

    Це дуже потужна форма тестостерону, яка, як відомо, викликає вигоряння волосяних фолікулів та витончення волосся. Але існують різні препарати, які пригнічують ДГТ і сприяють росту волосся. Та, як і ліки, вони мають побічні ефекти. То, може, слід пошукати природні інгібітори ДГТ? Так, і найважливіший з них – це цинк, який також міститься в червоному м'ясі. Тобто вживання домашнього червоного м'яса фактично вб'є трьох зайців одним пострілом.

     

    Ми знаємо, що цинк дуже важливий з багатьох причин, але він також вирішує проблему з ДГТ. Та й лізин сам по собі може інгібувати ДГТ, тому отримання достатньої кількості білка змінить ваш організм у різних областях. Ви також можете приготувати для цього олію з насіння гарбуза. Можна пити екстракт зеленого чаю чи заварювати корінь кропиви. Все це природні інгібітори ДГТ. І якщо ми його зменшимо, ми зможемо усунути цю причину випадання волосся.

     

    До речі, лізин є попередником іншої молекули, званої карнітин, якого дуже багато в червоному м'ясі. Карнітин транспортує жири в мітохондрії для спалювання чи окислення жирів. І у веганів може бути низький рівень карнітину, тому що вони мають низький рівень лізину. І це ще одна причина, чому люди одержують багато енергії, споживаючи червоне м'ясо.

     

    Ще одна цікава річ, яка відбувається, коли у вас низький рівень лізину, це те, що саме з цієї причини у вас може виникнути тенденція до підвищення рівня тригліцеридів у крові. В організмі мало карнітину, який транспортує тригліцериди у мітохондрії для виробництва енергії. Лізин також допомагає знизити стрес, оскільки допомагає знизити рівень кортизолу. Він може знизити частоту серцевих скорочень під час одужання та знизити ризик зараження герпесом, тобто підтримувати ремісію цього вірусу.

    Волосся та хронічний стрес

    Ви напевно можете втратити волосся через хронічний стрес. Багато людей переживають занадто сильний стрес, і в результаті у них розвивається алопеція, аутоімунні захворювання та просто загальне випадання волосся. Чому? Тому що кортизол є катаболічним гормоном, він руйнує все. І саме стрес активує кортизол. Наші тіла не створені для підтримки високого рівня кортизолу протягом тривалого періоду. То як ми можемо знизити рівень кортизолу і знизити стрес?

     

    Потрібно знати, що стрес може виснажити запас цинку або збільшити потребу в ньому. А цинк може допомогти зменшити стрес. І як примітка: вам потрібно дійсно пам'ятати, що цинку вас позбавляють цукор, алкоголь та стрес.

     

    І ми наведемо кілька нутрієнтів, які надзвичайно важливі і для зниження стресу, і одночасно для допомоги вашому волоссю. Це вітаміни групи B: B1, B5 і B12, які можуть допомогти при анемії. Вона може виникнути через брак заліза, вітаміну B12 та інших поживних речовин. З чого краще черпати вітаміни групи В? Харчові дріжджі є чудовим джерелом, але найкращим способом, за допомогою якого багато людей допомагають своєму кишківнику, особливо при запаленні або при синдромі дірявого кишківника – це на якийсь час стати м'ясоїдними.

     

    Це лише деякі речі, про які вам слід знати для того, щоб спробувати їх зробити, аби повернути собі волосся.

  6. Як не допустити утворення каменів у нирках
    Харчування Здоров'я

    Як не допустити утворення каменів у нирках

    Настав час дізнатися більше про таке загрозливе явище як оксалати і про найкращі способи виведення їх із організму до того, як вони перетворяться на каміння в нирках.

     

    Існують і інші форми кристалізації (перетворення на каміння) оксалатів, які можуть виявлятися як псевдоподагра або будь-який тип запального стану. Ми дізнаємося трохи і про них, і про деякі інші проблеми, яких можуть завдати оксалати.

    Що таке оксалати

    Якщо говорити максимально просто – це токсичні солі та кислоти, що містяться у певній їжі в мікроскопічних кількостях. Але в організмі вони можуть поєднуватися з катіонами заліза, магнію, кальцію та інших мікроелементів, внаслідок чого утворюються тверді, нерозчинні осади.

    Ознаки скупчення оксалатів

    Дозвольте коротко описати симптоми, які можуть виникнути у людини, якщо у неї відбувається накопичення оксалатів або вона поглинає дуже багато оксалатів.

    • Каміння у нирках – очевидний «номер один». Найбільш поширеною формою каміння в нирках є камені з оксалату кальцію. Ці оксалати також можуть накопичуватися в кістках, шкірі, суглобах та кровоносних судинах.
    • Подагра. Не обов'язково завжди виникає через сечову кислоту. Причиною цього можуть бути оксалати, які подразнюють уражені суглоби.
    • У вас також можуть виникнути головні болі від оксалатів.
    • Біль в очах.
    • Біль при сечовипусканні.
    • Генітальний біль.
    • М'язовий біль, а також
    • біль у кишківнику.

    Звідки потрапляють в організм оксалати

    Є багато продуктів, що містять оксалати у більших чи менших кількостях. Переважно ці речовини є у різних рослинах. Це листя чайного куща, щавель, кислиця, ревінь, гречка, кіноа. У меншій мірі вони присутні в чорному перці, петрушці, маку, шпинаті, буряках, мигдалі та арахісі. Він є у фруктах. Він є в шоколаді, ківі, полуниці та висівках.

     

    Оксалатів немає у м'ясі. Їх немає й у молочних продуктах.

    Чи всі оксалати з їжі небезпечні

    Але харчові оксалати не корелюють із оксалатами в сечі. Іншими словами, медики не виявили підтверджень тому, що при споживанні продуктів з високим вмістом оксалатів у вас буде багато оксалатів у сечі. Для розвитку цих проблем має бути якесь вже існуюче пошкодження нирок, печінки або метаболізму в цілому, через яке ви не можете справлятися з цими оксалатами так, як мали б.

     

    І один із аспектів цього – кишківник: наприклад, якщо у вас дисбактеріоз, якщо у вас нестача певних мікробів, особливо лактобактерій, у вас можуть виникнути проблеми з розщепленням оксалатів у кишківнику, потім вони реабсорбуються у кров та потрапляють у нирки. Але у вас також можуть виникнути проблеми з нирками через діабет, переддіабет, резистентність до інсуліну, багаторічне вживання вуглеводів і так далі. Тому, якщо нирки або печінка пошкоджені, можуть виникнути проблеми з оксалатами.

    Що робити з оксалатами в організмі

    Далі ми наведемо список дуже важливих пунктів, які можуть дійсно допомогти вам.

    1. По-перше, звичайно, слід обмежити споживання продуктів з високим вмістом оксалатів, особливо мигдалю, арахісу, шоколаду, шпинату та буряків. Це один із перших важливих кроків на шляху до того, щоб знизити ступінь ушкодження нирок оксалатами. Соя, яку багато медиків і нутриціологів не рекомендують вживати, дійсно містить велику кількість оксалатів, але також у ній містяться і фітати, які мають тенденцію зводити до мінімуму цей ефект. Але, разом з тим, фітати перешкоджають засвоєнню цинку та інших мінералів, що створює низку інших проблем.
    2. Друге, що можна порекомендувати – це знайти пробіотик, що містить суміш молочнокислих бактерій, які дійсно допомагають зменшити кількість оксалатів.
    3. Наступна річ, яка дуже важлива – підтримання високого рівня магнію в організмі. У нашому випадку гліцинат магнію буде найкращою його формою, щоб знизити ризик потрапляння оксалатів у нирки.
    4. Цитрати з цитрусових дуже важливі для ослаблення зв'язку між кальцієм та оксалатами. Достатньо з'їдати приблизно один лимон на день. Або ж можна пити лимонний сік, додавши туди трохи води, кілька крапель порошку електроліту стевії і змішавши все це в блендері. Також можна просто додавати лимонний сік у напій із яблучного оцту (ложка на склянку води). Але цитрати дуже важливі.
    5. Ще один дійсно важливий нутрієнт – це вітамін D. Він збільшує всмоктування кальцію в кишківнику в 20 разів, що допоможе вам засвоювати кальцій, не даючи йому потрапити в нирки. Трохи новин про цей нутрієнт. Неймовірними темпами зростає кількість людей, що мають проблеми з засвоєнням вітаміну D. Двадцять абсолютно незв'язаних між собою людей, пройшовши тестування ДНК, дізналися, що у кожного з них (!) була генетична проблема з вітаміном D: або перетворення вітаміну D, або його всмоктування, або проблеми з рецептором вітаміну D. У 100% цих людей виявився поліморфізм вітаміну D, який є генетичною проблемою, а поліморфізм рецептора вітаміну D є біоіндикатором каменів з оксалату кальцію, що цікаво. Іншими словами, існує дуже висока кореляція між людьми, які мають камені в нирках, і проблемами з вітаміном D, ймовірно, через проблему з абсорбцією кальцію. Тому на додачу до вживання пробіотика з молочнокислими бактеріями Lactobacillus, магнію та лимонів не зайвим буде щоденне вживання вітаміну D у кількості не менше 10 000 МО.
    6. І, крім того, рекомендується споживати щонайменше 2,5 літри рідини щодня, щоб ваша сеча була достатньо розбавленою, щоб у вас не було будь-якої надконцентрації або консолідуючого ефекту зв'язування кальцію з оксалатами. Що більше води ви п'єте – то менший буде шанс, що у вас коли-небудь з'являться камені в нирках.

     

  7. Які вітаміни ви втрачаєте під час стресу
    Вітаміни Мікроелементи

    Які вітаміни ви втрачаєте під час стресу

    Насправді, в цьому стані наш організм витрачає запаси багатьох нутрієнтів: це і вітаміни, і мікроелементи (мінерали), і навіть деякі з ферментів і сполук. На превеликий жаль, ми всі переживаємо стрес, ми не можемо його уникнути, але плюс до всіх неприємностей даного стану, стрес ніби «витягує» з нас різні поживні речовини. Які саме – необхідно знати всім, щоб у цей період ви могли поповнювати рівні цих нутрієнтів.

    Згубний вплив стресу

    Якими б не були причини дефіциту вітамінів чи мінералів, сам дефіцит може змінити вашу здатність реагувати на стрес та відновлюватись після стресу. Ви вже знаєте, що стрес теж може спричинити хвороби. В їх числі:

    • виразки,
    • серцеві напади,
    • остеопороз,
    • гіпертензія (високий кров'яний тиск),
    • занепокоєння, депресія, всілякі проблеми з настроєм,
    • ослаблення імунітету.

    Останній пункт – найбільш критичний. Стрес може придушити імунну систему настільки, що у людини виникнуть інфекції, а вірус, який до цього тихо спав у якомусь із куточків вашого організму, вийде з ремісії «на білий світ».

     

    Коли люди перебувають у стані стресу, вони часто вживають ліки, які допомагають упоратися з тривогою чи депресією. Ну, наприклад, якщо ви вживаєте СІЗЗС (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну), вже це може створити дефіцит певних поживних речовин. Зокрема, впаде рівень вітаміну B2, коензиму Q10. Багато інших ліків, що коригують настрій, можуть виснажити запаси вітаміну B6. Ось і відбувається явище, пояснення якому багато хто досі не знаходив: препарати від депресії не допомагають. Насправді ж все просто: коли ви намагаєтеся вжити щось проти пригніченості, ці препарати створюють дефіцит кількох поживних речовин, що тільки посилює проблеми з настроєм.

    Нутрієнти, дефіцит яких спричиняє стрес

    Якщо людина перебуває у стані тривалого хронічного психічного стресу, в неї виникне брак багатьох основних поживних речовин.

     

    У першому рядку за важливістю стоять магній, цинк та тіамін (вітамін B1). Ефекти, які, в числі інших, мають магній, цинк і B1 – це антитривога і антистрес.

     

    Коли ми маємо справу зі стресом, ми повинні розуміти, що насправді маємо справу з наднирниками, які виробляють гормон стресу – кортизол. І коли у вас в організмі занадто багато кортизолу, виникає дефіцит калію, що викликає затримку натрію і, зрештою, призведе до гіпертонії. Таким чином, що більше в людини стресу, то більше калію їй потрібно. І оскільки в цьому стані зріс рівень натрію – їй не потрібно їсти багато солоної їжі, що робить більшість людей. Вони зазвичай повертаються додому після напруженого дня і поспішають з'їсти солоних чіпсів.

     

    Слід пам'ятати: що більше стресу ви відчуваєте, то більше вам потрібно здорової їжі! Більшість же в такому стані йдуть за солодощами та алкоголем. Вони їдять нездорову їжу.

     

    Коли ви перебуваєте в стані стресу, вам слід збільшити споживання білка, насамперед такого, як червоне м'ясо, тобто, м'ясо, що містить цинк. У ньому є амінокислоти й вітаміни групи B. Також у цей період необхідні великі листові зелені салати, які дають вам необхідний калій та магній. Тому безумовно уникайте цукру, якщо відчуваєте стрес.

     

    Як примітка: дуже цікаво зазначити, що дефіцит поживних речовин, який виникає при споживанні цукру, дуже схожий на дефіцит, який виникає при стресі. Очевидно, що ці фактори створюють окислювальний стрес у вашому організмі і виснажують одні й ті ж поживні речовини.

     

    Ще одна ключова поживна речовина, що дозволяє кортизолу працювати належним чином. Припустимо, якщо ви дуже швидко встали, і у вас запаморочилося в голові, це означає, що ваш кортизол не дуже добре працює. Ваше тіло не може належним чином адаптуватися до цього мікростресу. Постають питання до адреналіну.

     

    Обидва ці гормони беруть участь у реакції на стрес. І ключовий нутрієнт для правильної їх роботи – вітамін B5. Він підтримує баланс кортизолу, крім того, що стримує запалення і справді добрий для загоєння ран.

     

    І ще один момент про кортизол: якщо ви перебуваєте в стані хронічного стресу, ви можете витратити запас амінокислот. І саме тому вам, можливо, не слід знижувати рівень білка, вживати лише високоякісний білок та достатню кількість інших поживних речовин, зокрема кальцію та вітаміну D.

     

    Отже, кальцій та вітамін D важливі для імунної системи. Вітамін D важливий при болю, запаленні, високому тиску крові. Кальцій також важливий як для кісток, так і для багатьох інших речей. Якщо у вас є хронічний кашель, ви можете виявити, що у вас дефіцит кальцію. І ви можете виявити, що раптом втомилися, або – що ніяк не можете заснути. Що заважає вам поринути у приємний, розслаблений сон – це дефіцит кальцію.

     

    Ми багато говорили про кортизол, але адреналін – це інший гормон. Надто багато адреналіну може виснажити вас. І якщо ми згадували про вітамін D, то зараз варто згадати в цьому ключі і вітамін С. Він нам потрібен для допомоги наднирковим залозам, для вироблення достатньої кількості адреналіну, який допомагає адекватно реагувати на стрес, а не перенавантажувати своє серце.

    Варіабельність ритму серця

    Вітамін С є попередником певних гормонів та нейротрансмітерів. Якби вам потрібно було виміряти свій стрес та прогрес відновлення, ви, по суті, вимірювали б вегетативну нервову систему, яка поділяється на дві частини: симпатичну та парасимпатичну, яка відповідає за відпочинок та травлення. І сьогодні є чудові прилади, які вимірюють варіабельність серцевого ритму (ВСР). Вони допомагають будь-кому дізнатися, на якому етапі стресової реакції він перебуває, що дуже важливо у справі якнайшвидшого виходу зі стресу. Кишеньковий або наручний прилад дозволяє подивитися і візуалізувати силу реакції на стрес, свою здатність керувати стресом, а також свої резерви відновлення. Коли ви проходите через цей стан, дуже важливо знати, що відбувається з вашим тілом, і мати інструмент зворотного зв'язку, щоб ви могли бачити, чи працює те, що ви робите, чи ні. А що саме робити, окрім відновлення в організмі рівнів вітамінів та мінералів?

    Як боротися зі стресом

    Є кілька універсальних речей, які рекомендують робити медики в рызних куточках Світу.

    1. Що більше стресу ви відчуваєте, то краще слід їсти.
    2. Що більше стресу ви переживаєте, то краще слід працювати над якістю свого сну.
    3. Що довше ви у стресі, то більше часу слід відводити фізичним вправам, щоб зняти цей стрес.

    І останнє. Як уже говорилося, стресу уникнути неможливо. Невеликий нетривалий стрес – це навіть добре, але хронічний стрес – жахливий, і більшість його причин зараз черпається з навколишнього світу. Якби ви щодня годинами дивилися новини, ви, мабуть, лежали б під ліжком у стані страху. Тому відривайте себе від негативної інформації. Шукайте добрі книги, теплу компанію співрозмовників і частіше говоріть своїм родичам і друзям, наскільки сильно ви їх любите.

  8. Найкраща форма магнію для пам'яті та уважності
    Мікроелементи

    Найкраща форма магнію для пам'яті та уважності

    Існує понад десяток різних форм магнію. Найвідоміші – гліцинат, цитрат і L-треонат, про який нам випала можливість дізнатися унікальні подробиці.

    Що таке треонат магнію

    Це дуже специфічний тип магнію, де молекула треонату, проникаючи крізь гематоэнцефалический бар'єр мозку, транспортує магній у гіпокамп – відділ мозку, який задіяний у функціонуванні пам'яті, навчання, концентрації – в усіх когнітивних процесах. А також у кору головного мозку, яка бере участь у більш складних функціях та процесах головного мозку.

     

    Основна причина, через яку варто використовувати цей тип магнію в порівнянні з іншими типами, полягає в тому, що саме треонат може покращити ті чи інші функції мозку, тоді як всі інші форми не завжди здатні проникнути через гематоенцефалічний бар'єр.

    Чим L-треонат кращий

    Отже, розглянемо головні переваги цієї форми. Магній зазвичай бере участь у виробництві АТФ (аденозинтрифосфорної кислоти, необхідної для вироблення клітинної енергії). Оскільки мозок використовує 20% усієї вашої АТФ, енергетичної валюти організму, і становить лише 2% від фактичної ваги, це свого пожирач цього джерела енергії. Тому якщо є дефіцит магнію і людина не може виробляти достатньої кількость АТФ, у неї затьмариться мозок, може виникнути плутанина у голові – це наслідок різноманітних проблем з нейронами. А також з'явиться специфічна проблема з нейротрансмітером ГАМК (гамма-аміномасляна кислота), який є гальмівним нейромедіатором: він заспокоює нас, пом'якшує тривогу, зберігає нас спокійними та розслабленими. І якщо у вас дефіцит магнію і ГАМК, ви опинитеся, так би мовити, на межі: у вас можуть виникнути безпричинні тривожність, занепокоєння тощо. Саме тому магнію треонат дійсно корисний при мозковій втомі та надмірному збудженні, особливо вночі, коли ви намагаєтеся заснути. А якщо ви додасте до нього ще й натуральну форму вітаміну B1, ви отримаєте чудову комбінацію, яка допоможе вам вирішити цю колосальну проблему.

     

    Якщо нашого постійного читача запитати, яка інша найважливіша функції магнію, ви відповісте, що це – електроліт, чи не так? Електроліти допомагають не лише нашим м'язам, а й нервам, наприклад, для нормального ритму нашого серця постійно потрібні електроліти. Тому при дефіциті магнію можуть початися проблеми з неврологією. І з цим пов'язані дві конкретні проблеми. По-перше, нейрозапалення, а за ним – нейродегенерація. І саме тому в людей, які страждають на хворобу Паркінсона, Альцгеймера і навіть розсіяний склероз, майже завжди виявляється дефіцит магнію.

     

    І ще один ключовий момент щодо склерозу: постійно необхідна додаткова доза вітаміну D. Магній необхідний для функціонування вітаміну D, і вітамін D необхідний для роботи магнію в організмі. Ці два фактори дуже важливі також при будь-яких аутоімунних захворюваннях, у тому числі при склерозі та при будь-якому запаленні. Це регулятор кальцію, це антагоніст кальцію. Тому в людей, які страждають на гіперкальціємію, надлишок кальцію в крові, майже завжди виникають проблеми з мозком. Якщо ви просто поглянете на список наслідків гіпокальціємії, ви побачите замішання та втрату пам'яті, ви побачите депресію, тривогу, проблеми з когнітивною функцією. Тому дуже важливо не допускати накопичення кальцію у мозку. Хоча б через те, що в мозку недостатньо магнію, щоб регулювати рівень кальцію.

     

    Таким чином, магнію треонат демонструє нам ще одне вміння – запобігати застряганню кальцію в клітинах мозку, не кажучи вже про інші частини тіла, як нирки і суглоби. Подібно до вітаміну K2 він допомагає регулювати і запобігає накопиченню кальцію в артеріях і суглобах.

     

    Ще кілька цікавих переваг магнію. Він допомагає захищати та підтримувати гематоенцефалічний бар'єр. Якщо ми не згадали раніше – у мозку є бар'єр, який захищає його від певних небезпечних речей, як-от інфекції і токсини. У вас є подібний бар'єр у кишківнику, який утримує токсини від проникнення глибше в організм. Часто він виявляється ушкодженим, і в цьому випадку патогени потрапляють до інших органів. Так само можуть бути прогалини в гематоенцефалічному бар'єрі. І магній допомагає підтримати його і тим самим захистити мозок, запобігти проникненню в нього шкідливих мікроорганізмів.

     

    Магній, крім зазначених функцій, допомагає запобігти окислювальному стресу, тому він може діяти в мозку як антиоксидант.

     

    Магній допомагає підтримувати функцію, яка називається нейротрофічним фактором мозку (НТФМ). Ви можете розглядати її як чудодійне зростання мозку. Вона допомагає нейронам мозку рости і розвиватися, тому що в міру того, як ми стаємо старшими і їмо неправильну їжу, наш мозок фактично атрофується і стає меншим. Тому все, що підтримує НТФМ, буде чудодійним засобом, і магній – перший з них. Голодування – буде другим.

    Інші властивості L-треонату

    До речі, якщо ми поринули в тему магнію треонату, не зайвим буде згадати, де він майстер крім мозку. Він також корисний проти так званої андрогенної алопеції. Тобто випадання волосся, яке відбувається на тих чи інших ділянках, яке виникає через високий рівень андрогенів. Особливо, якщо у жынки є так званий синдром полікістозних яєчників. Отже, цей нутрієнт допоможе вам не лише у підтримці мозку.

     

    Безперечно, якщо у вас є якісь проблеми з мозком, вживання треонату магнію стане рішенням і для цих, і для багатьох інших типів проблем.

     

    Але для таких як спазми, втома, проблеми з серцем варто використовувати гліцинат магнію.

     

    У той же час цитрат магнію теж працює, особливо у разі запобігання утворенню каменів у нирках.

    L-треонат у капсулах і таблетках

    Від чого ще допомагає треонат, можна дізнатися, прочитавши рекомендації щодо застосування на етикетках БАДів.

     

    Американський виробник з 90-річним стажем «KAL Vitamins» пропонує нам Think Magnesium L-Threonate, який випускається у формі таблеток. Його рекомендують при проблемах з пам'яттю, увагою та іншими когнітивними функціями, при занепаді сил та розладах нервової системи, при крихкості кісток, при ламкості та непрохідності судин, при втомі м'язів та крепатурі.

     

    Ті ж рекомендації носить і Magnesium L-Threonate від компанії «Dr. Mercola». Але цей препарат пропонується вже у формі капсул.

     

     

  9. Темна сторона вітаміну А
    Вітаміни

    Темна сторона вітаміну А

    Усім нам корисно знати деякі дуже важливі аспекти вітаміну А, і не лише позитивні, а й ті, що належать до його темного боку.

    Вітамін А та шкіра

    Його зазвичай називають нетвердіючим або нероговіючим вітаміном. Що це означає? Кератинізація – це стан, який іноді викликає проблеми зі шкірою: в роговому шарі шкіри утворюється білкова речовина кератин. І так трапляється, що кератин зростає у надмірних обсягах, і тоді шкіра не має достатньої вологості, еластичності. Це лише одна з причин, чому нестача або навіть надлишок вітаміну А може по-різному вплинути на вашу шкіру. З іншого боку, вітамін А також присутній в епітеліальному шарі шкіри, який є зовнішнім шаром внутрішньої шкіри, що вистилає ваше тіло. Таким чином, вітамін А багато в чому контролює те, на що перетворюється шкіра, від нього залежить, чи це будуть нормальні, чи аномальні клітини шкіри.

     

    І коли ми говоримо про внутрішню частину тіла, ми говоримо про здоров'я також внутрішніх пазух, стравоходу, системи травлення. Саме тому вітамін А важливий і для імунної системи: шкіра як зовнішня, так і внутрішня, є одним з імунних бар'єрів. Тому якщо у вас дефіцит вітаміну А, це може послабити цей бар'єр і дозволити патогенам проникнути через нього. Вітамін А також бере участь у роботі так званих Т-регуляторних імунних клітин. І від цього залежить, чи може у людини розвинутись аутоімунне захворювання.

     

    Також існує зв'язок між дефіцитом вітаміну А та аутоімунною проблемою щитовидної залози: захворюваннями Грейвса, або Хашимото. При дефіциті вітаміну А може зрости ризик розвитку будь-якого з них.

    Загрози дефіциту вітаміну A

    Крім того, вітамін А дозволяє засвоюватися йоду. Таким чином, якщо у вас дефіцит вітаміну А, у вас будуть проблеми з нічним зором. При гострому та тривалому дефіциті людина може навіть втратити зір. Інші симптоми можуть включати сухість очей, погану імунну систему, проблеми зі шкірою та навіть проблеми з кістками. Тому, якщо дефіцит вітаміну А спостерігається у дитини, у неї можуть бути різні порушення розвитку кісток.

    Надлишок вітаміну A

    З іншого боку, занадто великий вміст вітаміну А в організмі може викликати симптоми, що імітують його дефіцит: аномальні кісткові утворення, сухість губ, лущенння шкіри, двоїння в очах, алопецію, жирність шкіри, сухість шкіри, кальцифікацію серцевого клапана, що може стати великою проблемою. Гіперкальціємія: занадто багато кальцію в крові. Зазвичай цьому сприяє надлишок вітаміну D, але в цьому також бере участь вітамін А. Ще один фактор – внутрішньочерепний тиск.

    Токсичність вітаміну А

    Тепер – про те, що вам потрібно знати про симптоми токсичності. Внаслідок чого вона може виникнути? Для цього вам доведеться з'їсти понад 500 г печінки білого ведмедя, печінки моржа або лося, що дуже малоймовірно. Найімовірнішим джерелом є вживання якогось синтетичного вітаміну А.

    Синтетичний вітамін А

    Це одна з причин, чому лікарі рекомендують вживати вітамін А з природного джерела, натуральної органічної їжі або натуральні препарати з вмістом вітаміну. Як не прикро, 98% всіх вітамінів, включаючи вітамін А, виробляються синтетичним шляхом. І йдеться не про версію ретинолу, яка є активною формою вітаміну A. Це більше стосується превітаміну А – бета-каротину, який продається в синтетичному вигляді. Фактично, деякі дослідження показують, що це може збільшити ризик розвитку раку легенів, особливо якщо ви курите або випиваєте більше однієї склянки алкоголю на день. Тобто, якщо ви з цими навичками паралельно вживаєте синтетичний бета-каротин, це може збільшити ризик розвитку раку. Ось чому слід дуже обережно ставитись до цієї синтетики.

    Натуральні джерела вітаміну А

    Набагато краще запасатися вітаміном А з продуктів. Ми отримуємо його разом з олією печінки тріски, яєчними жовтками, вершковим маслом та сиром від корів трав'яної відгодівлі, а також печінкою тварин трав'яної відгодівлі. Це відмінні джерела активної форми вітаміну А – ретинолу. Ні, насправді якщо ви вживаєте неактивну форму бета-каротину з рослинної їжі (морква тощо), це теж добре. Вам ніколи не доведеться турбуватися про токсичність. Але є дані про те, що вам знадобиться шість одиниць бета-каротину, щоб він перетворився на одну одиницю ретинолу, хоча думки з цього приводу неоднозначні. Все, що вам слід знати, це те, що для перетворення на активну форму – ретинол – потрібно дуже багато бета-каротину. Але, принаймні, якщо його отримано з природного джерела, вам ніколи не доведеться турбуватися про токсичність. Якщо ви отримуєте бета-каротин, наприклад, з капусти, будь-якого типу темно-зелених овочів, або навіть з моркви, вам не доведеться турбуватися про токсичність, тільки про кількість «сировини» для активної форми вітаміну.

    Причини дефіциту вітаміну А

    Єдине, про що варто турбуватися: якщо хтось не споживає достатньої кількості зазначених продуктів, у нього може бути дефіцит, якщо є проблема в печінці, наприклад, ожиріння печінки, її пошкодження через цироз або будь-який інший тип запалення печінки. Це означає, що ви не зможете зберігати стільки вітаміну А, і тому вашу здатність використовувати його з цих запасів буде зведено до мінімуму.

     

    Це теж може закінчитися дефіцитом, особливо якщо є проблеми із жовчним міхуром. Припустимо, організм не виробляє достатньо жовчі, або, скажімо, людині видалили жовчний міхур – це все перешкоджає нормальному засвоєнню цього жиророзчинного вітаміну з їжі.

    Ще одна темна сторона вітаміну A

    Існує синтетична версія вітаміну А – «Аккутан», засіб проти прищів. Це синтетична сполука вітаміну А, на якій є попередження («чорна скринька») про підвищений ризик депресії, суїцидальних думок та психозу. Дана форма синтетичного вітаміну А викликає ці симптоми, не кажучи вже про інший серйозний симптом, який називається тератогенним ефектом, який є вродженим. Таким чином, якщо жінка приймає «Аккутан» під час вагітності, у дитини можуть виникнути вроджені дефекти, проблеми з розвитком і т.д.

    Засоби проти токсичності вітаміну А

    Якщо у когось справді є токсичність (передозування) вітаміну А, існують протиотрути. Якщо ви вживатимете більше вітаміну Е, це допоможе зменшити токсичні ефекти. Якщо ви вип’єте вітамін K1, це теж може зменшити вплив деяких додаткових симптомів токсичності. А також радять вживати червоний дріжджовий рис, який є поширеним засобом для зниження рівня холестерину.

  10. Найперша ознака дефіциту вітаміну B12
    Вітаміни Здоров'я

    Найперша ознака дефіциту вітаміну B12

    А як ви уявляєте першу ознаку дефіциту метилкобаламіну? Це вітамін B12. Пригадаймо спершу, які обов'язки відведено йому всередині нашого організму!

    Функції вітаміну B12

    Всупереч нашому недбалому ставленню до цього нутрієнта, він дуже важливий для організму, оскільки контролює нашу ДНК, наші еритроцити та мієлінову оболонку, що оточує нерви. Мієлін – це як ізоляційний шар зовні електричного дроту. Якщо з нього зняти ізоляцію та доторкнутися до нього металевим предметом, станеться коротке замкнення, можна отримати удар струмом. І мієлін – це оболонка ваших нервів, яка їх захищає. Коли він з якоїсь причини не працює, ви починаєте відчувати всілякі поколювання, заніміння, печіння тощо. Крім того, B12 бере безпосередню участь у підтримці вашого хребта та вашого мозку.

    Другорядні ознаки дефіциту B12

    Якщо у вас виникне гострий дефіцит вітаміну, це може призвести до незворотного пошкодження нервів і викликати хронічний біль, депресію і навіть атрофію м'язів. Але крім цього, є ще кілька додаткових ефектів: нечіткість зору, шум у вухах, анемія, виразки у роті, біль у горлі та випадання волосся. Але ще одна проблема дефіциту метилкобаламіну – це токсичність.

    Дві форми вітаміну B12

    Що стосується цієї. Особливої токсичності B12, це зазвичай відбувається, якщо ви вживаєте синтетичну версію вітаміну, ціанокобаламін, а не натуральний метилкобаламін. Що таке "ціано-"? Це ціанід, який поєднується з кобальтом. Так створюється цей надзвичайно складний вітамін. Далі організму необхідно перетворити його на метилкобаламін. Але з різних причин цього іноді не відбувається і ціанід накопичується в організмі та викликає окремі симптоми: прищі, серцебиття, неспокій, червону шкіру на обличчі, наприклад, червоні щоки, біль у голові, безсоння. А також виникає стан, званий акатизією, при якому люди стають настільки неспокійними, що просто не можуть всидіти на місці. Спостерігаючи їх, ви помітите надзвичайно сильне збудження, котре іноді супроводжується появою суїцидальних думок.

     

    Ті ж симптоми виникають і при передозуванні ціанокобаламіну. Ви можете подумати, «але звідки в мене в організмі візьметься така величезна кількість вітаміну B12?». Що ж, погляньте на зворотний бік деяких із енергетичних напоїв, чи цих щоденних напоїв, або навіть деяких добавок та збагачених продуктів. Виробники дійсно не перебільшують, стверджуючи, що вміст ціанокобаламіну у цих виробах становить від 8000% до 14000% від рекомендованої добової норми. Але B12 слід вживати лише у мікрограмах, а не в таких величезних кількостях. Виняток становить лиш природна форма вітаміну, звана метилкобаламіном. Ось чому ваш лікар завжди радить саме її, а не дешевий синтетичний ціанокобаламін.

    Найперша ознака дефіциту B12

    Отже, якою буде перша ознака, якщо у вас почнеться дефіцит B12? Проблема в тому, що вам знадобиться багато часу, щоб відчути цей симптом. Чи бачите, дефіцит – як пошкодження: воно виникло, але ви не обов'язково його відчуваєте, тому що воно розташувалося глибоко в нервовій системі. Однак одним з перших симптомів, які ви відчуєте, буде сильна і, на перший погляд, безпричинна, незрозуміла втома.

    Як не допустити дефіциту B12

    Але чому виникає стан браку метилкобаламіну? Які причини дефіциту?

     

    Це може бути через вашу дієту, яка передбачає відмову від продуктів тваринного походження. У рослинах просто немає вітаміну B12. Він міститься в м'ясних продуктах або ж бактеріях, які можуть створювати B12. Таким чином, якщо хтось дотримується рослинної або веганської дієти, у нього обов'язково розвинеться дефіцит B12 (виключення можливе в тому випадку, якщо він вживає харчові доповнення з вітаміном B12).

     

    Але найімовірніша причина дефіциту поживних речовин, особливо у людей похилого віку — це погане всмоктування нутрієнтів. У них немає хорошої абсорбції у системі травлення через певні проблеми зі шлунком. У їхній травній системі недостатньо соляної кислоти. Але коли ви перетравлюєте м'ясо, що містить B12, вам доводиться розщеплювати цей білок. Якщо вам не вистачає соляної кислоти, ви не можете розщепити білок і здобути вітамін B12. І, як з'ясувалося, у багатьох людей спостерігається втрата шлункової кислоти або шлункова кислота не достатньо сильна. Тому індикатором того, що їм потрібно більше кислоти, будуть такі ознаки, як наявність газів, нетравлення шлунка, кислотного рефлюксу, ГЕРХ. Але є й інші проблеми зі шлунком, які провокують дефіцит B12, наприклад: видалення частини шлунка, шлункове шунтування, атрофія шлунка, гастрит, інфекція H. Pylori, запалення або виразка шлунка (бо ви пережили сильний стрес) або ж дефіцит цинку. Не тільки проблеми шлунка, але й тонкого або товстого кишківника теж завадять отриманню вітаміну B12.

     

    На другому місці причинами нестачі нутрієнта називають:

    • вживання аспірину,
    • зловживання алкоголем,
    • споживання нездорової їжі,
    • вживання антибіотиків, антацидів та протизаплідних таблеток,
    • Якщо жінка вагітна чи годує грудьми, потреба у вітаміні B12 зростає. Тому для вагітної, або жінки, що годує грудьми, дуже важливо харчуватися достатньо здоровою їжею.
    • Якщо у людини низький рівень фолієвої кислоти (вітамін B9), симптоми можуть бути майже ідентичні симптомам дефіциту B12, оскільки фолієва кислота і B12 діють разом.
    • Якщо ви курець, ви вдихаєте ціанід. А якщо ви вживаєте ціанокобаламін, синтетичний вітамін B12, ціанід від куріння може заблокувати цей вітамін, і у вас виникне дефіцит B12. Ще одна причина, чому вам слід кинути курити.
    • Але є ще одна причина дефіциту, про яку дуже важливо знати. Це є генетична причина. Цей ген називається MTF. І якщо у вас є проблеми з цим геном, у вас виникнуть проблеми з ферментом, який він виробляє, пов’язані з можливістю використовувати або конвертувати B12 і фолати (B9). В цьому стані організм не приймає синтетичних версій обох поживних речовин. Нагадаємо, що на противагу фолатам, фолієва кислота є синтетичною версією. І в основному вона міститься у перероблених, збагачених продуктах та синтетичних вітамінах. Якщо у вас є ця генетична проблема, вам краще уникати фолієвої кислоти. Вам потрібен вітамін B9 у формі фолатів, метилфолат. І, відповідно, вам потрібен метилкобаламін, а не синтетичний ціанокобаламін.
  11. Якщо пити колу два тижні поспіль
    Харчування Здоров'я

    Якщо пити колу два тижні поспіль

    Ми сподіваємося, що ВСІ без винятку наші читачі усвідомлюють шкоду солодких газованих напоїв і не будуть пити їх чотирнадцять днів поспіль як просто необхідну організму рідину. Але як не жахливо, на планеті є люди, які роблять саме так! Сучасне молоде покоління збільшило споживання коли, лимонадів, енергетиків тощо у п'ять разів порівняно з початком сторіччя. У середньому підлітки випивають по 170 л газованих напоїв на рік і всього лиш 80 л води. Авжеж, вони завдають серйозної шкоди своєму здоров'ю, і ми спробуємо змоделювати зміни в організмі після двох тижнів споживання коли (назвемо цим збірним поняттям всі солодкі газовані напої).

    Скільки в колі цукру насправді

    У 50-ті та 60-ті роки цукру в безалкогольних напоях було значно менше. В середньому це було близько 18 г на літр, але зараз ця кількість становить близько 100 грамів на літр. Це неймовірні десять чайних ложок цукру! І часто виробники не використовують тростинний цукор, як це було раніше. З катастрофічною швидкістю руйнуються зуби дітей та підлітків, у кожному зубі є карієс. Безліч проблем спіткає цих дітей, коли їм виповниться 20 років. І в теперішні часи використовується так званий кукурудзяний сироп, відсоток фруктози в якому значно вищий, ніж у тростинному цукрі.

    А, може, кола є безпечною?

    Існує велика різниця між виробництвом цукру з класичної цукрової тростини та нинішнього кукурудзяного крохмалю. Коли його роблять із кукурудзи, як для кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози, молекула фруктози вивільняється більшою мірою. Вона незв'язана, і їй не обов'язково проходити всі етапи, як це відбувається з цукровою тростиною. І найнебезпечніше – у тому, що це з'єднання засвоюється швидше, що може створити великі проблеми, особливо для печінки.

     

    Печінці доводиться мати справу з фруктозою, а не з глюкозою, яку всі ваші клітини можуть метаболізувати. А ось фруктозу – ні. Ось чому фруктоза діє на печінку багато в чому так само, як і алкоголь. Вона використовує дуже схожі шляхи. Фруктоза більше займається утворенням жиру, тоді як глюкоза – створенням енергії. І особливість кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози полягає в тому, що вона не викликає вдоволення. Тобто ми можемо споживати величезну кількість продукту, не відчуваючи сигналу «досить!», що досить небезпечно, особливо якщо це п'є дитина.

     

    Якщо ми порівняємо кукурудзяний сироп і його високий вміст фруктози з натуральними фруктами – скільки фруктів вам доведеться з'їсти, щоб отримати таку ж кількість фруктози, як і солодка газована вода? Неймовірна кількість. Але з колою ми випиваємо її дуже швидко. І це велика небезпека, тому що ми не отримуємо клітковину, як у випадку зі свіжими фруктами. Не кажучи вже про те, що кукурудза, найімовірніше, була генетично модифікована, про що ми не говоритимемо в цій статті.

     

    Отже, фруктоза сприяє утворенню жиру, особливо у печінці. Ось чому неалкогольна жирова дистрофія печінки зазвичай виникає внаслідок вживання великої кількості фруктози. Крім того, у поєднанні з кофеїном, що міститься в колі, вона потенційно вплине на ваш кров'яний тиск, серце і – мозок, причому не тільки на когнітивну частину, але і на загальний настрій. А коли ми згадаємо наявність у колі фосфорної кислоти, то це впливає ще й на ваші кістки і на рівень кальцію в організмі. Нирки не люблять надконцентрований цукор, та ще й з фосфорною кислотою та кофеїном одночасно. І якщо додати до цього звичайне меню ресторану швидкого харчування – гамбургер з булочкою, картоплею фрі та великим ковтком коли – це просто смертельна комбінація. Всі разом ці страви створюють те, що називається продуктами глікування. Це створить безліч проблем з білками крові, мозком, нирками та очима, не кажучи вже про посилення запалення та підвищення ризику розвитку діабету.

    Чи знають про це виробники

    Гарвардський університет заявив в одній зі своїх статей, що більш ніж 180 000 смертей у всьому світі спричинені солодкими газованими напоями. І навіть Всесвітня організація охорони здоров'я устами Маргарет Чан зазначила, що солодкі газовані напої є ключовим чинником дитячого ожиріння. Звичайно ж, групі компаній із виробництва напоїв це не сподобалося. У період з 2009 по 2010 рік індустрія напоїв витратила 30 мільйонів доларів на рекламу, лобіювання та приховування інформації, а це просто шалена сума.

    Захворювання, спричинені двотижневим вживанням коли

    Коли ви вживаєте солодкі газовані напої, ви отримуєте багато рідкого цукру за короткий час. І весь цей цукор є ідеальною поживою для:

    • мікробів,
    • дріжджів,
    • бактерій,
    • грибків,
    • кандид

    Насправді у багатьох людей спостерігається надмірне зростання кандидозу, просто тому, що вони споживають занадто багато цукру.

     

    Надмірна кількість цукру може придушити вашу імунну систему, що зробить вас більш вразливим перед інфекціями. І є одне дослідження, яке засвідчило, що це може статися протягом 30 хвилин після вживання солодкого напою.

     

    А коли у людини менше захисту, у неї можуть виникнути й інші проблеми, як, наприклад, підвищений ризик виникнення онкологічних недуг. Ви ніколи раніше не замислювалися, чим живиться рак? Він любить цукор! Отже, ракові клітини – пожирачі цукру, тому ми не повинні годувати їх великою кількістю цукру.

     

    Солодкі напої виснажують запаси вітаміну С. Якщо бути максимально точним, вони блокують вітамін С, тому що за хімічним складом цей нутрієнт схожий на цукор. Таким чином, якщо ви споживаєте багато солодкого, ви не зможете засвоювати вітамін С.

     

    Крім того, коли ви споживаєте багато цукру, ваш вітамін B1 буде виснажений, так само, як і вітамін D. Вітамін D має одну важливу другорядну функцію – допомагає регулювати рівень заліза в організмі. Якщо є нерегульоване, зайве залізо, воно може спричинити зростання інфекцій, тому що мікроби – патогенні мікроорганізми – також живляться та живуть на цьому залізі. І, отже, можуть рости і множитись на ньому так само, як і ракові клітини.

     

    Ми сподіваємося, що ця інформація відвадить вас від споживання солодких газованих напоїв.

     

  12. Нутріенти для зниження рівня кортизолу
    Вітаміни Харчування Мікроелементи

    Нутріенти для зниження рівня кортизолу

    Сьогодні ми не будемо вдаватися до детальних роз'яснень про кортизол і про те, наскільки важливо знижувати високі рівні цього гормону. Майже у кожній статті ми говоримо про те, наскільки згубно він впливає на багато органів та функцій нашого організму. Натомість ми дізнаємося, які вітаміни і мінерали потрібні нам для зниження його рівня, і розглянемо склад дієти, оптимальної для нормалізації кортизолу.

     

    Нагадаємо лише, що кортизол – головний гормон стресу. Та є і ще одна гормоноподібна сполука, що має назву адреналін. Це не зовсім гормон, це, скоріше, нейромедіатор. Адреналін і кортизол працюють разом. Чому? Якщо детально розглядати будову надниркових залоз, ви побачите, що вони мають внутрішню і зовнішню сторони. Усередині виробляється адреналін, а ззовні – кортизол. І обидві ці сполуки мають кросоверні функції, вони адаптують організм до стресового стану.

     

    Але нам варто пам'ятати лише те, що організм не знає різниці між психічним та фізичним стресом. Він реагує зазначеними гормонами і всіма адаптаціями, що виникають з ними, на всі види стресу. Ми часто і довго піддаємося сильному хронічному психічному стресу, який має однаковий вплив на ці два гормони.

    Вимірювати відхилення, чи підтримувати норму?

    Але як дізнатися про рівень кортизолу? Чи не високий він просто зараз? Ви можете здати аналіз крові чи слини на кортизол, але це досить клопітка робота, оскільки вам доведеться брати проби кожні чотири години. Тобто ви встаєте, наприклад, посеред ночі і збираєте слину в ту маленьку пробірку. Потім вам доведеться відвезти це в лабораторію... А є і кращий спосіб побічно отримати уявлення про те, до якої позначки добіг рівень кортизолу, використовуючи так звану варіабельність серцевого ритму. У багатьох є власний спеціальний пристрій з інструкцією, як виміряти його самостійно.

    Діабетична дизавтономія

    Вегетативна нервова система працює автоматично і складається в основному з двох частин: симпатичної (відповідає за приймання рішень «боротися, чи рятуватися») та парасимпатичної, яка відповідає за відпочинок та травлення їжі. Коли симпатична система активується чимось на кшталт психічного стресу, разом із нею активується кортизол. Але існує стан, що називається діабетичною дизавтономією, при якому робота вашої вегетативної нервової системи порушена через високий рівень цукру в крові. Це створює безліч проблем з усіма різними вегетативними нервами, особливо з периферичними (нервами ніг і рук), а також іншими нервами, такими як блукаючий нерв, що веде до системи травлення.

     

    І тому є багато химерних слів для опису цих станів, наприклад, гастропарез, а інше – діабетична вегетативна невропатія. Все це означає, що у вас розлад нервів, бо у вас високий рівень цукру в крові, що веде до таких проблем як діабет або переддіабетний стан.

    Що їсти, а чого уникати під час стресу

    Отже, перше, що потрібно знати – цукор і крохмаль серйозно порушують роботу вегетативної нервової системи, і вони змінюють рівень кортизолу та адреналіну в гірший бік. Іншими словами, цукор та крохмаль не випускають вас, тримають у режимі стресу. Якщо ми подивимося на ідеальну дієту, протилежну дієті з високим вмістом цукру і крохмалю, це буде кетогенна дієта. Вона поєднує в собі низьку калорійність, що можна описати як одне споживання їжі на день, і низьковуглеводну дієту. Ви суттєво підтримаєте та посприяєте роботі своєї вегетативної нервової системи. Іншими словами, якщо у вас переважає симпатична нервова система над парасимпатичною, така дієта допоможе збалансувати їх. Є й інші дослідження, які свідчать, що голодування може підтримати парасимпатичну нервову систему. І, мабуть, саме тому люди почуваються дуже спокійно, коли починають входити до цього легкого стану голодування, тому що задіюється парасимпатична нервова система. Змінюється настрій, ви можете перейти від роздратованого чи тривожного стану до довгоочікуваного спокою, тому що відбувається зсув цього парасимпатично-симпатичного балансу, а також зниження рівня кортизолу.

    1

    Оскільки мова зайшла про вживання великої кількості вуглеводів для підтримки вегетативної нервової системи та допомоги у балансуванні стресового стану, вам безперечно потрібен вітамін B12. А які продукти будуть з високим вмістом B12? Це все продукти тваринного походження – червоне м'ясо, риба та субпродукти. Інакше дефіцит B12 викликає проблеми з цією частиною вегетативної нервової системи.

    2

    Далі – парасимпатична нервова система. Це ваша система відновлення, вона контролює сон, травлення та спокій. Нейромедіатор, який стоїть за цією системою, називається ацетилхолін. Попередником ацетилхоліну є холін. Яка їжа містить найбільшу кількість холіну? Правильно, це яєчні жовтки. Таким чином, яйця дійсно корисно вживати для зниження стресу та зниження рівнів кортизолу та адреналіну. Але також ви можете отримати холін з м'ясних субпродуктів, таких як печінка і т.д.

    3

    Іншими двома ключовими поживними речовинами, що підтримують ацетилхолін, вітаміни B1 та B5. Ви можете отримати і те, й інше природним шляхом з харчових дріжджів, а також з насіння соняшника та багатьох інших продуктів. І саме тому, коли в людей є харчові дріжджі, вони, наприклад, додають їх у салат як частину заправки з оливковою олією, вінегретом, або ще чимось, або вони можуть просто вживати їх у формі таблеток. І коли вони вживають харчові дріжджі, приблизно через 4-5 хвилин вони почуваються спокійніше. Але щоб забезпечити достатню кількість ацетилхоліну для парасимпатичної нервової системи, вам потрібні вітаміни B1, B5 та холін.

    4

    Два ключові мінерали, які підтримують парасимпатичну систему, а також заспокоюють симпатичну нервову систему та знижують рівень кортизолу – це калій та магній. Обидва ці мінерали є фізіологічними релаксантами, тому заспокоюють організм. І так буває, що сильний стрес, точно як і цукор, може фактично вивести з вас ці два мінерали, залишаючи вас у дефіциті, викликаючи їхню нестачу у вашому організмі. Але вживання більшої кількості калію та магнію може вас заспокоїти. Це допоможе нормалізувати, зменшити рівень кортизолу. І їжа, яка містить найбільше калію та магнію – це зелені листові овочі  як у великих порціях салату.

    5

    А наступна поживна речовина, дефіцит якої може створити великі проблеми для вегетативної нервової системи — вітамін D3. Ви можете отримувати вітамін D3 безкоштовно від сонця. Ви також можете отримати його з жирної риби, такий як лосось, спійманий у дикій природі, а не вирощений на штучній їжі в басейні. Але унікальність вітаміну D щодо кортизолу у тому, що вітамін D насправді не зовсім вітамін. Він майже як гормон. І він має функції дуже подібні до кортизолу. А коли у вас підвищується рівень кортизолу, ви схильні до виснаження запасів вітаміну D. Люди з високим рівнем кортизолу, або перебувають у стані стресу, зазвичай мають низький рівень вітаміну D. Від стресу, запалення, поганого сну ви можете вживати вітамін D.

    6

    Коли ми говорили про парасимпатичну нервову систему, ми згадали, що вона є частиною блукаючого нерва. А блукаючий нерв з'єднує мозок із системою травлення та іншими внутрішніми органами. Ви можете суттєво підтримати та покращити цей нерв, збагачуючи свій кишківник пробіотиками. Вони можуть бути у вигляді харчових доповнень, але також містяться у певних продуктах, таких як квашена капуста, кефір, солоні огірки, кімчі. Вони і пробіотичні доповнення для кишківника можуть підтримувати парасимпатичну систему, що може пояснити, чому деякі люди дійсно добре сплять після того, як ужили пробіотик або кефір перед сном.

     

    Отже, це були шість продуктів, які сприяють зниженню кортизолу та адреналіну і допомагають вам впоратися зі стресовою ситуацією або її наслідками.

     

Back to Top