Відобразити як Таблиця Список

17 шт.

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення
  1. Залізо 18мг, Now Foods, 120 вегетаріанських капсул
    Артикул: NF1443
    Знятий з виробництва
  2. Біодоступне Залізо 27мг, Healthy Origins, 60 капсул
    Артикул: HO78010
    Знятий з виробництва
Відобразити як Таблиця Список

17 шт.

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення

Мінерал залізо потрібне вашому організму

У людей його нестача дуже поширена в усьому світі, особливо у дітей та вагітних жінок. Мінерали заліза беруть участь у величезній кількості біологічних процесів нашого організму, близько 70% яких входять до складу гемоглобіну (білка, який містить залізо), а з цього випливає основне завдання заліза - передача кисню до м'язів і тканин організму. Також існує в організмі залізо, яке не пов'язане з цим білком (негемове) і є необхідним для чіткої роботи імунної системи і вироблення енергії. Потреба в негемоєвому залізі у дітей обумовлюється необхідністю відповідного когнітивного розвитку.

Навіть невеликий брак цього мінералу призводить до зниження фізичної активності, ослаблення захисних реакцій організму, зменшенню розумової працездатності. Тому має сенс регулярно приймати вітаміни, що містять залізо. Якщо мова йде про більший дефіцит, то це часто призводить до анемії, адже в крові людини різко зменшується концентрація гемоглобіну. Основні симптоми такого захворювання: яскраво виражена задишка, блідість, втома. Зайве залізо також може нашкодити вашому здоров'ю. У медичних даних простежується зв'язок між надлишком заліза і розвитком цукрового діабету другого типу, захворювань травного тракту, серцево-судинної системи. Але в природі на цей рахунок все влаштовано гармонійно: в залежності від наявних запасів (феритин), рівень поглинання Fe змінюється.

Продукти, що містять залізо

Залізодефіцит може виникнути через незбалансований раціон, хвороби печінки, значної крововтрати. Брак заліза також пов'язаний з підвищенням потреби в ньому (вагітність, період лактації). Добова норма споживання даного мікроелемента для дорослих знаходиться в діапазоні від 10 до 30 мг, при цьому чоловікам рекомендується споживати 10 мг, а жінкам - 15 мг (зі збільшенням необхідності - від 20 до 25 мг), а для дітей 5-15 мг залежно від віку. З їжею в організм людини надходить лише 10-15% від денної норми. Основними продуктами для отримання організмом заліза є: м'ясо, яйця, морепродукти, але для підвищення засвоєння їх потрібно поєднувати разом із зеленню, овочами, фруктами і злаками. Варто зауважити, що засвоєнню заліза перешкоджають таніни і кофеїн, що містяться в чаї та каві.

Вітаміни для підвищення заліза

Залізо в таблетках використовується для лікування залізодефіцитної анемії, а вітаміни з цим мікроелементом - для профілактики його нестачі. У численних дослідженнях беззастережно доведена ефективність препаратів, які містять двовалентне залізо. Їх дію можна вже помітити через 2-4 тижні. Кращою переносимістю володіють таблетки, що містять тривалентне залізо, але вони вимагають більш тривалого курсу лікування. Для збільшення біодоступності заліза радять поєднувати його прийом з міддю і фтором. Також цей мінерал потрібно поєднувати з вітаміном А, В3, С.

При одночасному прийомі Fe c цинком, хромом або кальцієм засвоєння першого значно погіршується. Залізо, в свою чергу, стримує абсорбцію рибофлавіну (В2) і токоферолу (Е), а також заважає активній роботі В12. У нашому магазині Vita World (Київ, Україна) ви можете замовити і купити препарати заліза (в капсулах, таблетках), вітаміни, що містять залізо. Ціна на залізовмісні препарати у нас дуже доступна, так як ми є офіційним дистриб'ютором таких виробників, як Thorne Research, Natures Plus, Now Foods, Bluebonnet Nutrition.

Back to Top