Відобразити як Таблиця Список

шт. 1-20 з 110

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

шт. 1-20 з 110

на сторінці
Сортувати у порядку зменшення

Вітамін D: біологічні властивості і вплив на організм

Вітамін D (кальциферол) — це група біологічно активних речовин.

Вітамін D складається з двох речовин: ергокальциферол (вітамін Д2) і холекальциферол (вітамін Д3). Дана група вітамінів відповідає за регуляцію обміну кальцію з фосфором. Вітамін Д був виведений з риб'ячого жиру.

 

Ергокальциферол (вітамін Д2), головним чином, відповідає за регуляцію фосфорно-кальцієвого обміну, тим самим сприяючи зміцненню кісток, зубів, хрящів і суглобів. Також вітамін Д2 забезпечує засвоєння фосфору і кальцію в кишківнику. Ергокальциферол запускає м'язову діяльність, усуває сухість шкіри, зміцнює організм.

 

Холекальциферол (вітамін Д3), який прийнято називати "вітаміном сонця", також відповідальний за регуляцію обміну фосфору і кальцію. Холекальциферол (вітамін Д3) по-своєму унікальний, оскільки наш організм здатний генерувати його самостійно під дією сонячних променів.

 

 

Вплив вітамінів групи D на організм людини

Як було сказано раніше, вітамін Д вкрай необхідний нам для зміцнення кісток, оскільки він сприяє кращому засвоєнню кальцію і фосфору.

 

Вважається, що група вітамінів Д вкрай важлива для організму людини. Серед властивостей вітаміну Д слід виділити наступні:

 • допомагає організму засвоювати кальцій

 • забезпечує здоров'я серцево-судинної системи

 • зміцнює імунітет

 • підтримує щитовидну залозу

 • забезпечує нормальне формування скелета і м'язової тканини

 • попереджає рахіт

 • регулює кров'яний тиск і рівень цукру в крові

 • сприяє зволоженню і живленню шкіри

 • покращує обмін речовин

 

Таким чином, вітамін Д необхідний будь-якій людині для нормального функціонування! Незважаючи на те, що людський організм здатний продукувати кальциферол самостійно, жителі наших широт все одно потребують додаткового прийому цього вітаміну. Далі ми розповімо чому.

 

 

Причини і наслідки нестачі вітаміну D

Отже, недолік вітаміну Д — це універсальна проблема для всіх людей, яким не пощастило жити в тропічному кліматі. Ми живемо в умовах похмурої осені, затяжних зим і пізньої весни. Таким чином, близько 5 місяців на рік нам критично не вистачає вітаміну Д в організмі.

 

Наслідки такого гіповітамінозу можуть бути найрізноманітнішими. На ранніх етапах дефіциту спостерігаються такі симптоми:

 • порушення циклу сну або безсоння

 • хронічна втома і млявість

 • печіння в роті або в горлі

 • падіння зору

 • порушення обміну речовин, різке схуднення і зниження м'язової маси

 

У більш запущеній формі нестача вітаміну Д у дорослих сприяє розвиткові остеопорозу, тобто захворювання скелета. Для дітей вплив гіповітамінозу кальциферолу може бути ще більш згубним, оскільки порушення фосфорно-кальцієвого обміну в їхньому віці призводить до рахіту, затримці росту і розвитку.

 

Зі сказаного випливає, що ставитися до прийому вітаміну Д безвідповідально не можна. Далі ми з'ясуємо, з яких продуктів можна отримати максимум вітаміну Д, а також розберемося в оптимальних дозуваннях препарату кальциферол.

 

 

Натуральні джерела вітаміну D

Натуральні джерела кальциферолу можна розділити на рослинні і тваринні.

 

Рослинні джерела:

 • гриби і дріжджі

 • петрушка

 • кропива

 • люцерна

 • хвощ

 

Тваринні джерела:

 • молочні продукти і яйця

 • м'ясо риби

 • риб'ячий жир

 • печінку риб і тварин

 

Оскільки найчастіше правильного раціону недостатньо і ціни на зазначені продукти "кусаються", необхідно заповнювати нестачу корисних речовин за допомогою біологічно активних добавок (БАДів), натуральних препаратів. Про те, де можна придбати якісні натуральні БАДи в Києві і Україні за оптимальними цінами, ми розповімо далі.

 

 

Добові норми вітаміну D і взаємодія кальциферол з іншими вітамінами

Відомо, що для дітей прийом вітаміну Д особливо важливий. Залежно від віку і ваги, норма для дітей становить 2,5-10 мкг кальциферол на добу.

Для дорослих вона трохи нижче: 2,5-5 мкг. Вагітні та мами повинні приймати не менше 10 мкг вітаміну Д на добу. Для немовлят норма становить 7,5-10 мкг.

 

Для кращого засвоєння ергокальциферолу і холекальциферолу в організмі також має бути достатньо вітаміну Е. Ця речовина необхідна для нормального обміну речовин. На вітамін Д можуть мати негативний вплив препарати, які знижують рівень холестерину в крові, барбітурати, проносні.

 

У свою чергу, застосування кальциферолу у перспективі може знизити рівень заліза в організмі і затримати фосфор.

 

 

Правильне застосування вітаміну D

Отже, ми з'ясували добову потребу організму в ергокальциферолі і холекальциферолі. Оскільки вітамін Д міститься в дуже малій кількості харчових продуктів, люди ризикують отримати гіповітаміноз вітаміну Д.

 

Щоб цього уникнути, фахівці рекомендують приймати вітамін Д у вигляді БАДів або аптечних препаратів — натуральних біологічно активних добавок.

 

БАДи можна знайти в найрізноманітніших формах: ампули, капсули, таблетки. Такі препарати можуть бути однокомпонентними (наприклад, тільки вітамін Д3 — холекальциферол) або комплексними (вся група вітамінів Д). Важливо вибрати оригінальний і якісний комплекс за доступною ціною!

 

Зміст вітамінів в таких препаратах чітко вивірений, тому ви можете почати їх прийом самостійно, без рекомендації лікаря. Робити це варто всім, адже організм дитини або дорослої людини так чи інакше потребує таких препаратів.

 

 

Де купити вітамін D в Києві за оптимальною ціною?

Одним з кращих інтернет-магазинів Києва та України вважається інтернет-магазин Vita World.

Саме тут ви можете купити якісний і сертифікований кальциферол за прийнятними цінами. Вартість таких препаратів залежить від виробника, але ми постаралися надати покупцям оптимальне співвідношення ціни та якості!

 

Всі основні вітаміни і мінерали, комплекси і мультивітаміни в таблетках, ампулах і капсулах за приємними цінами ви можете купити у нас!

Back to Top