Симптоми дефіциту B6, про які ви не могли знати

Сьогодні ви зможете дізнатися про ті ознаки нестачі вітаміну B6, про які точно ніколи раніше не чули. Ці дані було оприлюднено в приголомшливій книзі «Лабораторні оцінки інтегративної та функціональної медицини» (ISBN-10:‎ 0967394945), де детально розглядається безліч аспектів харчування. Також ми згадаємо кілька фактів з інших авторитетних міжнародних джерел, які лише підтверджують наведені у книзі дані.

Більш відомі ознаки дефіциту B6

Дуже поширена думка про те, що нестача цього вітаміну трапляється дуже рідко. Але з якихось причин із поля зору упускається аспект субклінічного дефіциту поживних речовин. В основному зосереджуються на цих очевидних симптомах дефіциту. Наводимо їх нижче.

 • Більшість людей, можливо, знають, що при дефіциті B6 з'являється висип навколо носа. Можуть з'явитися висипи навколо рота і тріщини на сухій шкірі в цій області.
 • Іноді може навіть виникнути кон'юнктивіт як симптом.
 • У важких випадках виникають анемія та
 • неврологічні проблеми, які включають оніміння нижньої частини рук і ніг. Це зазвичай виникає через дефіцит вітаміну B1, але також відбувається і через брак B6.
 • Деякі люди, можливо, знають, що від браку цього нутрієнту можна впасти у депресію.

Але ви повинні знати про менш відомі, але не менш неприємні проблеми, з якими ви можете зіткнутися, якщо у вас низький рівень B6. А для цього важливо пам'ятати деяку цікаву інформацію про цей вітамін.

Дещо нове про вітамін B6

Цей водорозчинний вітамін бере участь у понад 140 різних ферментних шляхах. Зазвичай, побічних ефектів у нього немає, якщо ви вживаєте менше 200 мг піридоксину (піридоксалю) на день. Але якщо ви почнете вживати більше 1000 мг, основним побічним ефектом будуть неврологічні проблеми, такі як невропатія. Як не парадоксально, вона може виникнути як через дефіцит B6, так і через його передозування. Але це були надзвичайно унікальні, поодинокі випадки.

Ще одна цікава річ про дефіцит вітаміну B6 полягає в тому, що його можна використовувати як індикатор стану запалення. Він тісно пов'язаний із С-реактивним білком, який є біомаркером запалення. Люди, особливо із запаленням кишківника, зазвичай мають низький рівень B6. І коли люди кажуть «піридоксин», вони цим називають сукупність групи різних сполук, які є попередниками активної форми вітаміну B6. А активна форма – це P5P (піридоксаль-5-фосфат). Інші форми подібні до попередників, яким ще тільки доведеться перетворитися на активну форму.

Натуральні джерела B6

І їжею з вмістом B6 найкращої біодоступності будуть яловичина, свинина, риба та курка. А ось молочні продукти та яйця – не найкраще джерело, і навіть рослинний вітамін B6 – не найкраще джерело.

Невідомі ознаки нестачі вітаміну B6

Отже, ось симптоми, пов'язані з дефіцитом B6, про які мало хто знає.

 1. Запалення, про яке щойно було згадано – на початку списку. Найчастіше запалення кишківника викликається дефіцитом B6.
 2. Цей нутрієнт допомагає контролювати поліненасичені жирні кислоти, яких вам завжди рекомендують уникати (наприклад, Омега-6). Вони присутні в таких продуктах, як кукурудзяна олія, соєва олія, рапсова, бавовняна олія тощо. Ви можете споживати багато цих олій і навіть бути здатними їх засвоїти, якщо у вашому організмі достатньо вітаміну B6. Але в іншому випадку їх споживання може призвести до висипу дерматиту.
 3. По-третє, вітамін B6 бере безпосереднью участь у виробленні нейротрансмітерів, таких як серотонін і дофамін – він незамінний у їх виробництві. Тому дефіцит може впливати на ваш настрій, сприяти виникненню залежності, може вплинути на ваш загальний стан, на взаємодію нейронів.
 4. Номер чотири: B6 бере участь у перетворенні речовини, відомої як альфаліноленова кислота (АЛК) в DHA (Омега-3). Волоські горіхи містять велику кількість АЛК, яка є попередником (прекурсором) активної форми жирних кислот Омега-3. Є люди, які не споживають риби, риб'ячого жиру чи олії печінки тріски, а намагаються замінити їх волоськими горіхами. Вони вважають, що прекурсори, що містяться в них і необхідні для виробництва Омега-3 жирних кислот, обов'язково перетворяться на Омега-3. На їхнє розчарування, слід визнати, що без належного рівня B6 в організмі перетворити АЛК на Омега-3 не вийде. Організм залишиться незахищеним перед запаленнями.
 5. Вітамін B6 необхідний для роботи селену. Селен бере участь у багатьох процесах: від вироблення глутатіону до перетворення гормону щитоподібної залози з неактивного на активний. Таким чином, ви розумієте, що дефіцит B 6 може призвести до всіх відповідних проблем із залозою, пов'язаних з нестачею селену, що виконує свою роботу в різних ферментах.
 6. Номер шість: наш знаменитий нутрієнт необхідний для перетворення триптофану в ніацин (форма вітаміну B3), необхідний для обміну жирів в організмі. Це може призвести до підвищення рівня холестерину в крові.
 7. Однією з проблем, яка може виникнути через брак B 6 є випадання волосся.
 8. В одному дослідженні виявилося, що B6 тісно пов'язаний із ферментом, при дефіциті якого виникає високий ризик виникнення судом. Якщо ви знаєте когось, хто вже тривалий час не може здолати судоми, підкажіть йому, що слід споживати більше вітаміну B6.
 9. Ще одна річ, для якої необхідний B6, це зниження рівня гомоцистеїну, який може негативно вплинути на ваше серце. Зазвичай хворі на серце знають, що потрібно знизити рівень гомоцистеїну, і вживають для цього вітаміни B12 та B9. Але B6 теж необхідний для цього.
 10. Проблеми мозку – ще один наслідок дефіциту B6. Мозок та кишківник мають дуже важливі зв'язки. Частина цього вітаміну надходить із власного мікробіома в товстому кишківнику, що виробляє B6 так само, як і багато інших вітамінів групи B. Таким чином, одна з причин, чому люди відчувають дефіцит B6, коли вони вживають антибіотики, особливо при таких захворюваннях, як туберкульоз –відсутність належної мікрофлори. Важливо вживати активну форму B6 – P5P – а також хороший пробіотик.
 11. B6 допомагає пригнічувати кишкові патогени. У разі дефіциту збільшується ризик кишкових інфекцій.

Причини дефіциту вітаміну B6

Отже, це ознаки. Але чому виникає причина, що веде до них – нестача B6 в організмі? Ми мало споживаємо його з їжею? Не тільки; є речі, що «вимивають» його з тіла. До них належать:

 • Споживання завеликої кількості оброблених продуктів.
 • Вживання діуретиків.
 • Деякі ліки, наприклад, від високого тиску крові, також можуть спричинити дефіцит. Крім них – певні антибіотики, а також протизаплідні пігулки.
 • Вживання алкоголю, особливо, якщо ви вагітні чи годуєте грудьми.
 • Також куріння створює дефіцит.
 • Деякі гербіциди, такі як гліфосат, що міститься у всіх продуктах ГМО.
← Попередня Наступна →
0 Коментарів

Додати коментар

Ім'я

Emails

Напишіть коментар

Back to Top