1. Коли найкраще приймати омега-3
    Харчування Здоров'я

    Коли найкраще приймати омега-3

    Немає кращого часу доби для приймання дієтичних доповнень з риб'ячого жиру. Однак наявні дані свідчать про те, що людина засвоює жирні кислоти омега-3 більш ефективно, якщо приймає їх з їжею, яка містить дієтичні жири. Про це йдеться у дослідженні науковців зі дослідницької лабораторії Midwest Biomedical Research, що в штаті Іллінойс.

    Риб'ячий жир є основним джерелом жирних кислот омега-3, які мають низку корисних і цілющих властивостей для здоров'я людини. У цій статті ми пояснимо, коли слід приймати риб'ячий жир, як його приймати, в яких дозах, а також висвітимо корисні для здоров'я властивості та можливі побічні ефекти.

    В який час найкраще приймати омега-3

    Не буде якоїсь особливої користі від вживання риб'ячого жиру у певний час доби. Однак рекомендується приймати капсули омега-3 з їжею, що містить дієтичні жири. Дослідження, проведене у 2019 році, показало, що приймання концентрату омега-3 з жирною їжею збільшує біодоступність речовини, полегшуючи засвоєння її організмом. Понад те, попереднє дослідження 2015 року показало, що вживання кислот омега-3 зі знежиреною їжею знижує всмоктування їх.

    Як приймати

    Найкраще приймати капсули з риб'ячим жиром під час їжі, запиваючи їх водою. Якщо людина зазвичай не їсть багато жирів за сніданком, вона може почекати до обіду або вечері, перш ніж приймати препарат. Дехто зазнають побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту при вживанні риб'ячого жиру. У такому разі може виявитися корисним розділити риб'ячий жир на дві дози і приймати їх у різний час дня.

    Дозування

    Дослідники виявили, що важко визначити оптимальну кількість жирних кислот омега-3, яку необхідно отримувати на день. Американська кардіологічна асоціація рекомендує дорослим приймати від 500 до 1000 міліграмів омега-3 на день. Однак інші країни та організації рекомендують інші дози.

    Управління харчових доповнень (ODS) зауважило, що хоча для деяких типів омега-3 не існує офіційної рекомендованої дози, альфа-ліноленова кислота (АЛК) є винятком. У цій таблиці показано рекомендовані щоденні дози залежно від віку та статі:

    Вік

    Споживання АЛК у грамах (г)

    До 12 місяців

    0,5

    1-3 роки

    0,7

    4-8 років

    0,9

    Чоловіки віком від 9 до 13 років

    1.2

    Жінки віком 9–13 років

    1.0

    Чоловіки від 14 років та старші

    1,6

    Жінки від 14 років та старші

    1.1

    Під час вагітності

    1,4

    Під час грудного вигодовування

    1.3

    Кількість АЛК у добавках омега-3 може залежати від типу препарату і виробника. Прочитайте етикетку продукту, щоб визначити скільки речовини міститься в ньому.

    Вплив на здоров'я

    Жирні кислоти омега-3 можуть позитивно впливати на здоров'я людини різними способами. Дослідження його переваг продовжуються, але є свідчення того, що вони здатні:

    • знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, деменції та інших порушень когнітивних функцій;
    • покращити здоров'я малюків і трохи збільшити вагу при народженні;
    • знизити ризик вікової макулярної дегенерації, що призводить до втрати зору;
    • захистити здоров'я серця та знизити рівень тригліцеридів;
    • зменшити симптоми ревматоїдного артриту.

    Однак багато досліджень про користь омега-3 для здоров'я зосереджено на отриманні цих жирних кислот з риби та морепродуктів, а не з капсул з риб'ячим жиром. Якщо людина думає про вживання риб'ячого жиру задля поліпшення стану здоров'я, їй слід спочатку поговорити з лікарем.

    Далі наведено конкретні стани, за яких підвищене споживання омега-3 може принести користь.

    Серцево-судинні захворювання

    Згідно з оглядом 2015 року, є деякі докази того, що споживання жирних кислот омега-3 може допомогти в запобанні або взяти під контроль серцевосудинні захворювання. Жирні кислоти омега-3 можуть допомогти знизити рівень тригліцеридів у крові та знизити ризик смерті через серцево-судинну аномалію.

    Жирні кислоти омега-3 також можуть мати антиаритмічну дію, тобто допомагають серцю людини битися рівно. Вплив жирних кислот на аритмію може значно знизити ризик фатальних шлуночкових аритмій.

    Однак пізніші дослідження показують, що вживання омега-3 не дає гарантії запобігання несприятливим наслідкам серцево-судинних захворювань. Є також деякі докази того, що приймання статинів одночасно з БАДами жирних кислот омега-3 може знизити їхню захисну дію на серцево-судинні захворювання.

    Науковцям ще належить провести додаткові дослідження кислот омега-3 та зв'язки їх із профілактикою або лікуванням серцево-судинних захворювань.

    Запалення

    Деякі дослідження показали, що високе споживання омега-3 може зменшити ризик смертності від запаленнєвих захворювань.

    Деякі також виявили, що жирні кислоти корисні для людей з хворобою Крона та виразковим колітом, двома типами запалень кишківника. Однак немає клінічно значущих доказів того, чи допомагають жирні кислоти омега-3 запобігти рецидивам у людей із цими захворюваннями.

    Рак товстої кишки

    Декілька досліджень in vitro показують, що жирні кислоти омега-3 впливають на стовбурові клітини колоректального раку (CCSC). Клітини CCSC мають тривалий період життя і можуть самооновлюватися, що призводить до пухлин товстої кишки. CCSC може призвести до рецидиву раку та стійкості до хіміотерапії. Жирні кислоти омега-3 можуть зупинити розростання CCSC та знизити їхню стійкість до хіміотерапії.

    Рак простати

    Жирні кислоти омега-3 можуть мати кілька позитивних ефектів щодо онкологічних проблем простати, хоча дослідження з цього приводу є неоднозначними. Деякі з них показали, що вживання риби або жирних кислот омега-3 знижує ризик розвитку раку простати, у тому числі агресивних форм. У той же час інші дослідження показують, що від їх вживання немає явної користі для запобігання раку простати.

    Побічні ефекти

    Побічні ефекти БАДів із риб'ячим жиром зазвичай легкі. Вони включають:

    • неприємний присмак;
    • неприємний запах з рота;
    • біль у голові;
    • печію;
    • нудоту;
    • діарею;
    • піт із неприємним запахом.

    Крім того, БАДи омега-3 можуть негативно взаємодіяти з ліками, що впливають на згортання крові.

    Людям слід зв'язатися зі своїм лікарем, щоб переконатися, що їм безпечно приймати ці БАДи.

    Короткий підсумок

    1. Деякі дані свідчать про те, що приймання БАдів омега-3 з жирною їжею може підвищити їхнє всмоктування в кишківнику. В результаті є сенс приймати риб'ячий жир на обід чи вечерю. Однак для цього немає правильного або неправильного часу.
    2. Завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж розпочинати приймання нового БАДу.
    3. Якщо у людини виникають побічні ефекти, то їй може бути корисно розділити дозу на дві частини.
  2. Справжні причини втрати волосся
    Здоров'я Краса

    Справжні причини втрати волосся

    Коли в організмі щось розлагодилось, цикли росту волосся порушуються, і в результаті цього волосся випадає швидше і вже не відростає, як раніше. Втрата волосся з віком – цілком нормальне явище, тому що з роками ми виробляємо все менше стовбурових клітин, необхідних для формування волосся. Однак, якщо ви помітили, що випадання волосся відбувається протягом короткого періоду часу – кількох місяців – то, схоже, всередині організму відбуваються насторожливі процеси. Волосяні фолікули мають дуже чутливі цикли росту, на які легко впливають порушення в роботі організму. Ми збираємося повідати вам вісім головних причин випадання волосся як у жінок, так і в чоловіків. Але також ми відкриємо для вас деякі способи відвернути цю проблему за допомогою здорового раціону і натуральних засобів.

    1. Гормональний дисбаланс

    Перша та найвідоміша причина — це переважання в організмі андрогенних гормонів, які називають ДГТ. Це призводить до того, що у чоловіків з'являються залисини, у тому числі на потилиці. У жінок в цьому випадку волосся рідшає по всій голові. Гормон ДГТ зв'язується з волосяним фолікулом і змушує його скорочуватися, що придушує його і блокує зростання нового волосся.

    2. Дефіцит цинку

    Мінерал цинк допомагає вашому організму блокувати фермент, що перетворює тестостерон на ДГТ. Якщо в організм не надходить необхідної норми цинку з їжею, або якщо ваш шлунок не засвоює його належним чином, це може бути причиною випадання волосся. Ви можете виправити ситуацію, щодня приймаючи 25 міліграмів бісгліцинату цинку разом з 1 міліграмом міді. Мідь працює в балансі з цинком, а також допомагає запобігти появі сивини.

    3. Поганий кровообіг

    Якщо через недостатній рух крові до шкіри голови не надходить достатньо кисню та поживних речовин, результатом може стати випадання волосся. Це часто трапляється з тими, хто має надмірну вагу, страждає на діабет, резистентність до інсуліну або споживає багато рафінованих вуглеводів та алкоголю. Оксид азоту допомагає розширити кровоносні судини і поліпшити кровообіг у шкірі голови, щоб волосся стало густішим і здоровішим. Ви можете підвищити рівень оксиду азоту, ввівши в раціон кавуновий сік і селеру, займаючись спортом і приймаючи L-аргінін. Підвищення рівня оксиду азоту також допомагає запобігти гормональному дисбалансу, який зазвичай викликає випадання волосся.

    4. Проблеми із травленням

    Щоб виростити здорове волосся, ваш організм використовує різні амінокислоти, мінерали та вітаміни, такі як біотин, мідь, цинк та лізин. Для засвоєння цього будматеріалу потрібна сильна та здорова система травлення. Але якщо ви страждаєте від здуття живота, газів, розладів шлунка, рефлюксу, печії або запалення у товстій кишці – ви, схоже, не засвоюєте більшої частини цих вітамінів і мінералів, що призводить до випадання волосся. Для вирішення проблеми можна задіяти такі засоби, як яблучний оцет (ложка на склянку води), гідрохлорид бетаїну, капсули ферментів травлення та капустяний сік.

    5. Мікробний дисбаланс на шкірі голови

    Malassezia. Так називається вид мікроскопічних грибів, які присутні на шкірі голови і живляться жирами, які вона виробляє. Однак іноді ці мікроби можуть вийти з рівноваги через використання засобів для волосся, які містять агресивні хімічні речовини. Це може викликати надмірне розростання цих грибів, які потім виробляють подразники, що викликають запалення волосяного фолікула, лупу, свербіж та лущення шкіри. Це запалення може блокувати нормальне зростання волосся з фолікула, викликаючи випадання.

    6. Сильний стрес

    Багато людей втрачають волосся також і через високий рівень кортизолу, гормону стресу. Це може бути викликано сильним або ж тривалим психічним емоційним стресом. Серед другорядних факторів – приймання стероїдних препаратів, менопауза, тяжкі захворювання або недостатній сон. Кортизол порушує нормальний цикл росту волосся, переводячи фолікули у фазу бездіяльності, і волосся зрештою випадає.

    7. Дірявий кишківник

    Це офіційна назва поширеного синдрому. Він пов'язаний з пошкодженням стінок кишківника, що призводить до потрапляння токсинів у кров. Це викликає запалення у всьому організмі і може призвести до того, що ваша імунна система почне атакувати волосяні фолікули. Цей стан можна вилікувати, вживаючи L-глютамін, капустяний сік, пробіотики та уникаючи продуктів, що викликають подразнення, таких як глютен, зернові та молочні продукти.

    8. Проблеми із щитоподібною залозою

    Якщо ваше волосся раптово стало рідшати рівномірно по всій шкірі голови, це може вказувати на тироїдні проблеми. Рекомендується здати аналіз крові, щоб визначити проблеми щитоподібної залози та разом з лікарем визначити оптимальний курс її усунення.

    Як зупинити випадання волосся і зробити його густішим

    Тепер, коли ви розумієте, що викликає випадання волосся, розгляньмо сім природних способів зберегти волосся і зробити його густішим.

    1. Збагачена нутрієнтами дієта. Регулярно споживайте продукти, багаті на цинк, йод і селен. Включіть у раціон яловичу печінку, гарбузове насіння, молюсків, устриць, бразильські горіхи, морські водорості та морську сіль. Ці мінерали допомагають збалансувати гормони, підтримують синтез білка та поділ клітин у волосяному фолікулі.
    2. Розмаринова олія. Тричі на тиждень вечорами масажуйте шкіру голови з олією розмарину впродовж 10-15 хвилин і залиште на ніч, а вранці промийте волосся м'яким шампунем. Олія розмарину вбирається в шкіру голови та в коріння волосся і природним чином блокує редуктазу та ДГТ – гормон, який зазвичай викликає випадання волосся. Також можна використовувати свіжий розмарин у кулінарії та в напоях.
    3. Кровообіг. Поліпшіть кровообіг шкіри голови, підвищивши рівень оксиду азоту. Для цього їжте ягоди (вітамін C), отримуйте нітрати з руколи, буряків та селери, пийте зелений чай і їжте зелену м'якоть кавуна. Займайтеся принаймні двічі на тиждень кардіотренуванням, щоб ще більше покращити кровообіг.
    4. Білок. Оскільки ваше волосся складається з білка, дайте вашому організму сировину, необхідну для створення нових здорових пасм, включаючи лізин, метіонін, цистеїн, аргінін і тирозин. Найкращими природними джерелами цих амінокислот є яйця, яловича печінка, молюски, червоне м'ясо та сир.
    5. Догляд за волоссям. Придбайте насадку для душу, яка містить фільтр для затримки фтору з водопровідної води. У деяких людей фтор може послабити щитоподібну залозу та викликати випадання волосся. Перейдіть на шампунь і кондиціонер без сульфатів, оскільки вони руйнують кератин у волоссі.
    6. Травлення. Зміцніть свій шлунок і його здатність засвоювати поживні речовини, вживаючи ферментовані продукти, такі як квашена капуста, кімчі, кефір і солоні огірки. Вони допомагають засвоювати більше мінералів та амінокислот, щоб поповнити запаси стовбурових клітин у дермальному сосочку біля кореня волосяного фолікула.
    7. Доповніть раціон нутрієнтами. Приймайте дієтичні доповнення раціону, які допоможуть скоротити фазу випадання волосся та прискорити фазу їх росту. Це такі нутрієнти як вітамін D3, олія печінки тріски, бісгліцинат цинку, L-аргінін та харчові дріжджі.
  3. Колаген: найважливіше, що слід знати
    Харчування Здоров'я Краса

    Колаген: найважливіше, що слід знати

    Колаген — це, за великим рахунком, різновид білка, з якого складається близько третини нашого тіла. Назва походить від грецького слова "кола", що означає "клей", оскільки він скріплює, наприклад, суглоби, шкіру та сполучні тканини. У сьогоднішній статті ми розглянемо 16 фактів про функції та користь колагену, а також назвемо харчові джерела, які допоможуть вам збільшити його кількість у своєму організмі.

    1. Здоров'я шкіри

    Продукти та страви, багаті на колаген, такі як кістковий бульйон, допомагають формувати в шкірі еластин та інші сполучні тканини. Вони покликані запобігти провисанню шкіри та зберігають її пружною та гладкою з віком. Адже з роками ми схильні втрачати колаген, тому приймаючи його як дієтичні доповнення, або вживаючи певні харчові продукти, ми безперечно запобігаємо млявості шкіри та утворенню зморшок.

    2. Здоров'я суглобів

    Колаген – це основний структурний білок в організмі, з якого складаються суглоби, хрящі, сухожилля, зв'язки та сполучні тканини. Було доведено, що щоденне вживання цього продукту швидко зменшує біль у суглобах, зміцнює хрящі та зменшує запалення в організмі.

    3. Продуктивність сну

    Багато дорослих страждають від проблем зі сном через те, що їм раптом стає дуже гаряче вночі. Колаген містить амінокислоту гліцин, що допомагає підтримувати ідеальну прохолодну температуру тіла. Це допомагає швидше заснути і вгамувати обтяжливі думки.

    4. Здоров'я мозку

    Споживання продуктів, багатих на колаген, таких як кістковий бульйон або желатин, допомагає захистити мозок від хвороб Альцгеймера, Паркінсона та інших нейродегенеративних захворювань. Присутній у них особливий колаген запобігає відкладенню амілоїду в нейронах, утворюючи захисний бар'єр.

    5. Ріст м'язів

    Якщо ви намагаєтеся наростити м'язову масу і регулярно займаєтеся спортом, споживання продуктів-джерел колагену може сприяти швидшому росту м'язів та відновленню після тренувань. Амінокислоти, що містяться в колагені, постачають сировину для побудови м'язової тканини, особливо колаген типу 1 та типу 2.

    6. Ріст волосся

    Організму властиво використовувати амінокислоти з колагену для побудови одного з найміцніших типів білків – білок волосся, який називають кератином. Він сприяє росту сильного та здорового волосся за рахунок зміцнення шкірної тканини, що оточує як волосяний фолікул, так і корінь.

    7. Здоров'я печінки

    Однією з найбільш значних переваг колагену є його дивовижний вплив на печінку. Гліцин та амінокислота, присутні в колагені, допомагають виробляти жовч. Ця рідина дозволяє вашому організму розщеплювати жир і засвоювати більше жиророзчинних вітамінів та інших поживних речовин із їжі.

    8. Детоксикація

    В наш час ми зазнаємо впливу багатьох видів токсинів з навколишнього середовища, а також пестицидів, алкоголю та інших речовин, які завдають шкоди організму. Колаген допомагає очистити печінку та вивести з організму ці шкідливі хімічні речовини. Це сприяє покращенню рівня цукру в крові, гормонального балансу та загального самопочуття.

    9. Гормональний баланс

    У великого відсотка дорослих спостерігається високий рівень естрогену, що призводить до збільшення ваги та гормонального дисбалансу. Колаген допомагає модулювати рівень естрогену в організмі, особливо у жінок.

    10. Здоров'я кишківника

    Продукти, багаті на колаген, такі як бульйон з кісток великої рогатої худоби, використовувалися протягом тисячоліть для підтримки травлення, оскільки вони зміцнюють слизову оболонку кишківника. Амінокислоти колагену беруть участь у побудові стінок кишківника та товстої кишки. Це допомагає боротися із синдромом дірявого кишківника, виразковим колітом, синдромом подразненого кишківника та хворобою Крона.

    11. Імунітет

    Підтримуючи здоров'я кишківника, колаген допомагає вирощувати корисні бактерії, які називають пробіотиками. Вони становлять 70% імунної системи та сприяють засвоєнню більшої кількості поживних речовин із продуктів, які ви споживаєте. Це робить вас більш стійким до інфекцій та вікових захворювань.

    12. Целюліт

    Ця неприємність часто зустрічається на стегнах та сідницях як у жінок, так і у чоловіків. Це відбувається, коли сполучні тканини руйнуються, внаслідок чого шкіра втрачає природний пружний тонус. Препарати з колагеном та кістковий бульйон зменшують целюліт і відновлюють пружність шкіри, особливо у поєднанні з вправами для ніг, такими як присідання.

    13. Здоров'я нігтів

    Якщо ви страждаєте на ламкість нігтів, вам слід подумати про те, щоб включити в свій раціон більше колагену. Оскільки це структурний білок, він стимулює ріст більш сильних та здорових нігтів, які з меншою ймовірністю ламаються та розшаровуються. Вони також стануть рівнішими, блискучими та здоровими.

    14. Тиск крові

    Стінки кровоносних судин та артерій складаються з колагену, який з віком руйнується. Споживання колагену допомагає зменшити їх запалення та покращити кровообіг. Це стабілізовує кров'яний тиск та допомагає захиститися від серцевих захворювань. Вам також знадобиться багато вітаміну C та антиоксидантів із овочів для підтримки нормального кровотоку.

    15. Джерела колагену

    Щоб допомогти вашому організму виробляти більше колагену, слід вживати продукти, які допомагають забезпечити його сирими амінокислотами, необхідними для вироблення колагену. До них належать кістковий бульйон, курятина, молюски, яловичина, гриби, масло та желатин. Якщо ви прагнете за допомогою колагену підвищити пружність та покращити загальний стан шкіри – ознайомтеся з нашою статтею Колаген для підтяжки шкіри: видобуваємо з їжі.

    16. Добавки

    Ви можете приймати колаген у порошкоподібній формі або у капсулах. Дехто наполегливо рекомендує порошкоподібну форму з органічних тканин тваринного походження (кістки, шкіра, хрящі), оскільки це найкорисніші джерела колагену. Порошок можна додавати в рецепти багатьох страв, включаючи супи, картоплю фрі та страви з локшини. Ви також можете просто пити його як чай, або змішати з міцною кавою.

     

    Отже, колаген є надзвичайно важливим білком, зокрема при зціленні та захисті людського організму від наслідків старіння. Історично люди завжди вживали кістковий бульйон у поживних рагу, що забезпечувало організм такими необхідними йому колагеном та амінокислотами. Вживання кісткового бульйону та тваринних білків відіграло ключову роль в еволюції людини, особливо у розвитку та зміцненні людських рук.

  4. Перша п'ятірка вітамінів проти еректильної дисфункції
    Здоров'я

    Перша п'ятірка вітамінів проти еректильної дисфункції

    Еректильна дисфункція – це проблема, яка виникає в тілі чоловіка через погану циркуляцію крові. Це спричиняє втрату лібідо, імпотенцію, зниження рівня тестостерону, а також може призвести до депресії. Еректильна дисфункція також є однією з ранніх ознак серцево-судинних захворювань, тому до неї слід ставитися серйозно. У цій статті ми ознайомимо вас із першими п'ятьма нутрієнтами у списку тих засобів, які допоможуть вирішити цю проблему у чоловіків методом усунення її головних чинників.

    L-аргінін

    На першому місці найкращих засобів для підвищення кровообігу та подолання еректильної дисфункції. Достатньо приймати 1000 мг (1 г) L-аргініну три рази на день. Ваше тіло використовує цю речовину для виробництва оксиду азоту – молекули, яка розслаблює м'язи кровоносних судин та артерій. По суті, речовина допомагає кровоносним судинам розширюватися і звужуватися, щоб кров могла вільно текти від серця до інших частин тіла. Покращуючи кровотік, аргінін природно знижує високий тиск, допомагає захиститися від серцевих захворювань і може підвищити рівень гормону тестостерону. Крім капсул, ви можете отримувати аргінін, вживаючи в їжу фісташки, лосось та яловичу печінку.

    Цинк

    У міру того, як чоловіки стають старшими, рівень тестостерону знижується, що може спричинити такі неприємності, як поганий настрій, втрата м'язової маси, втрата лібідо та еректильна дисфункція. Вже після 30 років ваш рівень тестостерону знижується на 1% за рік, якщо у вас поганий кровотік. Приймаючи щодня 25 мг гліцинату або піколінату цинку, можна підтримувати високий рівень тестостерону, а також запобігти його перетворенню на естроген. Цинк також допомагає від появи залисин та від збільшення простати, оскільки він врівноважує гормони. Найкращими природними джерелами цинку є устриці, гарбузове насіння і яловича печінка.

    Вітамін С

    Основною причиною еректильної дисфункції зазвичай є ушкодження ендотелію – внутрішніх шарів артерій. Алкоголь, вироби з борошна та цукор з часом викликають у них окисне ушкодження, після чого вони стають жорсткими. Це викликає проблеми із кровотоком, наслідком яких будуть еректильна дисфункція, астма, високий тиск тощо. Але природний комплекс вітаміну C допомагає відновити внутрішні стінки артерій та підвищити рівень оксиду азоту. Найпотужніша природна форма вітаміну С – це квашена капуста. А також – порошок шипшини: дві чайні ложки розмішують у склянці води та приймають щодня. Уникайте аскорбінової кислоти, оскільки в ній лише 5% повного комплексу вітаміну С.

    Корінь маки

    Мака відома як перуанська віагра, оскільки вона багата на фітонутрієнти, які підтримують гормональний баланс і можуть підвищити рівень тестостерону. Приймайте 2-3 чайні ложки порошку органічної маки щодня як коктейлю, щоб доповнити свій раціон. Це здоровіша і менш ризикована альтернатива віагрі, оскільки вона має менше побічних ефектів. Як адаптоген, мака також допомагає вашому організму адаптуватися до стресу і не гірше за міцний сон знижує рівень кортизолу – гормону стресу, який згубно впливає на лібідо.

    Пікногенол

    Це натуральна сполука, яку видобувають із кори сосен на заході Франції. Її добре вивчали понад 50 років як засіб для покращення кровообігу по всьому тілу, особливо в нижній частині тулуба. Три капсули пікногенолу (тобто 150 мг на день) – це ефективний спосіб підвищити лібідо і здолати з еректильну дисфункцію. Дослідження показують, що цей засіб справді дуже добре працює у поєднанні з нашим першим засобом – L-аргініном. Пікногенол природно допомагає протистояти пошкодженням артерій, викликаним діабетом і високим рівнем цукру в крові, а також може запобігти утворенню небезпечних тромбів і блокуванню кровообігу.

     

    Спробуйте приймати одне або два з описаних харчових доповнень протягом двох тижнів і ви помітите, як покращується кровообіг і зникає еректильна дисфункція. Якщо у вас надмірна вага, якщо ви їсте занадто багато нездорової або смаженої їжі, вам також необхідно скоригувати свій раціон, оскільки вони часто є основними причинами еректильної дисфункції.

    Дієта при еректильній дисфункції

    Отже, як бонус – шостий засіб боротьби з цією проблемою – харчові продукти. Спробуйте додати до свого раціону суміш наступних органічних продуктів, щоб поліпшити кровообіг, підвищити рівень тестостерону, знизити стрес і допомогти здолати еректильну дисфункцію.

    1. По-перше, у нас є кавун, який містить цитрулін, здатний підвищити рівень оксиду азоту, розширюючи кровоносні судини та посилюючи потік крові для сильнішої ерекції. Якщо ви дотримуєтеся низьковуглеводної дієти, рекомендується їсти лише біло-зелену частину, ту, що ближча до шкірки.
    2. Яловича печінка. Якщо у вас низька концентрація клітин крові або анемія – можливо, ваші кінцівки не отримують достатньої кількості кисню. Вживання яловичої печінки містить гемове залізо та вітамін B12, які допомагають насичувати тканини киснем.
    3. Селера містить нітрати, які також використовуються для утворення оксиду азоту та поліпшення кровообігу.
    4. Часник містить сполуки сірки, які впливають на певні гени, здатні запускати вироблення оксиду азоту в організмі.
    5. Також рекомендують додавати в салат гарбузове насіння, адже присутні в них цинк і магній підвищують рівень тестостерону і знижують високий кров'яний тиск.
    6. Дикий лосось містить незамінні поліненасичені жирні кислоти омега-3, які є будівельним матеріалом для статевих гормонів – як у жінок, так і у чоловіків.

    Можливі причини еректильної дисфункції

    • Як ми вже казали, чоловікам потрібно якнайбільше оксиду азоту, щоб розширити кровоносні судини. Без цього практично неможливо покращити приплив крові до статевого органу, і, як наслідок, через це може виникнути еректильна дисфункція (ЕД).
    • Коли ви їсте забагато рафінованого цукру та нездорової їжі, у вас підвищується рівень інсуліну, який ушкоджує внутрішні стінки кровоносних судин, знижуючи рівень оксиду азоту та запобігаючи попаданню крові в пеніс.
    • Використання наркотиків також може знизити ваше лібідо та тестостерон, оскільки вони блокують холестерин, який є будівельним блоком тестостерону.
    • Пошкодження нервів через високий рівень цукру в крові, діабет або травми хребта іноді можуть викликати проблеми з ерекцією.
    • Високий рівень кортизолу через тривалий психічний стрес може звузити кровоносні судини.
    • Загальна відсутність впевненості у собі чи падіння самооцінки може бути психологічною причиною ЕД і проблем із продуктивністю.
    • Їжа із зернових культур містить фітинову кислоту, яка може блокувати цинк і, отже, знижувати рівень тестостерону. Тож, якщо ви їсте багато зернових, це також може бути вашою проблемою.

    Як боротися з еректильною дисфункцією

    Тепер, коли ви знаєте про причини ЕД та деякі дієтичні доповнення, які ви можете приймати, давайте підсумуємо зміни, які варто зробити в житті, щоб цілковито здолати цю проблему.

    • Вправи. Збільште приплив крові до статевих органів, виконуючи регулярніші фізичні вправи. Можуть допомогти повільні легкі прогулянки протягом однієї години в ті дні, коли ви не тренуєтеся, а також інтенсивні вправи в інші дні.
    • Рясне пиття. Випивайте щонайменше один літр води на день, щоб розріджувати кров і покращувати її приплив до статевого органу.
    • Підвищте рівень оксиду азоту. Допоможіть розширити кровоносні судини завдяки підвищенню рівня оксиду азоту. Для цього ви можете приймати БАДи, про які ми говорили, такі як L-аргінін, пікногенол і маку, а також є продукти, багаті на нітрати, такі як селера, шпинат, рукола, петрушка і капуста.
    • Виключіть зернові та цукор із раціону хоча б на два тижні, щоб ви змогли помітити, як у вас піднімається настрій, підвищується рівень тестостерону та покращується лібідо.
    • Отримуйте цинк: ви можете їсти гарбузове насіння, устриці, молюски або приймати гліцинат цинку, щоб підвищити рівень тестостерону і поліпшити фертильність.
    • Додайте порошок маку у свій ранковий напій, щоб збалансувати гормони, знизити стрес та підвищити рівень тестостерону.
    • Знайдіть способи здолати стрес: більше спіть, використовуйте адаптогенні трави, дихальні вправи та дивіться легкі, наприклад комедійні фільми.
    • Ви також можете подумати про те, щоб підняти свою самооцінку, беручи участь у місцевих громадських заходах та програмах, аби покращити свої навички роботи з людьми та підвищити впевненість у собі.
  5. 12 ознак гормонального дисбалансу у жінки
    Здоров'я

    12 ознак гормонального дисбалансу у жінки

    Гормони – це хімічні посланці, які контролюють роботу клітин та органів у вашому організмі. Та, на жаль, багато жінок страждають від гормонального дисбалансу, який часто викликає такі зміни в організмі, як ПМС, стурбованість, біль у стегнах і ногах, потяг до нездорової їжі, сухість шкіри, стоншування волосся та багато інших. Ваше тіло виробляє понад 50 різних гормонів, що виділяються різними залозами. Це те, що ми називаємо ендокринною системою. Ці залози дуже чутливі, і відхилення в їх роботі можуть призвести до того, що у вас буде забагато або замало певних гормонів. Відхилення трапляються через сильний стрес, нездорову їжу, через токсини, ліки та протизаплідні таблетки. 

    Ми розглянемо 12 найпоширеніших ознак гормонального дисбалансу у жінок, щоб ви могли вчасно помітити його. Але ми не залишимо вас наодинці з цим! Далі буде перелік причин і шляхів виходу зі становища.

    1. Припливи

    Це одна з найпоширеніших ознак. Якщо ви відчуваєте інтенсивну хвилю тепла на обличчі, на шиї та грудях, це, скоріш за все, приплив. Він часто супроводжується почервонінням шкіри та прискореним серцебиттям. Припливи викликані падінням рівня естрогену, що може вплинути на щитоподібну залозу та гіпоталамус. Вони дуже поширені серед жінок, які приймають протизаплідні таблетки або перебувають у періоді менопаузи.

    2. Хаос думок

    Якщо ви постійно багато думаєте і ваш розум занадто активний, особливо вночі, що заважає вам спати – це поширена ознака того, що надниркові залози виділяють в кров занадто багато кортизолу, гормону стресу. Високий рівень кортизолу зазвичай викликаний психічним стресом та надмірною стимуляцією організму кофеїном, фізичними вправами або впливом зайвої кількості синього світла від екранів.

    3. Атрофічний вагініт

    Ще одна ознака – сухість піхви та втрата лібідо, особливо після настання менопаузи. Це може бути викликано низьким рівнем естрогену або навіть тестостерону, оскільки обидва ці гормони мають бути в ідеальному балансі для підтримки здоров'я статевих органів.

    4. Потяг до солодкого

    Якщо після їжі вам хочеться чогось солодкого, то, схоже, що у вас в організмі забагато інсуліну і є резистентність до нього. Цей гормональний дисбаланс виникає через вживання зайвих рафінованих вуглеводів і цукрів протягом багатьох років, що робить ваші клітини стійкими до інсуліну, тому підшлункова залоза виробляє його дедалі більше. Згодом у деяких людей це може перерости в діабет 2 типу.

    5. Випадання волосся та прищі

    Це ознаки високого рівня андрогенів чи низького рівня естрогену. Цей гормональний дисбаланс також супроводжується жирною шкірою та втратою колагену. Ви можете збалансувати ці гормони, вживаючи більше хрестоцвітих овочів (всі види капусти, редис) та корисних жирів (яловичина, риба).

    6. Нерегулярні менструації

    Місячні мають іти за регулярним циклом. У середньому – кожні 28 днів, але період може варіюватися від 21 до 40 днів. Проте, якщо ваші цикли стають нерегулярними, починаючись і зупиняючись випадковим чином, це класична ознака розбалансованості гормону естрогену.

    7. Болісні груди

    Домінування естрогену може призвести до набухання та хворобливості грудей, особливо безпосередньо перед менструальним циклом. Це класичний симптом гормонального дисбалансу. У вас можуть виникнути сильні виділення, якщо у вас занадто багато естрогену.

    8. Порідшання брів

    Це класична ознака низької активності щитоподібної залози. Низький рівень її гормонів також може викликати почуття депресії, сухість шкіри, запор та збільшення ваги. Зниження активності «щитоповидки» зазвичай спричинене проблемами з печінкою чи жовчним міхуром, або високим рівнем естрогену. Всі гормони пов'язані один з одним, тому дисбаланс може мати хвильовий ефект по всьому тілу.

    9. Варикоз

    Якщо у вас стають видимими фіолетові гілки вен, які починають випирати на ногах, скоріш за все, у вас є варикозне розширення. Зазвичай, це проблема з печінкою, яка викликає високий рівень естрогену, що також погіршує тонус вен. Жінки, які відчувають це, часто мають збільшення об’єму області стегон, а також можуть відчувати тупі болі в цій галузі.

    10. Волосся на обличчі

    Жінки, у яких починає з'являтися волосся на обличчі, можуть страждати на синдром полікістозних яєчників — стан, викликаний високим рівнем чоловічих гормонів. Голос також стає глибшим, а на обличчі з'являються чоловічі риси. Високий рівень андрогенів зазвичай викликаний резистентністю до інсуліну, вживанням великої кількості рафінованого цукру та недостатністю овочів.

    11. Нові шкірні плями та бородавки

    Дослідження показали: якщо починають рости скупчення нових шкірних відкладень, це, ймовірно, спричинено накопиченням анаболічних гормонів, таких як естроген або інсулін. Клітини шкіри розмножуються дуже швидко, і ці шкірні мітки можуть утворюватися будь-де на тілі.

    12. Часті інфекції

    Зазвичай кортизол покликаний зменшувати запалення в легенях і зміцнювати імунну систему, коли він працює правильно. Але низький рівень кортизолу або стійкість до кортизолу можуть призвести до того, що організм більш схильний до інфекцій, спричинених респіраторними вірусами, через що ви застуджуєтеся частіше двох разів на рік.

     

    Якщо у вас є кілька цих ознак і симптомів, і ви хочете точно знати, чи немає гормонального дисбалансу, для жінок доступні набори для аналізу крові, який можна провести вдома.

    Причини гормонального дисбалансу у жінок

    • Безумовно, найпоширенішою причиною є вживання великої кількості цукру в рафінованих продуктах. Це може спричинити проблеми з рівнем цукру в крові, які впливають на підшлункову та інші залози, викликаючи гормональні зміни.
    • Психічний стрес і сильні емоції можуть вплинути на всю вашу ендокринну та нервову систему, вивівши їх із рівноваги.
    • Зайва вага. Коли ваші жирові клітини заповнені, вони можуть виробляти більше естрогену та викликати запалення. Ваші залози потребують поживних речовин для правильної роботи. І якщо ви не їсте здорову їжу, то залози можуть перестати виробляти потрібний рівень гормонів.
    • Відсутність хоча б 7-8 годин глибокого відновлювального сну також вплине на вироблення мелатоніну та на хімічні процеси в мозку, що ушкоджує гіпофіз.
    • Якщо у вашому організмі накопичуються токсини через куріння, вживання алкоголю, ізолятів соєвого білка, вейпінгу або великої кількості токсичних олій, все це може діяти як ендокринні руйнівники, виводячи ваші гормони з рівноваги.

    Як жінці збалансувати гормони

    1. Їжте багаті мікроелементами продукти, такі як морські водорості, харчові дріжджі, капуста, молюски, авокадо, гарбузове насіння, горіхи. Вони багаті на такі мікроелементи, як йод, селен і хром, що підтримують роботу залоз.
    2. Підтримайте печінку у балансуванні гормонів, вживаючи такі органічні фрукти та овочі, як лимони, малина, броколі, квашена капуста, рукола, мангольд, часник, артишок, редька та листові овочі.
    3. Скоротіть кількість рафінованих вуглеводів, які ви їсте, таких як цукор, зернові, борошняне тощо.
    4. Приймайте щодня 10 000 міжнародних одиниць вітаміну D3 та 100 мікрограмів вітаміну K2 у формі MK-7. Це дозування допомагає знизити запалення у щитоподібній та підшлунковій залозах, у яєчниках тощо, щоб вони могли виробляти правильну кількість гормонів.
    5. З'їдайте сніданок, обід та вечерю протягом шести годин. У ті 18 годин, що залишилися, дайте тілу відпочивати і перетравлювати їжу. Цей метод називається уривчастим (інтервальним) голодуванням і допомагає збалансувати рівень цукру в крові, дозволяючи залозам зцілитися та відновитися.
    6. Збалансуйте свої гормони стресу, здійснюючи тривалі прогулянки на свіжому повітрі у місцях, де багато дерев. Свіже повітря, легкі фізичні вправи та ефірні олії, що виділяються з верхівок дерев, допоможуть відключити напруженість у тілі, і вона вже не зможе вивести ваші гормони з рівноваги.
  6. 12 ознак гормонального дисбалансу у чоловіка
    Здоров'я

    12 ознак гормонального дисбалансу у чоловіка

    Ми не лише опишемо симптоми, які сигналізують про цю проблему, а й розглянемо, як її можна виправити.

    1. Горб на шиї

    Жировий прошарок, що виступає на задній частині шиї, може бути ознакою того, що в організмі забагато кортизолу, гормону стресу. Тривалий стрес і кортизол змушують напружувати плечі та горбитися. Це призводить до того, що хребет вигинається, а тіло утворює так званий буйволів горб, щоб захистити його. Проблеми можна позбутися, виконуючи вправи на розтяжку і зменшивши стрес.

    2. Гінекомастія

    Чоловічий організм виробляє тестостерон, який допомагає зберегти м'язи та зміцнити тіло. Однак при низькому рівні тестостерону або високому рівні естрогену може початися формування жіночої тканини молочної залози. Тоді тканина під соском стає твердішою, а груди починають провисати. Вживання алкоголю, нездорової їжі та дефіцит цинку найчастіше є причиною такого гормонального дисбалансу.

    3. Локальне випадіння волосся

    До 80% чоловіків на якомусь етапі свого життя стикаються з облисінням, коли лінія росту волосся відступає назад або починає рідшати на маківці голови. Випадіння волосся спричинене високим рівнем гормону ДГТ у крові та вживанням рафінованих вуглеводів. Щоденне приймання цинку та відмова від рафінованих вуглеводів можуть допомогти збалансувати цей гормон та запобігти подальшому випаданню волосся.

    4. Високий кров'яний тиск

    Гіпертензія також є ознакою гормонального дисбалансу і зазвичай спричинена високим рівнем кортизолу або ангіотензину. Це гормони, які звужують кровоносні судини, змушуючи серце працювати сильніше. Зниження стресу, відмова від алкоголю, приймання калію та магнію, а також чаю з гібіскусу та меліси — все це може допомогти природним чином збалансувати ці гормони та швидко повернути в норму тиск крові.

    5. Знижене лібідо

    Якщо у чоловіка еректильна дисфункція або у послабилось лібідо – цілком імовірно, що впав рівень тестостерону. Це відбувається, коли ми стаємо старшими, але ситуація може посилюватися хронічним стресом, алкоголем, вживанням соєвих продуктів, цукру та рафінованих вуглеводів. Адже всі вони можуть підвищити рівень естрогену та знизити рівень тестостерону. Гліцинат цинку, порошок макарути або споживання устриць допоможуть повернути лібідо в норму.

    6. Пробудження серед ночі

    Якщо ви часто прокидаєтеся між 2-3 годиною ночі, і виявляєте, що ваш розум застряг у режимі вирішення проблем, у вас високий рівень кортизолу, гормону стресу. Його можна зменшити, приймаючи вітамін B1, ашваганду, медитуючи і лягаючи спати раніше, щоб допомогти скинути циркадний ритм, тобто біологічний годинник.

    7. Часте сечовипускання

    Немає потреби ходити в туалет більше двох разів за ніч, якщо ви не випили багато води перед сном. Якщо сечовий міхур не випорожнюється повністю, доводиться часто ходити в туалет або ви страждаєте від підтікання сечі – можливо, у вас збільшення простати, яке дуже часто зустрічається у людей старше 50 років, але може виникнути у будь-якому віці. Цей стан зазвичай спричинений накопиченням анаболічних гормонів, таких як ДГТ, естроген та інсулін. Періодичне голодування та низьковуглеводна дієта, а також щоденне споживання гарбузового насіння або гарбузової олії можуть допомогти зменшити простату.

    8. Скупчення шкірних міток

    Якщо на вашому тілі, особливо навколо складок, утворюється нове скупчення шкірних міток, можливо, у вас занадто багато інсуліну через високий рівень цукру в крові. Це дуже поширена ознака переддіабету. При дієті з низьким вмістом вуглеводів тканини шкіри з часом починають природно відпадати, коли рівень інсуліну повертається до норми.

    9. Худі сідниці та стегна

    Якщо у чоловіка починає рости великий круглий живіт, але сідниці та стегна зменшуються, ця проблема також спричинена високим рівнем кортизолу, гормону стресу, або це може бути побічним ефектом тривалого прийому стероїдних препаратів. Додатковий кортизол у крові перетворює м'язи на цукор, а потім тіло перетворює його на жир у печінці. Знову ж таки, рівень кортизолу можна знизити, зменшивши рівень стресу, використовуючи адаптогенні трави та підвищуючи рівень вітаміну D.

    10. Випуклі покручені вени

    Фіолетові, сині, опуклі або скручені вени, що з'являються під поверхнею шкіри, називаються варикозним розширенням. Це відбувається коли вени стають дуже слабкими, а клапани втрачають тонус і перестають працювати належним чином, тому кров починає повертатися у вену. Зазвичай так відбувається внаслідок підвищення рівня естрадіолу – однієї з форм естрогену – через надмірну вагу або ожиріння печінки. Може знадобитися операція для лікування деяких варикозних вен, але можна не допустити погіршення становища, якщо використовувати добавки з кінського каштану для покращення кровообігу та знизити рівень естрогену, який їх спричиняє.

    11. Потяг до цукру

    Якщо ви добре поїли, але потім відчуваєте потяг до чогось солодкого, схоже, що у вас з'явилася резистентність до інсуліну, при якому глюкоза не надходить у ваші клітини належним чином. Це змушує вас хотіти солодкого, щоб доставити паливо у ваші клітини. Інсулінорезистентність може врешті призвести до переддіабету та діабету, якщо ви продовжите регулярно їсти солодке. Інтервальне голодування, низьковуглеводна дієта та вживання хрому можуть допомогти звернути назад резистентність до інсуліну.

    12. Припливи

    Ознакою низького рівня тестостерону є припливи – коли шкіра на обличчі та шиї стає гарячою та почервонілою. Зазвичай це спричинено захворюванням печінки, через яке тестостерон блокується так званим глобуліном, що зв'язує статеві гормони. Їжте більше хрестоцвітих овочів, приймайте холін і цинк, щоб очистити печінку, дотримуючись при цьому низьковуглеводної дієти і періодично голодуючи.

    Як відновити баланс чоловічих гормонів

    Є кілька простих правил життя, щоб природним чином збалансувати чоловічі гормони.

    • Допомагайте своїй печінці виводити з організму хімічні речовини, що руйнують гормони, щодня споживаючи більше органічних овочів сімейства хрестоцвітих, таких рукола, редиска, броколі, брюссельська капуста, цвітна тощо. Ці овочі постачають фітонутрієнти, які допомагають вашій печінці збалансувати ваші гормони.
    • Приймайте щодня гліцинат або піколінат цинку, щоб підтримувати високий рівень тестостерону. Цинк безпосередньо підтримує залози, стимулюючи вироблення вільного тестостерону та запобігаючи його замкненню в печінці.
    • Вам також слід подумати про схуднення. Жирові клітини виробляють естроген, тож що більше надмірної ваги, то сильніше падає рівень тестостерону, і ви починаєте втрачати м'язову масу і набирати більше жиру. Дотримання плану періодичного голодування та відмова від рафінованих вуглеводів, борошняного, нездорової їжі та алкоголю автоматично спричинять втрату ваги.
    • Короткі інтенсивні тренування, що супроводжуються відновленням, допомагають підвищити рівень тестостерону та гормону росту. Це допоможе вам наростити більше м'язів та зберегти існуючі м'язи.
    • У ті дні, коли ви не виконуєте інтенсивні вправи, робіть повільні прогулянки на свіжому повітрі без мобільного телефону та інших пристроїв. Постарайтеся побути наодинці з природою, подихайте свіжим повітрям і наповніть свій організм киснем. Ефірні олії, що виділяються рослинами в повітря, допомагають заспокоїти надниркові залози, знизити рівень кортизолу і зменшити навантаження на організм і нервову систему.
    • Їжте червоне м'ясо. Воно містить цинк, амінокислоти та лінолеву кислоту, які допомагають підтримувати ідеальний гормональний баланс у чоловіків. Однак переконайтеся, що ви вибираєте високоякісну яловичину трав'яної відгодівлі, а не звичайну.
    • Менше молочного. Багато чоловіків чутливі до пролактину та інших гормонів, що містяться в молоці, сирі, вершках тощо. Він може посилити збільшення простати та викликати подальший гормональний дисбаланс. Тому спробуйте відмовитися від молочних продуктів на тиждень і зверніть увагу, чи ви помітите якісь зміни у своєму тілі та самопочутті.
    • Спати більше. З віком чоловікам стає тяжче виспатися через високий рівень кортизолу, спричиненого стресом. Лягайте спати на годину раніше, вимкнувши всі види світла, відкрийте вікно, щоб впустити свіже повітря і постарайтеся спати довше. Сон життєво важливий для відновлення залоз головного мозку, таких як гіпофіз та гіпоталамус, та допомагає збалансувати всі гормони в організмі.
    • Ви також можете допомогти гормональному балансу, зменшивши запалення в організмі. Олія антарктичного криля – чудовий спосіб досягнення цієї мети, як і вживання омега-3 з дикого лосося, сардин, скумбрії та печінки тріски.
  7. Чому Омега-3 – це незамінна речовина
    Харчування Здоров'я

    Чому Омега-3 – це незамінна речовина

    Жирні кислоти омега-3 є винятково важливими поживними речовинами, які необхідні для здоров'я людини. Багатьом людям не вистачає цих речовин, що призводить до запалень та інших проблем зі здоров'ям. Організм не може виробляти омега-3 самостійно, і саме з цієї причини ці кислоти називаються незамінними. Нам доводиться отримувати їх тільки з продуктів або з харчових БАДів.

     

    Але чим же вони такі важливі? Ми беремо на себе відповідальність стверджувати, що з цієї статті ви дізнаєтеся про всю користь жирних кислот омега-3 для здоров'я, про те, як вони працюють в організмі, і як ви можете отримати їх більше з їжі.

    1. Здоров'я мозку

    DHA, одна з кислот омега-3, використовується як сировина для побудови структури мозку та його клітин. Було доведено, що включення більшої кількості цього продукту до раціону покращує рівень концентрації, прояснює думки та знижує ризик вікової деменції.

    2. Депресія

    Якщо ви страждаєте на хронічну депресію або інші розлади настрою, то щоденне вживання омега-3 здатне допомогти. Дослідження показують, що жирні кислоти омега-3 допомагають покращити хімію мозку та здоров'я нервів, регулюючи серотонін та інші нейротрансмітери у ньому.

    3. Стрес

    Дослідники довели, що приймання риб'ячого жиру як джерела омега-3 зменшує проблеми, пов'язані зі стресом і тривожністю. EPA, друга із трьох основних кислот омега-3, допомагає мозку регулювати реакцію на стрес, створюючи відчуття спокою. Вона покращує здоров'я надниркових залоз, знижуючи рівень кортизолу – гормону стресу.

    4. Здоров'я серця

    Добре відомо, що вживання більшої кількості омега-3 допомагає зміцнити серце та судини. Зменшується запалення в артеріях та кровоносних судинах, забезпечується нормальний потік крові до серця та від нього. Це допомагає серцю перекачувати багату на кисень кров по всьому тілу і тримати кров'яний тиск під контролем.

    5. Здоров'я очей

    Три основні типи жирних кислот омега-3 називаються DHA, EPA та ALA. Усі три підтримують здоров'я очей, особливо у дітей, що ростуть. Але й у похилому віці регулярне вживання омега-3 знижує ризик дегенерації жовтої плями, проблем із зором та катаракти. Також було доведено, що кислоти омега-3 допомагають зволожити очі людям із синдромом сухих очей.

    6. Здоров'я суглобів

    Багато людей регулярно приймають риб'ячий жир для полегшення болю в суглобах та артриту. Жири омега-3 мають протизапальну дію і можуть зменшити набряки тканин та суглобів. Регулярне вживання БАДів з риб'ячим жиром також може захистити суглоби та зменшити їх жорсткість за рахунок збільшення кровотоку по всьому тілу.

    7. Запалення

    Багато людей страждають на хронічне запалення, яке пов'язане з ожирінням, діабетом, депресією, хворобами серця та синдромом подразненого кишківника. Споживання протизапальних продуктів, багатих на жирні кислоти омега-3, таких як риб'ячий жир, лосось і сардини, може допомогти в лікуванні цих проблем. Ці жири також допомагають організму засвоювати поживні речовини з корисних овочів, таких як капуста або броколі.

    8. Імунітет

    Якщо ви часто хворієте на застуду або грип, то вживання якісних БАДів з вмістом омега-3 – необхідний. Ці речовини підтримують ваш імунітет у його боротьбі зі шкідливими вірусами, бактеріями та іншими патогенами з навколишнього середовища. DHA допомагає підвищити активність лейкоцитів, захищаючи організм від загарбників.

    9. Здоров'я шкіри

    Шкіра – найбільший орган людського тіла, і їй необхідно багато омега-3 для створення міцних клітинних стінок. Омега-3 допомагають зволожувати шкіру і запобігати почервонінню, сухості або свербінню шкіри, як, наприклад, при дерматиті. Також вони захищають шкіру від сонячних променів та зменшують запалення, борючись із прищами та вуграми.

    10. Вагітність

    Омега-3 необхідні для раннього зростання та розвитку, а також підтримують здоров'я матері під час вагітності. Дослідження показують, що матері, які приймають БАДи з омега-3, покращують інтелект своїх дітей та здоров'я їхніх очей. Вагітність – це тяжке навантаження для організму, тому в цей час необхідно споживати багаті на поживні речовини продукти, такі як риба, спіймана в дикій природі.

    11. Діабет

    Якщо ви страждаєте на діабет, переддіабет або ожиріння, регулярно вживайте олію печінки тріски. Омега-3, що містяться в ньому, зменшують запалення в клітинах організму і допомагають їм засвоювати інсулін і цукор. Вони ефективно знижують резистентність до інсуліну і допомагає звернути назад діабет 2 типу.

    12. Зниження ваги

    Тим, хто намагається позбавитися зайвих кілограмів, слід додати до свого раціону жирні кислоти омега-3. Риб'ячий жир, зокрема, може допомогти прискорити втрату ваги, дозволяючи вашому організму використати власні жирові запаси для отримання енергії. Омега-3 підтримують здоров'я підшлункової залози при виробленні інсуліну та допомагають спалювати жир. Вживання в їжу продуктів, багатих на омега-3, таких як дикий лосось і анчоуси, добре допомагає людям схуднути.

    13. Здоров'я печінки

    Багато людей страждають на жирову хворобу печінки, особливо ті, у кого надмірна вага в області живота. Було доведено, що БАДи з риб'ячим жиром покращують функцію печінки та допомагають їй природно видаляти жир з печінки.

    14. Функція легень

    Тим, хто страждає на астму, бронхіт, задишку, ХОЗЛ та інші проблеми дихання, слід вживати продукти, багаті жирними кислотами омега-3. Вони зменшують запалення у тканинах легень та горла, а також допомагають насичувати організм киснем для полегшення дихання.

    15. Менструальний біль

    Якщо ви жінка, яка страждає на тяжкі менструації і менструальні болі вищі середнього рівня, вам може знадобитися більше омега-3. Вони допомагають природним чином полегшити біль, а також допомагають крові текти більш вільно. Ми також рекомендуємо приймати вітамін B12 і споживати більше овочів сімейства хрестоцвітих, щоб збалансувати жіночі гормони.

    16. Здоров'я кісток

    Жирні кислоти омега-3 покращують міцність кісток, збільшуючи кількість кальцію, що зберігається в них. Це знижує ризик остеопорозу та переломів кісток з віком. Ми також рекомендуємо вживати продукти, багаті на вітамін D і вітамін K2 для подальшого зміцнення кісток.

    17. Загоєння ран

    Науковці довели, що риб'ячий жир можна наносити місцево на порізи та рани, щоб прискорити процес загоєння. Омега-3 та вітамін А, які містяться в ньому, допомагають дуже швидко відновити структуру шкіри та зменшити запалення.

    18. Зростання волосся

    Підтримуючи здоров'я залоз у чоловіків та жінок, омега-3 можуть знизити ризик випадання волосся з віком. Омега-3 підтримують здоров'я печінки, яка регулює вироблення статевих гормонів, таких як естроген та тестостерон, що, у свою чергу, захищає волосся. Дослідження довели, що кислоти омега-3 можуть прискорювати ріст волосся.

    19. СДУГ

    Сьогодні все більше дітей страждають на синдром дефіциту уваги та гіперактивності. Омега-3 дуже важливі для здоров'я мозку і тому допомагають дітям з СДУГ. БАДи з риб'ячим жиром можуть покращити поведінкові проблеми у дітей, включаючи гіперактивність, брак уважності, агресію та імпульсивність.

    20. Типи

    DHA та EPA містяться в основному в продуктах тваринного походження, таких як жирна риба та яловича печінка. Третій тип, ALA, міститься в основному в рослинах, таких як насіння льону та волоські горіхи. Організму належить перетворити ALA на DHA та EPA, проте це непросто. Тому важливо отримувати омега-3 тваринного походження, наприклад, з молюсків. Якщо ви вегетаріанець або веган, вам, можливо, доведеться приймати добавки з морськими водоростями.

     

    Як бачите, регулярне вживання жирних кислот омега-3 дає безліч переваг. Кращими харчовими джерелами є риб'ячий жир, лосось, виловлений у дикій природі, сардини, олія криля, анчоуси, насіння льону та волоські горіхи. Жирні кислоти омега-3 є жиророзчинними поживними речовинами, а це означає, що вам знадобиться сильна система травлення, щоб їх засвоювати. Якщо ви страждаєте на кислотний рефлюкс, печію або вам видалили жовчний міхур, то вашому шлунку буде важко перетравлювати омега-3. Щоб подолати це, рекомендується вживати столову ложку сирого оцту яблучного в склянці води перед їжею. Це допоможе зміцнити шлунок у засвоєнні жиророзчинних поживних речовин. Якщо вам видалили жовчний міхур, вам потрібно щодня приймати препарат з бичачою жовчю, щоб допомогти печінці розщеплювати жир.

  8. Чи достатньо в вас глутатіону?
    Харчування Здоров'я

    Чи достатньо в вас глутатіону?

    Ми не випадково поставили знак питання в кінці заголовка. Нам справді важливо, чи знаєте ви рівень цієї речовини у своєму організмі. А може, варто запитати, чи знаєте ви загалом, що це таке? І чому це так потрібно нашому тілу?

    Що таке глутатіон

    Ця сполука відома як головний антиоксидант організму, і її виробляє печінка. Він діє по всьому тілу, захищаючи клітини та ДНК від пошкодження вільними радикалами. Він також допомагає розщеплювати шкідливі токсини, які організм перетворює на безпечні водорозчинні частинки, щоб вони могли виводитися з тіла природними шляхами.

    Ризики нестачі глутатіону

    На жаль, з віком наш організм виробляє все менше і менше цієї речовини, а це може призвести до швидшого старіння шкіри, оскільки головний антиоксидант необхідний для захисту від ультрафіолетових променів сонця. Крім того, при його дефіциті у людини більше шансів захворіти на жирову хворобу печінки, а ризик раку стає більш високим, оскільки ваша мітохондріальна ДНК може бути ослаблена. Також існує більш високий ризик захворювань головного мозку, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона, ослаблення імунної системи та більш високий ризик проблем із серцем.

    Як підвищити рівень глутатіону в організмі

    Але не варто лякатися. Ви ж не маєте сумнівів, що науці відомо багато способів підняти глутатіон, щоб покращити загальний стан здоров'я та знизити ці ризики. І саме про ці способи та засоби ми розповімо вам у сьогоднішній статті. Наведена в ній інформація буде цікавою і корисною, але якщо у вас є якісь проблеми зі здоров'ям – поговоріть про них зі своїм лікарем.

    N-ацетилцистеїн (NAC)

    Один із найпростіших і найкращих способів підвищити рівень глутатіону – приймати по 600 мг N-ацетилцистеїну щодня. NAC багатий цистеїном та амінокислотами, які ваша печінка використовує як сировину для створення глутатіону. Багато хто приймає його, щоб відновити пошкоджену печінку, здолати захворювання легень та вивести важкі метали з організму. Це один із найбільш ефективних способів заповнити рівень глутатіону після будь-якого захворювання.

    Цибулинні овочі

    Коли ви поглинаєте токсини, такі як алкоголь, кукурудза, сироп, або ж деякі лікарські препарати, глутатіон допомагає вашій печінці розщеплювати їх і виводити з організму, перш ніж вони зможуть завдати вам шкоди. Однак, якщо ви споживаєте занадто багато цих токсинів, печінка може перевантажитися і почне запалюватися, що вже буде захворюванням. Ви можете допомогти своїй печінці у виробленні більшої кількості глутатіону, просто вживаючи в їжу більше цибулинних культур, таких як цибуля, часник, цибуля-шалот, цибуля-пор та цибуля-трибулька. Ці овочі багаті сполуками сірки, які перетворюються на глутатіон. Вони також містять інші флавоноїди, які можуть посилити антиоксидантну систему організму.

    Кістковий бульйон

    Усього два-три покоління тому наші пращури завжди вживали тушковані кістки тварин та кістковий бульйон. Колаген та мінерали з кісткового бульйону справді зіграли роль в еволюції людини, зокрема, розвинувши та зміцнивши кістки наших рук. Однак ви, можливо, не знаєте, що кістковий бульйон також сповнений гліцину та проліну. Це амінокислоти, які необхідні для вироблення глутатіону у печінці. Тому, коли ви хворі, отримали травму або перебуваєте у стані стресу, вживання кісткового бульйону допомагає вашому організму одужати та поповнити запаси глутатіону. Тож почніть готувати собі курячі кістки на малому вогні і додайте трохи цибулі та часнику, щоб отримати смачну домашню їжу для очищення печінки.

    Аеробні вправи

    Якщо у вас навколо живота накопичився жир і вже почав набувати форми горщика, то, скоріш за все, у вас настало ожиріння печінки, і катастрофічно впав рівень глутатіону. Було доведено, що регулярні фізичні вправи на чистому повітрі, як-от високоінтенсивні інтервальні тренування, зміцнюють антиоксидантну мережу в усьому організмі. Саме це – найкоротший шлях до виведення жиру з печінки та зниження ваги. Однак перетренованість може виснажити рівень глутатіону, тому краще виконувати короткі інтервальні тренування високої інтенсивності. Хорошим неалегоричним прикладом може бути спринт, а не марафон.

    Червоне м'ясо

    Ще один дуже простий спосіб підвищити рівень глутатіону – вживати продукти, які містять його від природи. Яловичина трав'яної відгодівлі є одним із кращих природних джерел глутатіону поряд з кон'югованою лінолевою кислотою (омега-6), яка теж корисна для зниження ваги та покращення загального стану здоров'я. Яловичина також є хорошим джерелом гемового заліза та вітаміну B12, які не менш необхідні для здоров'я печінки та вироблення глутатіону.

    Кефір А2

    Рекомендується щодня вживати невелику порцію кефіру із сирого коров'ячого молока А2, щоб підвищити рівень глутатіону. Дослідження довели, що білок бета-оболонки А2 збільшує концентрацію глутатіону в організмі. Він також постачає корисні бактерії та корисні дріжджі, які можуть допомогти відновити «дірявий» кишківник та покращити травлення. Кефір А2 також є чудовим джерелом сироваткового білка, а крім того цистеїну – будівельного матеріалу, що використовується у виробництві глутатіону.

    Розторопша

    Трава, яку в наших краях зневажать як бур'ян, століттями використовувалася у народній медицині для лікування захворювань печінки. Розторопша містить силімарин – групу молекул, які, як відомо, зміцнюють клітини печінки та підтримують її здатність переробляти глутатіон. Розторопша ще й допомагає покращити кровообіг у ногах, недостатність якого є частим супутником проблем із печінкою. Приймайте 2,5 г насіння розторопші тричі на день, щоб підвищити рівень глутатіону, а також очистити печінку.

    Вітаміни C та E

    Антиоксиданти працюють широкою мережею по всьому тілу, «ремонтуючи» вільні радикали та захищаючи від пошкоджень мітохондрії і ДНК. Коли ваше тіло використовує для цього глутатіон, він окислюється і стає марним. Однак, коли ви приймаєте інші антиоксиданти, такі як вітаміни C та E, вони можуть допомогти відновити глутатіон з його окисленої форми, роблячи його активним. Тому збільшуйте споживання вітамінів C і E, вживаючи в їжу продукти, багаті на хлорофіл – зелений пігмент, що міститься в рослинах. Сік паростків пшениці, квашена капуста, авокадо, свіжа капуста, порошок моринги, зелений чай, хрестоцвіті овочі та салати – найкращі продукти для цього.

    Не зайвим буде згадати, що селен також є сильним антиоксидантом, який допомагає відновлювати глутатіон. Селен можна отримувати, просто з'їдаючи 1-2 бразильські горіхи щодня.

    Інші способи підвищити рівень глутатіону

    • Найчастіше бувайте під прямими сонячними променями, оскільки інфрачервоне світло сонця може стимулювати вироблення мелатоніну, а воно теж збільшує рівень глутатіону.
    • Не зловживайте щоденнимия знеболювальними препаратами, бо вони важко розщеплюються печінкою та призводять до знищення запасів глутатіону. Капсули органічної куркуми забезпечують природне знеболювання, а також підвищують рівень глутатіону, тому краще використовуйте їх.
    • Перестаньте вживати алкоголь, курити і їсти занадто багато оброблених харчових продуктів.
    • Їжте більше продуктів, багатих на антиоксиданти, такі як ягоди, овочі, м'ясо трав'яної відгодівлі, дика риба та натуральна оливкова олія. Це доступний та ефективний спосіб поповнити свою антиоксидантну мережу.

    8 засобів для підвищення рівня глутатіону

    Підсумовуючи, випишемо ті вісім речей, які варто робити, щоб підвищити рівень головного антиоксиданту:

    1. Приймайте щодня по 600 мг N-ацетилцистеїну.
    2. Їжте овочі для постачання сірки в організм.
    3. Пийте кістковий бульйон.
    4. Регулярно виконуйте вправи високої інтенсивності на повітрі.
    5. Їжте червоне м'ясо тварин трав'яної відгодівлі.
    6. Вживайте кефір із коров'ячого молока А2.
    7. Вживайте розторопшу.
    8. Отримуйте більше вітаміну C та Е з цілісних продуктів.
  9. 12 ознак того, що ваші нирки працюють неправильно
    Здоров'я

    12 ознак того, що ваші нирки працюють неправильно

    Вам уже доводилося чути, як та чи інша людина з вашого оточення опинилась у лікарні з серйозним діагнозом нирок. Звучать такі страшні назви як пієлонефрит, ниркова недостатність, гідронефроз, нефропатія і таке інше. Але чи був шанс у людини розпізнати захворювання на ранніх стадіях та запобігти госпіталізації? Найімовірніше, так, якби вона володіла інформацією, яку ми викладаємо нижче.

    Ознаки неправильної роботи нирок

    1. Металевий присмак. Коли нирки через їх ушкодження не фільтрують кров належним чином, у ній починають накопичуватися токсини, що спричиняє металевий присмак у роті. Це одна з ранніх ознак захворювання нирок, про яку всім нам слід знати.
    2. Запах аміаку в диханні. Ваша печінка виробляє білок під назвою сечовина, який відфільтровується нирками і надає сечі запаху аміаку. Та якщо у вас пошкоджені нирки, сечовина може потрапляти в кров і розщеплюватись слиною, викликаючи неприємний запах аміаку з рота.
    3. Нічні позиви до сечовипускання. Щодня ваші нирки фільтрують 180 літрів крові (!) і переробляють рідину, щоб підтримувати ідеальний баланс в організмі. Однак, якщо у вас є якісь проблеми з нирками, організм намагатиметься вивести більше рідини протягом ночі, що призведе до частих походів у туалет. Зазвичай це викликано резистентністю до інсуліну та високим рівнем цукру у крові.
    4. Піниста сеча. Якщо ваші нирки серйозно пошкоджені, вони, як правило, перестають правильно фільтрувати білки, такі як альбумін, і ті починають просочуватися в сечу, що змушує її пінитися і пузиритися при сечовипусканні.
    5. Надмірна набряклість. При захворюванні нирок в організмі людини стається затримка рідини та набряки рук, ніг, ступнів і навіть обличчя. Зазвичай це починається навколо очей, викликаючи появу темних кіл і «мішків» під очима. Набряклість зазвичай є результатом високого рівня цукру в крові та вживання дуже великої кількості рафінованих вуглеводів, що ушкоджує фільтраційні елементи нирок.
    6. Нігті повністю білі. Якщо ваші нігті втратили рожевий відтінок і повністю побілішали, це може бути серйозною ознакою того, що ви втрачаєте із сечею білок альбумін через пошкоджені нирки. Але ця особливість також може бути викликана проблемами з печінкою та серцем, тому, якщо у вас є ця ознака, зверніться до лікаря.

    Ця стаття є інформативною і корисною, але якщо ви знайшли в ній вже не один знайомий вам симптом, проконсультуйтеся з лікарем.

    1. Синдром неспокійних ніг. Коли у вас проблеми з нирками, ваш організм використовує більше вітаміну B1 щоб впоратися з окислювальним стресом і підвищеним рівнем цукру в крові. Іноді це може викликати проблеми з нервовими імпульсами в ногах, викликаючи занепокоєння в ногах і подразнююча електричне відчуття, що пробігає ними, зазвичай вночі або під час засинання.
    2. Неприязнь до білка. З появою захворювання нирок люди починають відчувати відразу до того, щоб їсти м'ясо чи білок. Ниркам дуже важко впоратися з великою кількістю білка, тому цей прояв – ні що інше, як спосіб вашого організму захистити їх від подальшого ушкодження. Деякі люди також зазнають втрати м'язової маси та ваги в результаті відрази до білка.
    3. Опухлий великий палець ноги. Подагра великого пальця ноги та інших суглобів виникає, коли нирки не фільтрують сечову кислоту належним чином. Ця слабкість нирок зазвичай успадковується генетично від батьків, а це означає, що у вас більш високий ризик розвитку захворювання нирок або утворення каменів у них. Вживання хоча б 1,5 літрів води на день і продуктів, багатих на магній, може допомогти запобігти подальшим проблемам з нирками.
    4. Біль у спині. Деякі люди зазнають одностороннього болю в спині біля пошкодженої нирки. Зазвичай це схоже на відчуття пульсації чи хворобливості під грудною клітиною. Це викликано утворенням у нирках великих, заповнених рідиною кіст – стан, відомий як полікістоз нирок.
    5. Рецидивні інфекції сечовивідних шляхів. Запалення нирок послаблює імунну відповідь організму на інфекції, що може призвести до виникнення бактеріальних інфекцій у нирках, сечовому міхурі та сечовивідних шляхах. Якщо ви хворієте на ці інфекції досить часто, вам, можливо, доведеться підтримати свої нирки, випиваючи більше води і використовуючи природний антибіотик, такий як олія дикого орегано.
    6. Сверблячка шкіри. Продукти та токсини можуть накопичуватися у шкірі, якщо нирки не фільтрують їх належним чином. Наслідком такої дисфункції буде сильна сверблячка. Це частіше трапляється у пацієнтів із занедбаним захворюванням нирок.

    Якщо ви відчуваєте суміш цих симптомів, зверніться до лікаря, щоб зробити тест ШКФ і визначити, чи правильно функціонують ваші нирки.

    Як покращити здоров'я нирок

    Якщо у вас проблеми з нирками на ранній стадії, ви можете зробити певні кроки, щоб допомогти ниркам відновитися і щоб захистити їх від подальшого пошкодження.

    • Здорове харчування. Основною причиною пошкодження нирок зазвичай є високий рівень цукру в крові, спричинений переддіабетом або діабетом. Тож почніть відмовлятися від рафінованих продуктів у пакетах, коробках чи банках, та почніть готувати собі здорову їжу вдома. Їжте більше органічних та некрохмалистих овочів, таких як броколі, брюссельська капуста, перець, помідори, селера, цвітна капуста, авокадо та спаржа.
    • Спіруліна. Ви також можете почати щодня приймати БАДи, які містять спіруліна. Це водорості, багаті на різні поживні речовини, які допомагають підтримувати нирки. Спіруліна також дуже корисна при проблемах із нирками на пізній стадії, оскільки вона може допомогти знизити токсичність сечі та запобігти анемії, яка є частим побічним ефектом ушкодження нирок.
    • Гідратація. Пийте від півтора до двох літрів якісної мінеральної води щодня, щоб допомогти ниркам вивести токсини та збалансувати рідини в організмі. Також слід відмовитися від вживання алкоголю, оскільки це ушкоджує нефрони у нирках та призводить до інтоксикації.
    • Астрагал. Декілька капсул астрагалу також можна приймати щодня для покращення функції нирок. Цей стародавній китайський засіб насправді використовувався протягом тисячоліть, допомагаючи покращити кровотік та швидкість фільтрації нирок.
    • Підлужування сечі. Коли нирки не працюють належним чином, у них можуть накопичуватись продукти життєдіяльності, такі як сечова кислота та щавлева кислота, що призводить до більш високого ризику розвитку каменів у нирках, а також до подагри. На ранніх стадіях захворювання нирок ви можете допомогти організму нейтралізувати ці кислоти, споживаючи більше магнію та калію. Однак на більш пізніх стадіях захворювання вам може знадобитися обмежити вживання цих мінералів, якщо нирки занадто пошкоджені, тому поговоріть про це зі своїм лікарем для отримання додаткової інформації.
    • Лимонний сік та яблучний оцет. Свіжий лимонний сік залийте холодною водою і пийте щодня. Цитрати лимона допомагають ниркам виводити сечову кислоту. За бажання ви також можете додати у воду трохи сирого яблучного оцту, оскільки він теж допомагає позбутися подагри та сприяти оздоровленню нирок.
  10. Дієта для жіночого гормонального балансу
    Харчування Здоров'я Краса

    Дієта для жіночого гормонального балансу

    Я свідчить статистика, понад 80% жінок страждають від наслідків гормонального дисбалансу, причому багато хто навіть не усвідомлює цього. Наприклад, жінка з низьким рівнем естрогену може страждати від сухості шкіри, депресії, нічної пітливості, безсоння, низького лібідо, затуманення свідомості або сухості піхви. У той час як жінка, в якої забагато естрогену, може мати хворобливі груди, кісти яєчників, анемію, ПМС та болі у стегнах і ногах. Гормони – це хімічні посланці, які контролюють роботу клітин та органів у вашому організмі. Різними залозами, що становлять ендокринну систему, в організмі виробляється понад 50 різних гормонів. Однак ці залози дуже чутливі і можуть викликати гормональний дисбаланс, якщо ви піддаєтеся:

    • стресу,
    • впливу токсинів із навколишнього середовища,
    • тривалого приймання ліків та протизаплідних таблеток,
    • якщо ви не отримуєте потрібні поживні речовини з їжі, це теж може погіршити ситуацію, і залози боротимуться за правильне функціонування, викликаючи подальші гормональні проблеми.

    Але ж все можна виправити! У цій статті ми представимо 12 продуктів, які допоможуть запобігти гормональному дисбалансу в жінок. Ці продукти допоможуть збалансувати гормони, підтримуючи залози, які контролюють їх.

    Ця інформація пізнавальна й корисна, але за наявності серйозних проблем зі здоров'ям – проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

    1. Морські водорості

    Вони містять концентровану кількість йоду – мікроелементу, який лікує щитоподібну залозу, балансує рівень естрогену та допомагає позбавитися від затуманення мозку у будь-якому віці. Існує багато різновидів водоростей: ламінарії, вакамі, комбу, ірландський морський мох, норі та фуку – і це лише деякі з них. Морські водорості відмінно підходять для вагітних та жінок у постменопаузі, оскільки вони містять у 10 разів більше кальцію, ніж молоко, допомагаючи підтримувати здоров'я кісток та зубів. Вони також багаті на інші мікроелементи, такі як цинк і селен, які життєво важливі для гормонального здоров'я. За бажання ви можете приймати ламінарії у формі капсул.

    2. Кориця

    Якщо у вас рясні менструації, можна їсти певні спеції та трави, щоб зменшити біль і спазми. Кора цейлонської кориці – духмяна спеція, яка зменшує сильну кровотечу, нормалізуючи кровообіг. Також рекомендують імбир, який зменшує біль під час менструації за рахунок зниження рівня простагландинів.

    3. Авокадо

    Номер 3 – це добре відомий суперпродукт. Якщо у вас регулярно виникає прагнення до цукру, особливо після їжі, цілком імовірно, що у вас в крові забагато інсуліну, що може зашкодити гіпофізу в мозку та вплинути на всю ендокринну систему. Занадто велика кількість інсуліну змушує вас набирати вагу, відчувати втому після їжі і може призвести до серцевих нападів та діабету, якщо його не зупинити. Однак авокадо є одним із найбагатших джерел калію та мононенасичених жирів, які знижують потребу в інсуліні. Їх вживання часто допомагає регулювати роботу яєчників та підтримувати стабільність показників крові. Це, у свою чергу, допомагає зменшити стрес і змусити вас відчувати себе спокійнішим і зосередженим протягом дня.

    4. Петрушка

    Організм поглинає безліч небезпечних токсинів із навколишнього середовища, таких як пестициди, важкі метали та викиди в атмосферу. Їх називають ендокринними руйнівниками, які виводять гормони з рівноваги та є дуже небезпечними для вашого здоров'я. Вживання петрушки та інших зелених трав часто допомагає вивести ці хімічні речовини з печінки, тим самим допомагаючи збалансувати гормональний фон.

    5. Волоські горіхи

    Ці надзвичайно корисні плоди підтримують баланс жіночих гормонів, оскільки містять велику кількість йоду та селену. Селен є ключовою поживною речовиною, що запобігає розвитку зобу та набряку щитоподібної залози. Фактично, горіхи волоські, горіхи макадамія, мигдаль і бразильські горіхи багаті на вітамін E , який може зменшити симптоми менопаузи, такі як припливи, прискорене серцебиття і безсоння. Щоденне вживання невеликої жмені різних горіхів дуже корисне для організму, але дотримуйтесь помірності в них, оскільки вони містять велику кількість калорій.

    6. Яблучний оцет

    Випивайте столову ложку яблучного оцту у склянці води перед їжею. Цей напій зміцнить шлунок, допомагаючи розщеплювати їжу та засвоювати більше поживних речовин для гормонального здоров'я. Яблучний оцет підтримує здоровий обмін речовин та стимулює виділення ферментів та жовчі для кращого травлення. Він також дуже корисний для зменшення ГЕРХ та кислотного рефлюксу, які часто зустрічаються у жінок за 35 років.

    7. Морська риба

    Наступними продуктами, які слід вживати якомога частіше, є лосось та сардини. Жирна риба, подібна до цієї, багата на EPA і DHA – кислоти омега-3, найбільш важливі і незамінні для людського організму. Ці активні речовини є сировиною, необхідною для побудови гормонів та тканин залоз. Вони також мають протизапальну дію, що допомагає їм активно балансувати гормони шляхом усунення запалень і набряків. Замініть рафіновані вуглеводи у своєму раціоні жирною рибою, і незабаром ви почнете помічати позитивні зміни у своєму здоров'ї та життєвому тонусі.

    8. Бурякове бадилля

    Скоріш за все, ви про це не знали, але листя буряка є одним із найкращих джерел калію у світі. Цей мінерал природно лікує печінку і жовчний міхур. Почніть їсти суміш листової зелені з включенням бурякового листя кожен день, щоб допомогти жовчному міхуру виробляти жовч. Ця речовина допоможе вам розщепити жирні кислоти, перетворити гормони щитоподібної залози і запобігти набряканню кісточок і ступень.

    9. Паростки броколі

    Чи знали ви, що можна проростити насіння броколі вдома і вже за три дні отримати один із найпотужніших суперпродуктів на планеті, готовий до вживання? Не дивуйтеся, але паростки броколі та цвітної капусти містять у 100 разів більше сульфорафану, ніж повністю вирощені овочі. Ця потужна сполука виводить токсини шкідливих хімічних речовин із печінки та організму, запобігаючи гормональному дисбалансу, особливо під час місячного циклу, вагітності чи менопаузи. Дослідження показують, що сульфорафан може запобігти поширенню клітин раку молочної залози. Також було показано, що він лікує гастрит та інфекції Helicobacter Pylori.

    10. Кава та зелений чай

    Якщо ви не будете обережні, вживання завеликої кількості кави може призвести до надмірної стимуляції нервів, викликаючи дратівливість, стрес, надмірне мислення та занепокоєння. Однак, якщо ви споживаєте невелику кількість кави без кофеїну щодня, він справді може забезпечити організм бором. Бор – це мікроелемент, який необхідний для балансування естрогену та позбавлення від депресії та занепокоєння. Зелений чай, з іншого боку, є одним із найкращих напоїв для захисту організму від токсинів та підтримки печінки в балансі гормонів. Чай багатий на хлорофіл і сполуки EGCG, які очищують кров. Ви також можете придбати капсули зеленого чаю, якщо вам не подобається смак напою.

    11. Харчові дріжджі

    Якщо ви страждаєте від постійного галопу думок у мозку, забудькуватості чи занепокоєння, тоді вам допоможуть харчові дріжджі. Не хвилюйтеся, це не той тип дріжджів, який використовується для випікання хліба, і він не може спричинити дріжджову інфекцію у вашому організмі, оскільки він деактивований. Харчові дріжджі насправді мають горіховий смак і багаті на вітаміни групи B, які підтримують нервову систему. Харчові дріжджі також врівноважують гормон стресу, який називають кортизолом, і можуть полегшити синдром неспокійних ніг. Вживання цього продукту допомагає вашому організму перетворювати їжу в енергію та зменшує резистентність до інсуліну, що знижує ймовірність потягу до нездорової їжі та цукру. З'їдайте 2 столові ложки щодня, змішавши їх із йогуртом, або посипаючи ними салати чи суп.

    12. Олія вечірньої примули

    Це потужний балансувальник гормонального фону. Якщо у вас якийсь гормональний дисбаланс, то щоденне приймання олії примули вечірньої може змінити ситуацію. Ця олія містить унікальну гамма-ліноленову жирну кислоту. Було доведено, що регулярне вживання цього засобу покращує ріст волосся за рахунок балансування ключових гормонів. Будучи потужним протизапальним засобом, вона також чудово допомагає позбутися болю та скутості в суглобах, особливо якщо у вас менопауза або рясні менструації.

    Гормональний баланс та стиль життя

    Але чому відбувається гормональний дисбаланс? Багато в чому це пов'язано із сучасним способом життя.

    • Ми всі дуже зайняті, і тому нам зручніше їсти розфасовані продукти, перероблені зерно та цукор – щоб просто підтримувати високий рівень енергії. На жаль, згодом у людей із таким раціоном часто розвивається дефіцит нутрієнтів, бо вони просто їдять неправильну їжу. Це з часом послаблює залози.
    • Психічний стрес, фінансові проблеми та занепокоєння також можуть викликати навантаження на надниркові залози, що виробляють все більше кортизолу, і це виводить із рівноваги всю ендокринну систему.
    • Під час менопаузи наднирковим залозам доводиться брати на себе функції яєчників, тому, якщо вони перегоріли, в цей період у вас буде більше припливів, нічної пітливості та потенційної сухості піхви.

    Як жінці налагодити гормональний фон

    1. Щодня здійснюйте спокійні прогулянки на природі близько 45 хвилин на день у місцях, де багато дерев та рослин.
    2. Ефірні ароматичні олії, що виділяються в повітря, допомагають заспокоїти надниркові залози і доставити більше кисню, допомагаючи позбутися стресу, який застряг усередині вашого тіла.
    3. ГМО-продукти мають сильний негативний вплив на ваші гормони і викликають їх дисбаланс. Таким чином, соєва, бавовняна, канолова, кукурудзяна олії та овочеві пасти викликають сильне запалення залоз і можуть викликати серйозні порушення гормонального фону. Тож почніть виключати їх зі свого раціону і замість них вживати більш корисні жири, наприклад, оливкову олію Extra Virgin.
    4. Органічні листові зелені овочі сімейства хрестоцвітих є одними з найкращих продуктів на планеті, коли йдеться про баланс гормонів, тому що вони насичені мінералами та фітонутрієнтами, які лікують залози і, отже, балансують гормони у всій ендокринній системі.
  11. Омега-3 для жінок: вплив на красу та материнство
    Здоров'я Краса

    Омега-3 для жінок: вплив на красу та материнство

    Про користь цього ключового нутрієнта для жіночої зовнішності ми попросили розповісти жінку, яка є досить компетентною у цьому питанні: Деймон Джонс, доктор натуропатії зі США.

    Жирні кислоти омега-3 є критично важливими для жіночого тіла. Вони важливі для нашої шкіри, для волосся, важливі для наших жіночих гормонів: зокрема, для гормону стресу кортизолу, а також для надниркових залоз, які виробляють його.

     

    Жирні кислоти омега-3 є незамінними жирними кислотами, а це означає, що організм не виробляє ці речовини, а отримує їх лише з продуктів, які ми споживаємо. Жирні кислоти омега-3 дуже важливі, тому що нам потрібен баланс усіх жирних кислот: омега-3, омега-6 та омега-9, які можуть бути вам знайомі як три найважливіші жирні кислоти. Ми отримуємо багато жирних кислот омега-6 з більшості продуктів, які їмо, але ми не отримуємо стільки ж омега-3, і тут нам потрібен баланс. Були оцінки, коли ми дивилися на раціони людей 200, 300, 400 років тому. Раніше ми мали баланс жирних кислот омега-6 і омега-3 приблизно один до одного. Але сьогодні через продукти, які ми їмо, вони надходять у наш організм у співвідношенні приблизно 20 до одного.

     

    Як нам почати досягати цього балансу: потрібно зосередитися на вживанні продуктів, що містять жирні кислоти омега-3, наприклад, на сардинах, тунці або лососі, які є звичайною їжею для людей. Далі йдуть волоські горіхи, авокадо, лляна олія, яка являє собою жир, отриманий із рослин. Саме вони містять омега-3, і коли ми включаємо ці продукти у свій раціон, ми починаємо відновлювати баланс жирних кислот омега-3 й омега-6. Причина, через яку це важливо, полягає в тому, що ми використовуємо їх для наших, як я вже сказала, жіночих гормонів, нашої шкіри, що дуже важливо для жінок. Люди постійно приходять зі скаргами: "у мене висипання, висип" або подібні проблеми, і тому "я не відчуваю себе такою красивою і такою сексуальною, я почуваюся не такою привабливою, не такою ж упевненою, як раніше, коли моя шкіра світилася". Отже, ми хочемо почуватися молодшими, і спосіб, яким цього можна досягти, полягає в балансі гормонів, особливо тих, які походять з холестерину. Вони надзвичайно важливі: надходячи з наших надниркових залоз, кортизол (гормон стресу) може перейти в жіночі гормони, і між ними існує конкуренція. Тому ми маємо переконатися, що у нас є і омега-3, і омега-6, що ми отримуємо їх у рівній кількості. Все це необхідно для того, щоб ми могли долати стрес нашої повсякденної діяльності, ми хочемо бути впевнені, що наші жіночі гормони збалансовані, і тоді наше тіло буде збалансовано в цілому. Тож важливо переконатися, що ми отримуємо всі незамінні жирні кислоти, а не лише омега-6. Для цього слід вживати хороші, важливі олії, слід уникати смаженої їжі, трансжирів або насичених жирів, які є свого роду поганими оліями, які забирають корисні жири, такі важливі для нашого організму.

     

    Але чи можна приймати омега-3 вагітним жінкам, і як ці кислоти вплинуть на організм майбутньої матері та на її плід? На наші запитання відповідає доктор Йіпін Хан, професорка мікробіології із Нью-Йорка.

    Моя лабораторія вивчає механізм патогенезу поширеної бактерії ротової порожнини, компонента утворення зубного нальоту. Ці мікроби можуть поширюватися з ротової порожнини в інші частини тіла і викликати захворювання. Ми вважаємо, що ці бактерії відіграють значну роль в ускладненнях вагітності, оскільки вони широко поширені під час вагітності через гормональні зміни. Вагітні жінки мають більше цих бактерій, а тому, коли вони чистять зуби, і ясна кровоточать, це дає можливість бактеріям потрапити в кровообіг. Ми показали, що якщо бактерії потрапляють у кровотік, вони можуть колонізувати плаценту та викликати реакції запалення, що призводить до загибелі плода.

     

    У цьому дослідженні ми з'ясували, що запалення виникає з материнських ендотеліальних клітин. Так як це гематогенна інфекція, бактерії спочатку вступають у контакт з ендотеліальними клітинами, що вистилають кровоносні судини, і стимулюють в них реакції запалення. Тож, виходить, якщо ми заблокуємо ці запальні реакції, плід буде захищений. Тому ми шукали безпечний терапевтичний метод для запобігання запаленню. Проблема в тому, що відомі нам протизапальні засоби є небезпечними для вживання вагітними жінками для профілактичної терапії. Тому ми шукали безпечні, безрецептурні засоби і спробували жирні кислоти омега-3. Ми забезпечували вагітних риб'ячим жиром як джерелом жирних кислот омега-3. І ми виявили, що це харчове доповнення дуже ефективно пригнічує запалення плаценти, спричинене бактеріями, та знижує смертність як плода, так і новонародженого. Тому ми вважаємо, що омега-3 може мати вирішальний вплив.

    ВАЖЛИВО: Перед вживанням під час вагітності будь-якого препарату, навіть не лікарського, слід проконсультуватися зі своїм лікарем.

     

  12. Продукти, корисні для щитоподібної залози
    Харчування Здоров'я

    Продукти, корисні для щитоподібної залози

    У цій статті ми представимо вам перелік продуктів, корисних при гіпотиреозі. Це захворювання, при якому у людини спостерігається знижена функція щитоподібної залози, тобто вона не виробляє достатньо гормонів для вдоволення потреб організму. Найбільш поширеною причиною гіпотиреозу є надлишок естрогену в організмі, що призводить до уповільнення роботи щитоподібної залози. Вживання згаданих нижче продуктів зміцнить залозу і допоможе звернути назад цей стан.

    1. Морські водорості. Це одне з найкращих природних джерел йоду – найважливішого мінералу, що використовується для вироблення гормонів щитоподібної залози. Багато людей відчувають дефіцит йоду через надмірну експлуатацію і, як наслідок, виснаження ґрунту, тому вживайте морські водорості, щоб заповнити цей недолік.
    2. Горіхи. Знижена функція щитоподібної залози потребує присутності більшої кількості селену в раціоні. І, наприклад, бразильські горіхи є чудовим джерелом селену, який використовується щитоподібною залозою, коли вона перетворює гормон Т4 на його активну форму, звану Т3.
    3. Яблучний оцет. Випивайте столову ложку яблучного оцту в склянці води при кожному споживанні їжі. Це може допомогти покращити здоров'я жовчного міхура, який разом зі щитоподібною залозою перетворює гормони. Цей напій знімає навантаження із залози, полегшує її роботу.
    4. Квашена капуста. Це різновид ферментованої капусти, яка допомагає заселити кишківник пробіотиками, також відомими як "корисні бактерії". Вони допомагають регулювати імунну систему та не дають їй атакувати власну щитоподібну залозу. Вони також виводять токсини з печінки, що сприяє гормональному балансу.
    5. Капуста. Багато дієтологів дають неправильні поради, рекомендуючи пацієнтам з малоактивною щитоподібною залозою уникати листових зелених овочів сімейства хрестоцвітих. Насправді ж вони надто важливі для відновлення функції щитоподібної залози та лікування основних її проблем. Капуста – одне з найбагатших джерел поживних речовин на планеті, і ми рекомендуємо їсти її, найкраще за все – приготовлену на пару.
    6. Гриби. Коли в організмі дуже багато естрогену, щитоподібна залоза відключається і стає малоактивною. Вживання в їжу шиїтакі, кріміні, портобелло та печериць може запобігти високому рівню естрогену в організмі. Вони допомагають збалансувати гормони та відновити активність щитоподібної залози.
    7. ДІМ (диіндолілметан). Ви можете придбати капсули з препаратом, відомим як "дім". Це концентрована форма індолу з овочів сімейства хрестоцвітих, яка допомагає покращити здоров'я щитоподібної залози та гормональне здоров'я вцілому. Рекомендується приймати капсули DIM разом із морськими водоростями для максимально швидкого одужання.
    8. Лосось, виловлений в дикій природі, є багатим на поживні речовини продуктом з високим вмістом жирних кислот омега-3. Вони допомагають зменшити запалення в організмі та підтримують імунну систему. Лосось також є чудовим джерелом йоду та селену для вироблення гормонів щитоподібної залози.
    9. Норі. Це ще один смачний морепродукт, багатий на йод, що підтримує роботу щитоподібної залози. Він містить також велику кількість інших мікроелементів. Морські овочі рекомендується їсти 3 рази на тиждень, щоб підвищити рівень йоду.
    10. Курятина та яловичина. Селен – друга за важливістю поживна речовина, необхідна для метаболізму щитоподібної залози. Вживання в їжу пташиного м'яса, такого як курка, індичка, а також яловичини може підвищити рівень селену. Їжте жирні продукти, наприклад, темне (червоне) м'ясо, оскільки воно містить жиророзчинні поживні речовини, необхідні організму.
    11. Криль. Маленькі морські жителі, також відомі в Європі як креветки, дуже корисні для щитоподібної залози. Вони багаті на селен, необхідний для вироблення гормонів щитоподібної залози. Вони також багаті на кислоти омега-3, які зменшують запалення і покращують роботу ендокринної системи.
    12. Чорниця. У тих, хто має проблеми зі щитоподібною залозою, зазвичай спостерігається окислювальний стрес, викликаний вільними радикалами в організмі. Чорниця є багатим джерелом антиоксидантів, які борються із вільними радикалами та здатні захистити залозу від подальшого пошкодження.
    13. Корінь кропиви дводомної. Це заспокійлива рослина, яку можна приймати свіжою, сушеною або в капсулах. Вона допомагає заспокоїти організм та знизити рівень "гормону стресу" – кортизолу. Тривалий стрес може призвести до проблем зі "щитовидною", тому вжийте заходів прямо зараз, щоб заспокоїти розум і цим оздоровити тіло.
    14. Кокосова олія. Смажені у фритюрі продукти завдають серйозної шкоди печінці, що також може вплинути на щитоподібну залозу. Перейдіть зі звичайної кулінарної олії на кокосову олію першого витиску. Воно містить тригліцериди, які знімають навантаження з печінки, дозволяючи їй допомогати щитоподібній залозі у перетворенні гормонів.
    15. Петрушка. З навколишнього середовища організм поглинає безліч небезпечних токсинів, таких як пестициди, важкі метали та забруднюючі речовини. Їх називають ендокринними руйнівниками, які виводять гормони з рівноваги і є дуже небезпечними для вашого здоров'я. Петрушка допомагає вивести токсини з печінки і збалансувати гормони.
    16. Гарбузове насіння. Люди з гіпотиреозом часто мають дефіцит цинку, оскільки гормони "щитовидки" допомагають організму засвоювати цей важливий мінерал. Насіння гарбуза допоможе повернути цинк в організм, що дозволить водночас лікувати щитоподібну залозу іншими продуктами.

    Отже, тепер ви знайомі з тими із продуктів, які можна їсти, щоб вилікувати гіпертиреоз природним шляхом. Пам'ятайте, що основною причиною ненаправленого порушення функції щитоподібної залози є занадто багато естрогену в організмі, особливо якщо ви жінка, яка відчуває рясні менструації, судоми або болючість грудей. Припиніть їсти розфасовані продукти, особливо від дієтичних компаній. Вони збагачені соєвим білком, інгредієнтом низької якості, який є основною причиною багатьох проблем зі щитоподібною залозою. Низькокалорійні дієти уповільнюють обмін речовин та можуть ще більше уповільнити роботу щитоподібної залози. Натомість регулярно їжте цілісні продукти і отримуйте саме натуральні жири. Просто відмовтеся від солодкої їжі, і незабаром ви вже почуватиметесь краще. Вживайте морепродукти та морські овочі, багаті на йод, тричі на тиждень, щоб збільшити в організмі присутність цього важливого мінералу для здоров'я щитоподібної залози. Він також допоможе очистити печінку та збалансувати рівень естрогену.

Back to Top