Як правильно приймати Омега-3
Про користь Омега-3 поліненасичених жирних кислот для людського організму знають всі. Багато про що говорить той факт, що Омега-3 є незамінним компонентом клітинних мембран. Це означає, що будь-яка клітина в організмі людини не може правильно функціонувати за недостатньої кількості цього елемента.
Важливі функції Омега-3
Ось перелік важливих функцій, які виконує Омега-3:
- Покращує пам’ять і зір
- Зміцнює захисні сили та імунітет
- Зменшує кров’яний тиск
- Стимулює рухливість у суглобах
- Нормалізує обмін речовин та роботу шлунково-кишкового тракту
- Сприяє регенерації клітин
- Знижує ризик розвитку захворювань серця
- Покращує настрій
- Попереджає передчасне старіння
- Живить волосся, шкіру та нігті
- Сприяє активному спалюванню жирів
- Позбавляє від надлишку «поганого» холестерину та вільних радикалів
- Підтримує антиоксидантні та протизапальні властивості
- Має великий вплив на згортання крові.
Дефіцит цього елементу в організмі асоціюється з великою кількістю хвороб: з гіпертонічною хворобою, ожирінням, атеросклерозом, проблемами з зором. Всі системні запалювальні процеси так чи інакше пов’язують з його недостатньою кількістю.
Також є дослідження у яких доведено, що нестача цього важливого компоненту напряму пов’язана з важкими наслідками захворювання COVID SARS 2019.
Важливо підкреслити, що прийом біодобавок не можна сприймати як ліки від всіх вищеперерахованих захворювань. Це лише профілактика і не може використовуватись для лікування. БАДи не можуть замінити ліки, їх рекомендовано додавати до раціону разом з ліками.
Хто повинен приймати Омега-3?
Для профілактики цей препарат рекомендований всім без виключення. Особливо важливою він є для дітей і підлітків під час росту та формування здорового організму. Також незамінною Омега-3 є для людей старшого віку (після 45 років) для підтримання здоров’я, зміцнення імунітету та продовження молодості. Прийом біодобавки також важливий для жінок під час вагітності та її планування.
Дозування і біологічно активні добавки Омега-3
Форми Омега-3 поліненасичених жирних кислот бувають різні: існують маленькі та великі капсули, буває препарат у чистому вигляді або у комплексі з іншими домішками. Ще бувають різні відсотки: 30, 60 та 70. Нижче ми розповімо яка між ними різниця та скільки капсул потрібно приймати у день.
Риб’ячий жир з Омега-3 часто зустрічається у капсулах по одному граму, але не вся капсула є корисними жирами. Найважливішим у складі є вміст корисних жирних кислот EPA - ейкозапентаїнова кислота та DHA - докозагексаєнова кислота, саме їх відсоток означає концентрацію Omega-3.
Наприклад, у препараті Омега Комплекс з Лимоном, Nordic Naturals, Complete Omega сумарна частка ейкозапентаїнової та докозагексаєнової кислоти складає 80%.
А у Супер Омега ЕПК (ейкозапентаїнова кислота) 1200мг, Now Foods, 240 желатинових капсул вміст ЕПК+ДГК дорівнює 60%.
Денна норма Омега-3
Нормою споживання для дорослих людей вважається доза від 600 до 1500мг/добу. Звичайно, вона залежить від маси тіла людини, віку та кількості морепродуктів у раціоні. Важливо розуміти, що передозувати кількість речовини в організмі практично неможливо. Тут діє закономірність: чим більше, тим краще.
Стандартну порцію можна збільшити в окремих випадках, таких як:
1. Активні заняття спортом.
2. Для тих хто худне та дотримується жорсткої дієти.
3. Для профілактики серцево-судинних захворювань і боротьби з шкідливим холестерином.
4. Жінкам, які планують вагітність.
5. Як протизапальне при проблемах із суглобами.
Далі використовуємо просту формулу: якщо норма 1000мг, то це дві капсули з вмістом 50% або три по 30-35%. Якщо ви не хочете ковтати багато пігулок, то краще вибрати біодобавку з високою концентрацією 75% - 90%
Не бажано приймати препарати натщесерце – це може призвести до проблем із шлунково-кишковим трактом. Краще приймати разом з їжею
Оскільки ейкозапентаїнова та докозагексаєнова кислоти є природними компонентами нашої їжі, їх можна споживати безперервно не розділяючи на курси як і інші види жирів, але, звичайно, бажано віддавати перевагу натуральним джерелам: риба, морепродукти, оливкова або лляна олії та горіхи.
Взагалі жирні кислоти Омега-3 повинні міститись у раціоні кожного, особливо якщо ваше меню погано збалансовано. Дефіцит цих елементів може спровокувати безліч проблем зі здоров’ям. Лікуватися ним не варто, а ось попередити велику кількість захворювань цілком можливо. При виборі, обов’язково, звертайте увагу на термін придатності.